ııı. Tekil kişiye mektup

Konusu 'Aşkla İligili Güzel Sözler' forumundadır ve acemiperi tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  18 Nisan 2009
  Konu Sahibi : acemiperi
 1. acemiperi

  acemiperi Şükür Rabbime Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  8.651
  Beğenildi:
  520
  Ödül Puanları:
  153
  ııı. Tekil kişiye mektup
  Submit "ııı. Tekil kişiye mektup" to Digg Submit "ııı. Tekil kişiye mektup" to del.icio.us Submit "ııı. Tekil kişiye mektup" to StumbleUpon Submit "ııı. Tekil kişiye mektup" to Google
  11-04-2009, saat 14:59 acemiperi tarafından paylaşılmıştır.
  Bu kalemi elime ilk alışım ve kağıda olan ilk bakışım kalemin gözü ile. Biraz önce buradaydın, yine sarılmadan gittin, yoksa yine akşamdan kalan şarabın kokusu mu sinmişti üzerime, ekşimiydi yoksa sevdam ?

  Şimdi yalnızım, gittin arkana bile bakmadan kapıyı dışarıdan kapadın bana, aslında içeride kalan ben değil sevdamdı. Şimdi evimin duvarları üzerime geliyor, yıkılacak gibi her yerimde hissediyorum soğukluğunu. Boşluktayım ve tarifi dahi yok yalnızlığımın, sigara sigara içmeliyim, kalan son birkaç sigaramı. Yürüyorsun şimdilerde tatavla’da, ayak seslerin tesellim oluyor çünkü, henüz kanamaya başlamadıysa yüreğim, bilirim ki yürüyorsundur kaldırımlarında tatavla’nın. Hala umutluyum biliyor musun, ya dönersen, ya yine çalarsan kapımı, hatta çalmadan girersen içeriye ve ben geldim dersen ?

  Sigaralar bitti yoksun, kanamaya başladı yine yüreğim. Desene gelmeyeceksin artık bugün. Kaldırımların sesi kesildi, içimdeki çocuk ağlamaya başladı bile, şimdi ise son umuduma diktim gözümü, ya çalarsa telefonum, ahizenin hemen yanına aldım yatağımı, uykuda ararsan yetişmeliyim sesine, mutluluğa.

  Sabah olmuş hala yoksun, uyuyor musun ? O küçücük ellerin yastığının hemen altında mı yine ? Yoksa terledin de yorganını açtın mı ? Dikkat et kendine, hava aldatıcı. Bakıyorum da mutluluk çalmamış gece ben uyurken, çalsaydı muhakkak düşerdi yere tutunamazdı, o dahi duramazdı durduğu yerde, ben uyurken aradığın gecelerdeki gibi.

  Saat neredeyse 7, çıkmalıyım artık ben. İşe ancak giderim 9’a. Durağa kadar kaldırımlara adını kazıyacağım, her köşe başına papatyalarını bırakacağım, ve her durakta yine seni ararken gözlerim kalabalıkta, işe yetiştirirse beni otobüs şoförü, yine sarılacağım boynuna.

  alıntıdır