İğrenç hamam böcekleri...

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve TozToprak tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : TozToprak
  1. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar yaa bıktım hamam böceklerinden böcek yemi aldım kare olanlardan hiç işe yaramıyo iyice besleniyolar sanki

1 ay içinde 20 ye yakın çıkmıştır ewde.ne yapmak lazım şu böceklere mutfağa girmeye korkuyorum yaa bi yerden çıkacak diye

2. 11 Haziran 2010
  3. nihanil

nihanil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    annem asitborik alıyo eczaneden bir kutunun içinde.önce bir patatesi haşla biraz soğuduktan snra asitboriği içine dok el değmeden karıştır ez patatesi ama kesinlikle el değmesin böcekler elinin kokusunu alırmış.. buzdolabının arkasına böyle müsait olan köşe yerlere koy faydası olur diye düşünüyorum kolay gelsin yerimseniben

4. 11 Haziran 2010
  5. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    hemen faydası oluyomu peki canım kaç haftada yada ayda tekrarlamam gerekiyo

6. 11 Haziran 2010
  7. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    ayy benim evimde de var:KK43:( Elma ilaci varmis o iyi geliyormus diye duydum alicam bakalim ins faydasi olur. bide banyo tuvelet mutfakta havalandirici varsa ince kadin çorabi ile gecirin dediler. bizde kapattik iç kismindan, en cok ordan geliyormuslar. bakalim her duydumuzu yapiyoruz..

8. 11 Haziran 2010
  9. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    onların birtanesi 40 tane doğurur önce tarım ilaçları var titan marka pompayla sıkılıyor eve
    onunla evi ilçala
    sonra aradan 23 gün geçtikten sonra yeniden evi ilaçla hiç kalmaz
    hamam böcekleri veya o tarz böcekler ölürken yumurtalarını bırakırmış
    yumurtalarda 23 gün sonra çatlar ve yavru böcekler çıkar unutma cnm teyzemin evinde vardı
    eşimde hastaneyi ilaçlayan firmaya sordu adam sölemiş böyle

10. 12 Haziran 2010
  11. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ayyyyyy hamam böcegi adı bile kaşınmama neden oluyorrrrrr..ıyyyyyyyyyyyy nefret ediyorum yaaaaa:)
    cnm aşırı varsa bebişim52 nin dedigi gibi evi ilaçlamanı tavsiye ederim.. günde 1-2 tane görüyorum diyorsanda bence eczaneden o tabletlerden iki kutu al en çok mutfak banyo lavobo tarafından çıkarlar oralara tabletlere elini degdirmeden koy cnm...elin degerse hamam böcekleri gelmiyor o tabletlere:)

12. 12 Haziran 2010
  13. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    böcek yemi dedikleri o tabletler varya beşgen köşeli bişi o ii gelio kaç sene önce vardı evde o anında kesti vallaa.s

14. 12 Haziran 2010
  15. nepertes

nepertes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    113
    toz şeklinde tarım ilaçları oluyor onlar işine yarar ama dip köşeye koy ve sonra da elini yıka tabii

16. 12 Haziran 2010
  17. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de herkes gibi nefret ediyorum böcek milletinden. Çok şükür evimde yok ama her yıl muntazaman apartmanı ilaçlatıyoruz.
    Evinizi istediğiniz kadar ilaçlatın, eğer diğer dairelerde veya bodrumda, kazan dairesinde falan varsa bir şekilde yeniden gelirler eve. Bu nedenle kökten temizlik gerek. Bahçe, apartmandaki tüm daireler ve ortak kullanım alanları düzenli olarak ilaçlanmalı.

18. 12 Haziran 2010
  19. nepertes

nepertes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    113
    aa tabii çok doğru.ben de bi an müstakil ev diye düşündüm nedense.mutlaka bu sorun diğer dairelerde de vardır anlaşın apartmanı ilaçlatın.bekarken apartmanı iki kere ilaçlatmıştık bi kaç ay arayla ve bütün haşerattan kurtulmuştuk