Ihlas temizlik ve sağlık robotu

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ihlasauracleanmax tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

  2 Şubat 2010
  Konu Sahibi : ihlasauracleanmax 1. 1) TOZ AYIRICI
  ihlas temizlik robotu güclü yapan en büyük özelliği, çalıştığı sürede çok az enerji harcaması. Toz ayırıcının iç ve dış kısmında oluşan merkez-kaç kuvveti ile milyonlarca toz parçasını Suyun ıçine Hapseder.


  2) ÜÇ HüCRELi KAPALI MOTOR

  Yüksek performanslı, üç bölümlü moturu küçük bir teknoloji harikasıdır. 850 W lık bir güç üretir (27.000 devir). Dış yüzeyi mükemmel bir izalosyan sağlarken motoru korur.Kendi Kendini Sogutma Sistemi Vardır.


  3) GiRDAP ODASI

  Son aşamadaki bu minik oda, arındırılmış havanın dışarı çıktığı ve motorun hava aldığı kısımdır.


  4) SES iZOLE ODASI
  Güçlü motorun çalışma esnasında çıkardığı sesi hapsederek izole eden özel kısmı, elektronik cihazları ile dahada güçlendirilmiştir.


  5) SEPERATOR
  Motor performansını otomatik olarak düzenler. Motorun uzun süreli çalışmasını, performansını ve sesini düzenleyen özel bir sensör. Gelen pislikleri ayırır ayrıştırır.

  ıHLAS TEMıZLıK ROBOTUNUN EN ÖNEMLı ÖZELLıĞı ÇOK PRATıK OLMASIDIR.

  SAĞLIK

  Evimizdeki hava sagligimiz için cok önemlidir normalde insanlarin en fazla vakti evde gecer evde uyuruz evde kahvalti ederiz evde aksam yemegi yeriz ve tv nin karsinda zaman harcariz yani acikcasi hayatimizin yarisi evimizde gecer .yapilan arastirmya gore dogada yasiyan insan ile kapali ortamlarda yasiyan insan arsinda oldukca fazla omur farki oldugu ortaya cikiyor.simdi biz dogada yasiyamiyacagimiza gore evimizi dogalllastiralim bunu nasil yapariz insanlarin yasamasi icin üç maddeye ihtiyaci vardir

  iyi ve saglikli yiyecek
  içmek için temiz su
  temiz hava
  Bu maddelerin ikisini herzaman tamamliyoruz fakat 24 saat soludugumuz hava için hicbirsey yapmiyoruz iste ihlastemizlik robotu bunu bize yapiyor evimize yagmur yagdiriyor fakat hicbir yeri islatmiyor..

  Geleneksel Elektrikli süpürgeler toz ve kirleri dagitirlar.ince tozlar toz torbalarinin gözeneklerinden geçerek havaya geri verirler.
  insanlar bu toz tanelerini solurlar. Tozlar nefes borusudan geçerek akcigerlere ulasir ve ceperlerine yapisirlar.
  Alerjik kisiler bu tozlara karsi cok hassas olurlar ve basagrisi, bulanti gibi alerjik belirtilere maruz kalabilirler.
  Süpürme sirasinda etrafa bakteri kokusu yayilir. Genellikle insanlara elektrik süpürgesinden çikan kokunun toz kokusu oldugu söylenir. Oysaki toz kokusuzdur. Evinizin penceresinden gün isigi girerken milyonlarca toz görürsünüz. eger toz kokuyor olsa idi evinizde oturamazdiniz.
  Elektrik süpürgesinin içerisinde karanlik sicak ve pis bir ortam vardir. Bakteriler sicak, karanlik ve kirli ortamlarda hizla ürediklerinden, bu tür cihazlar bakterilerin yasayabilecekleri ortamlari yaratirlar ve bu bakteriler elektrik süpürgelerinin arkasindan hava vasitasi ile disari atilirlar. Burnunuza gelen koku bu bakterilerin kokusudur.


  Astım Alerji


  Allerjik hastalıklar, genetik özelliklerin çevresel faktörlerle birleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. En önemli çevresel faktörler allerjenler, hava kirliliği ve sigara dumanına maruziyettir.
  Günümüzde allerjik şikayetleri kontrol altına alan birçok ilaç geliştirilmiştir. Ancak allerji tedavisi sadece ilaçlara bağımlı değildir. Allerjenlerden sakınmak ilaç tedavileri kadar önemlidir. Çünkü allerjik nezle ve allerjik astım gibi hastalıklarda şikayetlerini artıran en önemli faktör allerjenlerdir.
  Kuşkusuz tüm allerjenlerden korunmak mümkün değildir.
  Bu nedenle allerjenden korunma denildiğinde, ilk akla gelen ev tozu içinde bulunan allerjenler olmalıdır.
  Ev tozunda pamuk ve diğer lifler, akarlar, ev hayvanı artıkları, bakteriler, çeşitli bitki ve böcek artıkları bulunmaktadır.
  Bunların içinde en önemli olanı ise ev tozu akarlarıdır.
  Akar allerjenlerinden korunmak mümkündür !
  Akar allerjenleri kumaş gözeneklerinden geçebilir. Çarşaf ve yastık kılıflarımız özel anti-allerjik kumaşlardan yapılmamış ise, uyuduğumuz sürece yatağımızdaki akar allerjenleri solunum yollarımıza geçer. Özel yatak takımlarının kullanılması akar temasını önemli ölçüde azaltmaktadır.
  Yatakların zaman zaman havlandırılması ve yüksek vakumlu süpürgelerle temizlenmesi faydalıdır. Yataklar içinde biriken akarları ve her türlü ev tozu allerjenini temizleyen teknolojiler de geliştirilmiştir.
  Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimleri 55 ºC?nin üzerinde ısılarda yıkamak hem allerjenleri uzaklaştırır, hem de akarları öldürür.
  Halılar akarlar için en uygun barınma ve çoğalma ortamlarındandır. Yatak odasındaki halı mutlaka kaldırılmalıdır. Daha az toz tutan, kolay temizlenebilen ve yıkanabilen, yer örtüleri ya da sentetik yer döşemeleri tercih edilmelidir.
  ıçi doldurulmuş ve tüylü oyuncaklar çocuk odalarından uzaklaştırılmalıdır. Giysiler elbise dolabında muhafaza edilmeli ve dolap kapakları kapalı tutulmalıdır. Kısaca yatak odaları toz tutan eşyalardan arındırılmalıdır.


  Kirli Hava

  Pekçok evde ve diger kapali alanlardaki hava disaridaki havadan cok daha zararli... fakat ne yazikki enerji tasarrufu pahasina bu kirli havayi icerde hapsedip disari ile temasini kesiyoruz. Evinizin icinde sizin farkinizda olmadan yasadiginiz canlilardan veya "benim evimde asla olamaz" dediginiz neler olabilir hic düsündünüzmü? iste size birkac örnek.

  Akarlar
  Güve
  Pire
  Kene
  Karinca
  Hayvan Tüyü
  Polen
  Küf Sporlari
  Böcek
  Deri Parcalari
  Sömenie Atiklari
  Sivrisinek
  Boya
  Plastik
  Kaucuk
  Naylon
  Tahta Parcaciklari
  Cam elyafi
  Sigara Dumani
  insan Artiklari vs..

  Evinizi saglikli bir ortam haline getirmeniz ve tozlardan arindirmaniz icin tabii ki yapacaginiz tek sey temizlige daha cok zaman ayirmanizdir. Burada sizlere birkac önerimiz var:  Toz bezlerini, paspaslari ve normal süpürgeleri tozlari dagittiklari icin kullanmayin, Temizlik sirasinda köselere daha kolay ulasabilmek icin mobilyalariniz odanin ortasina cikin ve nemli bir bezle mobilyalarinizi, kapilarinizi ve camlarinizi temizleyin. Alerjik kisilerin yatak odalari titizlikle temizlenmeli, sürekli olarak yerler, duvarlar, tavanlar yikanmali ve yatak temiz tutulmalidir. Eger alerjen cocuk ise, disariya temiz hava almasi icin yollanmalidir. Temizlik sirasinda da özellikle elektrikli süpürge kullanirken pencere acilmali ve oda havalandirilmalidir. Elektrikli süpürgeler ise ayri bir sorundur. Her ne kadar toz yok etmede etkili olarak bilinselerde pekcogu temizlenmekten ziyade kirletirler. Yerden aldiklari tozlarin büyük bir kismini toz torbasindan gecirdikten sonra havaya geri verirler. Disariya birakilan bu kücük toz zerreleri insan vucuduna girerek cigerelere yerlesirler. Bir evde kurulabilecek en iyi vakum sistemi ana gövde tarafindan tum tozlarin emilip toplanmasi ve bunlari direkt olarak disariye atilmamasi olacaktir.