iki aile düğün konusunda anlaşamıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ozzy_mim tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

  19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 1. ozzy_mim

  ozzy_mim artık evli :) Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba kızlar,
  belki aranızda benim gibi düğün arifesinde böyle bu konuda iki arada kalanlar vardır sizlerin fikirlerini alayım dedim.
  konu şu.nişanlandım ve düğün yeri bakıyorduk.erkek tarafı bizim onları bir ziyaretimizde konuyu babama açtı işte yerler doluyor ne zamana düşünüyoruz falan dedi.ama babam bayramdan sonra olur snra konuşur netleştiririz faln deyip konuyu kapadı.çünkü babam seney mart falan istyordu.erkek tarafı da bu haziran temmuz düşünüyordu.biz nişanlımla bi orta yol bulup bayram sorasına ikna ettik.
  neyse 10 gün önce falan.nişanlımla bi kaç yer baktık.ankara da şahhane falan.pahalı gldi ama güzeldi aklım kladı.eve geldim anneme dedim böle böle şahhane ye baktık.onlar da h sonu dha çok araştırackmış.gelgelelim h soun gezmişler.gölbaşında akalın ı çok beğenmişşleer.nişanlım bana dediğinden ulaşım zor olur ailem istemez dedim.o da söylemiş olacak ki annesi pzt beni aradı.ben de gölbaşı olmasın bizim akrabalar çok zorlanır falan dedim.annemi babammı aradım onlar da yok dedi.sora onun annesi benim annemi aradı.annem de izah etti durumu.
  neyse akşam aradı nişanlım dedi bizimkileri ikna ettim.şahhane oldu yemekli dedi.süper dedim sevindim.
  ama eve gelince ortalık karıştı.babama dedim babam da yemekli mi dedi evet dedim içki var mı dedi şok oldum yok dedim.o da bi başladı bize hiçbir şey sormuyorşar bu işler bööyle mi olur.gelir konuşulur öle karar verilir falan filan.
  sorun ettği şu.bizim ailede düğün yemekli olursa içki de olur.ama nişanlımın anne babası da hacı hoca:bbo: babama dedimki baba dedim hem fiyat farkı çok hem de onlar istemez içkili malum hacı flnlar dedim.o da biz onların düşüncelerine saygı gösteriyorsak onlar da göstermeli.biz de kız veriyoruz.
  nişanlıma aradım söyledim.zamanında 15 sene önce fln abisinin düğünü içkli olmuştu biliyordum.ondan cesaret alarak.ama o kein dille asla bizimkiler kabul etmez benim için sorun değil ama babam abiminki içkili yapılınca haca gittikten sonra falan da pişman lmuştu keşke yapmasaydıkk fln diye dedi.nişanlım ailesine söylemiş.çok sinirlenmiş onlar da sanırım:çok üzgünüm:
  zaten ankara çiçnde bi yer onlar istedi diye oldu içkiili kesinlikle olamaz flan filan diye.
  babam da ya olutorsa düzgün olsun herşey olsun.olmyuyorsa hiç olmasın nikah olsun diyor.napcamı şaşrıdım.içkili kesinlikle olamayacak ama ben bunu babama nasıl kabul ettircem.
  konu içkiden ziyade-çünkü biizm aile de öle içkiye düşkün değildir hele ben hiç içmem- neden bizim de isteklerimiz önemsenmiyor.bizim kızımız hep onların dedğini yapıyor falan filan.
  halbükü mantıklı düşününce onların da istediği olmuyor.nişan olsun dediler biz istemedik.düğün haziranda olsun dediler biz istemedik gölbaşı olsun dediler yok dedik.ama benim ailem böyle düşünüyor:bbo:
  napcamı şaşrıdım.bu akşam babamla nasıl konuşsam da bu konuyu halletsem onu kırmadan.iki aileyi birbirine düşürmeden.
  nolur kızlar başına böle bişi gelen var mı?biraz uzun oldu ama konu önemsiz gibi gözükse de eğer aileler karşı karşıya gelirse ayrılığa kadar bile gider olay. yardım edin ya:Saruboceq:
   
 2. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 3. cmrm

  cmrm Popüler Üye Üye

  Katılım:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  5.615
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  bence babanızla sakince konuyu açıklayarak konusun.onların istediği hiçbirşey olmamış zaten babanızda mutlaka ikna olacaktır bu nedenden ayrılıkmı olurmuş hiç.iki tarafta birbirine saygı anlaşıyış gösterirse düğününüzde sorunsuz olur
   
 4. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 5. BenmasMavi

  BenmasMavi Yeni Üye Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2010
  Mesajlar:
  5.027
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  :bbo: yok orası olmasın bizim akrabalara uzak gelemezler...yok şurası olmasın orda içki yok :bbo:

  Baştan aşağı saçmalık...

  Arkadaşım düğüne gelmek isteyen her halükarda gelir sen neden dert ediyorsun ki bunu.Herkesin nasıl gelceğini düşünürseniz ooo...Hem birine yakın tutalım derken bir başkalarına ters olabilir,ayarlayamazsınız ki böyle birşeyi.

  Ayrıca baban bu işten pek memnun olmamalı ki herşeyden sorun çıkarıyor anladığım kadarıyla.

  Bence ne sen ne de nişanlın laf getirip laf götürsün.

  Ailelerle bir akşam oturun anlaşın enine boyuna.Sen nişanlınla bir yer beğensen bile aileler karşı çıkacak baksana.Sizin de burnunuzdan gelecek.

  En iyisi toplu bir ortamda herkesin istediği yeri söylemesiyle ortak bir karar alınması bence.
   
 6. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 7. ozzy_mim

  ozzy_mim artık evli :) Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  öncelikle cesaret ve cevap verdiğiniz için teşekkürler.sorun işte bizimkilere göre onların fikirlerinin alınmadan apar topar olduğunu düşünmeleri.ve işte bizim de çevremiz varmış falan filan.inşallah her iki taraf da anlayışı elden bırakmaz.basit gibi gözüküyor ama benim tarafımdan bakılınca da işin iiçinden çıkılmaz gözüküyor.ödüm kopuyor iki taraf birbirne düşecek diyebenneyaptımki
   
 8. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 9. ozzy_mim

  ozzy_mim artık evli :) Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bir araya gelirlerse restleşirler diye korkuyorum.evet ailelerin pek birbine uygun olmadığını düşündüğünden belki de zorluk değil de bizim de dedğimiz olsun diye düşünüyor.şahhane oldu aslında ben beğendim diye.kapora fln verildi.ama işte gölbaşı olayı cidden sakattı çünkü önünden dolmuş otobüs geçmiyor ve bnm çok yakınlarımın arabsı yok.e taksi de olmaz.ondan dolayı orası ters dendi.
  cevap için sağol.sizle paylaşınca biraz hafiflemiş hissettim kendimi
   
 10. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 11. TMYy

  TMYy *T&M* Pro Üye

  Katılım:
  15 Haziran 2008
  Mesajlar:
  5.348
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  düğün arefesinde her ailede yaşanır bu tarz şeyler. benim düğünümde temmuzda. nişanlımın tarafı düğün tarihiden tutta evi eşyayı hiçbirşeyi aileme sormadılar. yine annemler bişey demedi. olur ilk mürvetleri heyecandan atlamış olabilirler bilmemne. gerçi bana soruyolardı şimdi yalan diyemem. ama hani babamda istediki bukadar bir araya geliyoz kızımı alıyosunuz onun babası olarak banada bişeyler sorulsaydı.
  neyse bizimkiler bu olaylara bişey demedi. biz nişanlımla bi ev baktık beğendik diye laf oldu. neymiş efendim nişanlımın babası gitmiş görmüş beğenmemiş neden ona sorulmamış sanki o verecek parasını yada o oturacak orda. bunun için bizi ayırmaya bile kalktılar. şuan onlarla görüşmüyorum düğün hazırlıklarım tam gaz devam ediyo rahatlık varmış diyorum. kafam rahat herşey istediğim gibi oluyo.
  yani şu sıralar böyle şeyler yaşanır. insanlarda düğün telaşı stresi oluyo. bide iki ayrı aile ona o uymaz ona o.
  arada gençler kalıyo aslında.
  iki tarafıda mutlu edelim derken çok yoruluyo insan. bişey anlamıyo bugünlerden.
   
 12. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 13. BenmasMavi

  BenmasMavi Yeni Üye Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2010
  Mesajlar:
  5.027
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  O zaman babanla yumuşak bir dille konuşup ikna etmeyi dene canım..

  Tatlı dil çoğu zaman işe yarıyor inan ki.

  Ay ne mutlusundur sen şimdi ya opuyorumnanaktan bu tür olayların mutluluğunu gölgede bırakmasına izin verme sakın.
   
 14. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 15. ozzy_mim

  ozzy_mim artık evli :) Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  sorma su yazını okurken gözlerim doldu inan
  mutlu olmm lazımken stresten bişi anlamadım.halbüki Allah kısmet ederse düğünüm istediğim gbi güzel bi yerde olacak

  ama bu meseleler offfff.inşallah herşey yolunda diye mesajlarla sonlandırım bu konuyu
   
 16. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 17. ozzy_mim

  ozzy_mim artık evli :) Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  evet aynen işte arkadaşım.bana da soruyorlar ama babam benle konuşmadılar diye takıyor.ben kız veriyorum.benim de prensipleirm var falan filan.ne güzel siz atlatmıssınız.Allah mutlu etsin inşallah sizi.ben de inşallah kkötü bişi olmadan atlatırım
   
 18. 19 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : ozzy_mim
 19. sunnylife

  sunnylife Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mart 2010
  Mesajlar:
  216
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Böyle durumlarda her 2 tarafıda %100 memnun etmek herzaman mümkün olmuyor malesef, oyüzden karşılıklı bitakım beklentilerden taviz verilmesi gerektiğini düşünüyorum, tabiki hayati meseleler hariç..:kahve:
  ancak gördüğüm kadarıyla ortada hayati denecek bir durum yok, baban biraz daha anlayışlı olabilir bu konuda.

  Yani eviniz için yapılması gereken herşey yapılıyorsa , bir eksiğiniz kalmıyorsa, yemekli düğündeki içkide eksik olsun çok önemli bi nokta değil kanımca :ecrin_bebek: Konu "neden içki yok" değil anlıyorum, konu size sorulmadan böyle yapılması, ancak dediğim gibi çok kafaya takılcak bi detay değil, sizin mutluluğunuz için böyle ufak şeyleri görmezden gelmeleri gerekir...

  siz sakin olun, fevri davranışlar sergilemeden yumuşak bir dille anlatın kendinizi, ve arkadaşın dediği gibi nişalınızla pek konuşmayın annem bunu dedi babam bunu dedi diye, daha fazla üzülüp gerilmenize yol açaropuyorumnanaktan

  tadını çıkarmaya çalışın bu günlerinaklinialirimsmile