İğneli operasyonun zararı var mı?

Konusu 'İğneli Epilasyon' forumundadır ve ozo_ank tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ozo_ank
  1. ozo_ank

ozo_ank Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iğneli epilasyonun leke bırakmaktan başka özellikle sağlık açısından bir zararı var mı kanser gibi?yaptırmak niyetindeyim fakat acısından çekiniyorum.Lokal anestezi kremleri seans sırasında kullanılabilir mi?işe yarar mı?
    a.s.

2. 15 Ağustos 2009
  3. angelnr*

angelnr* Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Yok bilindiği kadarıyla, yani %100 bi şey hiçbi konuda söylenemez belki ama bu çok eski bi yöntem bir zararı da görülmemiş hele yani kanser filan merak etme :)

4. 15 Ağustos 2009
  5. PapiBJK

PapiBJK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    iğneli epilasyonu yaprken zaten bi krem sürüyolar o bölgeyi hafif uyuşturuyo sonra başlıyolar.. benim yaptırdığım yerde çok çok canı yananlar için iğnede yapıyorlarmış ama beni canım tatlı olmasına rağmen kremle idare ediyorum..

bu arada izde kalmıyo yüz bölgeme yaptırıyorum şubattan beri gidiyorum ve gözle görülür azalma var.. bıyık bölgesini aldırıyorum, haftada bir iple alırdım şimdiyse 1buçuk ay oldu son seansmın arası :)

bildiğim bir yan etkiside yok, 2 yıl önce yengemler yaptırmıştı bende onların tavsiyesiyle gittim çokta memnunum :nazar:

6. 15 Ağustos 2009
  7. simurg_

simurg_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    bence iğnelinin zararı çok zaman alması,uzun vadede işlemin pahalıya mal olması ve bazı bölgeleri yaparken canınızın inanılması acıması. bunun haricinde iyi bir yerde yaptırıldığında sonç çok güzel oluyor.

8. 15 Ağustos 2009
  9. aysepilasyon

aysepilasyon Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Değerli ozo_ank, eğer uzmanını bulabilirsen sağlık anlamında hiçbir zararı olmaz.Arkadaşların belirttiği acı hissi lazer de olduğu gibi iğneli epilasyonunda da var malesef ama gülü seven dikenine katlanırmış. Elde edeceğin sonucu düşününce acısına katlanmak zor olmasa gerek. Sağlıklı günler dilerim.

10. 15 Ağustos 2009
  11. angelnr*

angelnr* Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Evet aysepilasyonun da dediği gibi bu yöntemin bir zararı yok. Acı evet oluyor ama ne yapalm sonuç süper :)

12. 16 Ağustos 2009
  13. ozo_ank

ozo_ank Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok teşekkür ederim:)

14. 4 Eylül 2009
  15. cicuw

cicuw Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaslar bende iğneli ep düsünüyorum çenemdeki tüylerden cok rahatsız oluyorum fakat nereye gitsem bilmiyorum işin uzmanını nasıl bulabilirm ?
    papiBJK nerede yaptırdın sen iğneli epilasyonu? bana oranın adresini adını yazabilirsen çok ama çok sevinirim , şimdiden teşekkür

16. 28 Ocak 2010
  17. Mutlulukkkkkkkkkkkkk

Mutlulukkkkkkkkkkkkk Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar; ben de iğneli yaptırdım kol altıma ve bitti. inanılmaz derecede memnunum.ilk seansımda acısı oldu tabiki ama 2.sinde ve sonralarında alışmış oldugunuz için pek acı vermiyor.ve seans araları gercekten cok uzun.2-3 hatta 4 ay gitmediginiz oluyor yani. şimdi genital bölgeye basladım ben,orası cok acıyo haliyle ama uyusturucu iğne yaptırıorum.o iğnenin acısına dayanmakta ayrı 1 mesele tabi ama sonrası okadar rahatki bitene kadar uyuyorum.etkisi gectikten sonrada öyle acı filan olmuyor. sadece 1 kac gün sulanma oluyor o bölgede okadar. tavsiye ederim kesinlikle.cook gec uzuyor. Ve kesinlikle regl dönemlerinizi dikkate alarak gidin.regl gectikten sonra giderseniz hem kılın uzama süresini uzatıyorsunuz hem de acınızı azaltıyorsunuz:) hoşcakalın:1hug::nazar:

18. 28 Ocak 2010
  19. whisper34

whisper34 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ığneli epilasyonun herhangi bir zararı yoktur herişte olduğu gibi işin ehline düşmenin dışında size vereceği zarar yoktur. bikaç günlük kabuklanmalar ve yapılma esnasındaki sızı ama sonucunu düşünürsen eğer mükemmel :) buna değer heralde...