ihanet üzerine..tamam mı, devam mı?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Nil tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Nil
  1. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153

İlişkide erkeğin yaptığı hatayı, ihaneti kabulllenebilmek çok zordur. Kimi gururunu ön plana çıkarır ve ilişkiyi bitirir. Kimi de sevgisine verdiği emeğin hatırına bir kez daha dener! Peki siz olsanız ne yaparsınız?

Gerçekle karşılaştınız. Bir süredir içiniz içinizi kemiriyordu. İlk önceleri hissetmek bilmek istemediniz. Sonra da kendinize kızdınız, sevdiğiniz adamdan şüphelendiğiniz için.

Ama bir gün geliyor ve gerçeği öğreniyorsunuz. Bundan sonra ne yapacaksınız?

Karar vermek
    Duyunca hiç bir tepki vermediniz. Devam etmek ya da etmemek! Duyduğunuz şüphelerin doğrulanması çok acı. Oysa onu o kadar çok seviyorsunuz ki... İçiniz gerçekten acıyor. Yaptığı itirafı kulağınızda yankılanıyor. Gururunuz aklına geliyor. Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

Ama ilişkiniz canlanıyor gözünüzde. Üç günlük heyecan için bitirmek istemiyorsunuz bu ilişkiyi. Nefes almanız zorlaşıyor. Bir yanda da uzun zamandır emek verdiğiniz sevginiz... İşte yol ayrımındasınız. Karar sizin. Yüreğiniz ne diyor? Kararlı, güçlü olun. Veee...

Ona tekrar güvenmek
    Devam etmeye karar verdiniz diyelim. Yapabilecek misiniz? Ona tekrar güvenebilecek misiniz? Bazen insanlar bir hata yapar. “O da bir hata yaptı. Bir daha yapmayacak” diyebilyor musunuz? Bu hatanın ardından bu sorulara olumlu cevap veriyorsanız, ikinizin de bu ilişkide hatalarınızın olduğunu düşünüyorsanız, bunları onardıktan sonra böyle bir şeyi bir daha tekrar etmeyeceğinden eminseniz durmayın devam edin.

Siz ve gururunuz
    Diğer alternatife gelince; Hayatınız boyunca ayaklarınız altına almadığınız gururunuz var ortada! Karşınızdaki adamı ne kadar severseniz sevin, siz bunu kabul edemezsiniz. Siz onunla bu hatayı bilerek yaşayamazsınız.

Unutmazsınız, unutamazsınız. Her şeyden önce; bir şekilde bu hata tekrar tekrar içinizde hayat bulur. O hiç bir şey yapmasa da, size bağlılıını kanıtlasa da bu hatayı aklınızdan çıkartmak çokzordur. Eğer böyle düşünen biriyseniz, eşyalarını toplayıp gitmesini isteyin ondan.

Eğer böyle yapmazsanız sevginiz içinizde işkenceye dönüşecek. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. En mutlu anınızda bile o aldattığı hali gözünüzün önüne gelecektir. Tüm bu karmaşanın içinde yaşamak ne kadar size göre?

Kapıyı açmak
    Tüm bunları göz önünden geçirin. Boğazınızdaki düğümlenmeyi yutkunarak, göz yaşlarınızı silin. Siz hangi kadınsınız? Gururunu asla ayaklar altına almamış bir kadın mı? Yoksa sevgisini bir kalemde harcayamayacak, bunun için çabalayacak kadın mısınız?

2. 18 Ağustos 2008
  3. aysegul

aysegul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    aldatılmak bi bayan için en çirkin ve en acı şeydir. bekli herşeyi affeder ama aldatılmayı asla !

4. 18 Ağustos 2008
  5. Elis

Elis Guest

tamam...........................................

6. 18 Ağustos 2008
  7. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    O beni hiçe saymış beni kaybetmekten korkmamış bu insan için neden savaşayım? şakkıdı

8. 19 Ağustos 2008
  9. DatluCadu

DatluCadu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    708
    Ödül Puanları:
    203
    Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

maalesef bu olay toplumumuzda böyle tepki görmüyo. çalışmayan, aile desteği olmayan kadınlarımız kocalarının her yaptığını sineye çekmek zorunda kalıyor. kocadır her şeyi yapar, boş ver, yuvana bağlamasını bil, sende cilveli ol şeklinde nakaratlar uzayıp gidiyor. çok yakın örnekler var hayatımda bununla ilgili. maalesef ne kadar çırpınsamada insanları aksine iknaya yanaştıramıyorum. horlanan , hakir görülen, zayıflığı yüzünden sürekli istismar edilen kadınlarımız. içim acıyor.
    ben olsam öyle bi durumda yüzünü görmeye katlanamaz çeker giderim.

10. 19 Ağustos 2008
  11. ibet

ibet ağır işçi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tuvalet dahi temizlerim kendi rızkımı çıkarırım....benim değerimi bilmeyene kapı hemen ardına kadar açılır.:mymeka:.................net ve kesin..............hayyattaki oan pozisyonum ne olursa olsun................ben bu tipteyim....................:nazar:

12. 19 Ağustos 2008
  13. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hangi bir bayan kabullenebilirki aldatilmayi?aldatilmak kadar kotu birsey varmi kabullendigini varsayalim icinden cikarmi ihanet acisi yapmayin arkadaslar allah korusun gercekten dusunmesi bile kotu.

14. 19 Ağustos 2008
  15. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    :nazar:
    doğamızda aldatmak olmasa

16. 19 Ağustos 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Tamam !!!! kötükedihüso

18. 19 Ağustos 2008
  19. fragola

fragola Gruşenka Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Allah göstermesin, düşünmesi bile korku ve tiksinti verici bir durum. Ben kabullenebileceğimi sanmıyorum. Kinciyimdir, hayatta unutup tekrar güvenemem. Zaten aldatmakla ilişkiyi bitiren, bozan karşı taraf oluyor. Yapacak bir şeyim kalmaz benim ayrılmaktan başka. Büyük konuşmayayım ama yutmam yutamam ben böyle bişeyi.