iğnesiz ilaçsız aşılama olur mu?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve principle tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

8 Haziran 2009
    Konu Sahibi : principle
  1. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben önce tüp bebek yaptırdım tuttu ama sonra büyümediler düşük yaptım yani olaya tersten girdim önce tüp sonra aşılama yapıldı kafamçokkarıştı. doktorum bana söyeldiğiniz hiçbir iğne ilacı yapmadı yumurta için çatlama iğnesi yaptı bir gün sonra aşılama yaptı. bende pco eşimde varikosel var acabe doktorum bile ümidini yitirdiğinden mi yoksa yumurtalar zaten zamanında olgunlaştığından mı ilaç vermedi? benim gibi olanınız var mı? bi de ben yarın adet göreceğim yine sanırım hiç de hamileymişim gibi gelmiyo bunun bi belirtisi var mı?bu konuda daha önce aşılama ile hamile kalanlarınız varsa bana yardım edebilir mi:uhm: lütfeeeennn

2. 9 Haziran 2009
  3. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    eger ilaca gerek olmadan da yumurta elde edilebiliosa asilama olabilir ama ilacla sans daha fazla artiyo cünkü kaliteli yumurta sayisi arttirilabiliyo..ama sen bende pko var diosun doktor mutlaka yumurta taikibi yapmistir ama senin kesinlikle ilacla asilma olman gerekliydi...tek bir yumurta olustuysa bu ay sansini zora sokar...normalde cok saglikli yumurtasi gelisenlerde bile ilacla takviye yapilio....
    sonucunu yazarsan sevinirim

4. 9 Haziran 2009
  5. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bugün son adetimin üzerinden 26 gün geçti bugün cumartesi gününne kadar tekrar olması gerekiyor. şimdiden sancılarım başladı olacak gibi zaten ama çıkmadık candan umut kesilmez:Saruboceq:

6. 13 Haziran 2009
  7. necla_r

necla_r Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benklomen kullnadım 1 kere çatlatma ignesi vurundum acaba bu ay tutmazsa kaç ay sürer tedavi aşılama hemen yapılıyormu

8. 22 Aralık 2009
  9. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar konu var diye bir daha acmadim. bizde sebepsiz infertelite var. 21 ayda bir kez hamile kalmistim, uc ay surdu ne yazikki, duzenli yumurtlarim, doktorum bana ilac vermeden sadece catlatma ignesi vericek ve 36 saat sonra yikanmis spermle asilama yapicak. yani bana ilac kullanilmadi yumurtlamam icin.
    bu yolla deneyenler var mi? ve hamile kalan?

10. 22 Aralık 2009
  11. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    beni de gorun kizlar:KK43:(

12. 22 Aralık 2009
  13. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sanirim kimse yok boyle deneyen, benim doktor neden deniyorki!(((

14. 22 Aralık 2009
  15. derya76

derya76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    infertelite bende o guruptayım sen ilk kezmi aşılama yaptırıcaksın adetinin 3 veya 5 günü klomen kulanmaya başlıyosun sabah aksam 5 gün sürüyor sonra yumurta takibi için doktora gidiyosun yumurtalar 19 ve 22 mm 2 veya 3 yumurta oluyor büyüynce çatlatma iğnesi yaptırıyorsun 32 veya 36 saat sonra spermi yıkatıp aşılama yaptırıyorsun klomen yumurtaların gelişimini sağlıyor bence sen doktorunu değiştir veya sor neden diye açıklama yapsın hatta o ilaç önemli sabah akşam aynı satte alıyon bide sen kaç yıldır tedavi görüyorsun doktorun aynımı ve nasıl hamile kaldın yazmamışsın ben 2 aşılama için yarın doktora gidicem ilk aşılamanmı senin yaz bana

16. 22 Aralık 2009
  17. derya76

derya76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede düzenli yumurtalar olur ve düzenli çatlar herşey normal adetimde düzenli herşey normal

18. 23 Aralık 2009
  19. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkur ederim derya, basligi ben acmadim, yani ignesiz asilama olur mu sorusunun cevabi olur. benim sormak istedigim o degil de yaptiran var mi? asilamada amac yikanan spermlerin iceri verilmesidir. zamanlamayi kesin ayarlamak icin de takiple beraber catlama ignesi olmaktir. yumurta gelisitirici igne ya da ilac yumurtlama problemi yoksa verilmeyebilir doktorun tercihine bagli. genelde sansi arttirmak yani iki, uc yumurta elde etmek icin kadina da ilac ya da igne veriliyor. verilmeden tercih edilen asilamayi cok az doktor tercih ediyor. aramizda benim gb birileri var mi merak etmistim. aslinda bana hormon kullanilmamasindan ben cok mutluyum keske doktorum kabul etse de tum asilamalarim boyle olsa, ama bu tutmazsa ikincisine biraz ilac kullaniriz dedi.
    ilk hamileleigim dogal yoldan oldu. 21 ay surmustu hamile kalmam.
    umarim bu sefer bu kadar zaman almaz ve saglikla kollarima alabilcegim bir hamilelik yasarim.
    insallah hepimiz.