iki çocuğu peşpeşe yapan anneler...nerdesiniz?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve eraysmum tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : eraysmum
  1. eraysmum

eraysmum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    :KK5:benim bebeğim 6 aylık olmak üzere.ve ben 2 yıl sonra taşınacağim için hazır annem bebişime bakıyorken bir tane daha mı doğursam? diyorum.yani kaza süsü verilmiş bir ikinci gebelik nasıl olurdu?2 yıl sonra tek başıma kalıcam.erkenden 2.yi yapsam taşındığımda ikisini de kreşe verirdim?aslında bakıcı 3 yaşa kadar kreşten daha iyi ama güvenecek birini bulmak da zor...

2. 8 Kasım 2010
  3. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tavsiyem kimseye güvenip de çocuk yapmayın. Bir dakika sonra ne olacağı belli değil hiç kimsenin, hastalık var, ölüm var. Hem bakalım, siz annenize güvenip yapacaksınız da, anneniz kendine güvenip bakabilecek mi? Zaten yaşlı insanlar, bir çocuğa bakarken bile torun sevgisinin hatrına katlanıyorlar, öyle kolay bakılmıyor, tükeniyorlar ki daha bebeğiniz çok küçük. Büyüyüp ayaklanmaya başlayınca bakması daha zor olacak. Biri tam ayaklanacak, yenidoğan gelecek. Kadın hangi biriyle ilgilensin. Ne kreş ne bakıcı zaten anne şefkatinin yerini tutamaz, anneanne bile tutamıyorken. Bunun yanında sizin vücudunuz açısından da çok erken. Hiç olmazsa 2 yıl ara vermelisiniz. Bence kendiniz bakacakmışsınız gibi düşünün, maceraya atılmayın derim.

Güle güle büyütün bebeğinizi de.

cokpembix bunu beğendi.
  4. 8 Kasım 2010
  5. eraysmum

eraysmum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    Şu anda anneme gündüzlü yardımcı teklif ediyorum zaten.tek çocuğa bakarken haftada bir-iki gün yardımcının ona yeteceğini söylüyor.annem 51 yaşında.ciddi bir sağlık sorunu yok,ama tabiki 2. çocuk olayını konuştuk. o zaman mutlaka full mesai yardımcı-bakıcı şart.benim istediğim ilk zamanlar annemin gözetiminde olması.evimiz 5 dakika mesafede.yani bir aile yakınının gözetiminde olmadan 2 yaş altı çocuğunu başkasına teslim etmek düşüncesi bile beni korkutuyor.çalışan arkadaşlarım mecburen bunu yapıyorlar zaten.
    benim korkum tek çocukla kalmak istemiyorum.3-4-5 yaşlar da egosentrik sancılı dönem.yani ben ideal yaş farkının 2-3 olduğunu düşünüyorum.
    ilkini normal yolla doğurdum.sezaryende ideal süre 2 yıl olmasına rağmen orda da kişisel farklılıklar olabilir.önemli alan kişini psikososyal açıdan hazır hissetmesi.tabiki ilk bebeğin de:)
    ama cesaret?..yoksa delilik mi?

Benim adim uzum bunu beğendi.
  6. 8 Kasım 2010
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    :KK4: ilk bebeğin biraz büyüsün 2 yaşına gelsin,sendromları,inatçılığı,zorluğu anla temelli vezgeçersin emin ol :KK47:

sam20 bunu beğendi.
  8. 8 Kasım 2010
  9. eraysmum

eraysmum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    ben de bundan korkuyorum zaten.çocuğu 2-3 yaşlarında olan arkadaşlarım çocuk planlarını çok ileri tarihlere erteliyorlar.o zaman da kardeş kıskançlığı daha yoğun yaşanıyor.Bir de tek çocuk sendromu var tabi.şimdilerde moda.yok eğitim masrafıymış,duygusal sosyal bakımıymış.İnsanlar kendilerini tamamen tek çocuğa adeta adıyorlar.Belki 2 olursa beraber doğduklarını düşünürler, kendilerini evrenin hakimi ilan etmezler:) herşey daha sıradanlaşır.yaş 28.ömür geçiyor..annelik sabır gerektiriyor-ilk 4 ay inanılmaz kolikli bir veletle uğraşan ben,daha doğumdan 3-4 ay sonra yeni bir gebelik düşüncesinin kıyısından döndüm:) o kadar seviyorum yani.ama sevgi herşeye yetmez,biliyorum..
    benim sorum,üst üste doğuran annelerin çektiği sıkıntılar.belki sırasıyla 2-5 yıl arayla doğuranlardan daha azdır?

10. 8 Kasım 2010
  11. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda 14. ayın içinde ve bende acaba yapsakmı diyorum. Eşim dünden razı zaten. Oğlumda öyle çok yaramaz bir çocuk değil (maşallah). Ama işte hamilelik dönemi beni düşündürüyor. ilk 3 ay inanılmaz bulantılarım olmuştu ve düşük tehlikem v.s. tekrar öyle olurumda oğlumla ilgilenemem diye korkuyorum. :18: gurbette olmasam annem yanımda olsa kesin yapardım ama :KK46:

12. 8 Kasım 2010
  13. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    valla tatlım bunu bende merak ediyorum çünkü bende ikinciyi kaza süsüyle yapmayı düşünen çılgınlardan biriyim. çocuklar arasında en ideal 3-5 yaş olduğunu söylüyorlar ama o kıskançlık travmasını ne kadar erken atlatırsa o kadar kardır diye düşünüyorum bir bebeğin. fazla kendini bilmeden kıskanmayı da öğrenmeden hep kardeşiyle büyüsün istiyorum. benim de yaş 31. bebeğim 6 aylık ona oyun grubu araştırıyorum şimdi, kendi kardeşiyle oynasa fena mı olur değil mi?:KK23::76:

14. 8 Kasım 2010
  15. mars34

mars34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Düşünmeyi bırakıp eyleme dönüştürenlerdenim.Çevremdekilerin çalıştığımdan dolayı şaşırmalarına rağmen 3 yıl arayla iki çocuk annesiyim.Arada bir de düşüğüm var.Doğsaydı 2 yaş olacak araları.Büyük kızımı hiç zorlanmadan büyüttüm.Uslu bir bebekti.Belkide bu yüzden ikinciyi istedim.Arkadaşların dediği gibi büyüseydi ve zor bir bebek olsaydı ikinciyi düşünmezdim galiba.Küçük kızım ise kolikliydi- 1 yaşında olmasına rağmen geceleri 5-6 defa kalkan bir çocuk.Yoruluyorum hatta bazen sersem gibi oluyorum.1 yıl iki çocuğumu ücretsiz izin alarak büyüttüm.Büyük kızımı yuvaya falan göndermedim.Zorlandım ama olsun.Annem doğuracaksan bana güvenme demişti o zaman.Kimseye güvenmemek gerekiyor.Karar sizin yani.

Son düzenleme: 8 Kasım 2010
  16. 8 Kasım 2010
  17. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    Birkaç kere yazdım forumda bir yerlere.Ablamın 2 oğlu 13 ay aralı oldu çok bulantı çekiyordu ve ilk hamileliğinde düşük tehlikesi yaşadı.Ve büyükle 4 yaş aralı birde kızı var.
    Zor büyütürken ama imkansız değil.Sık sık babanne yanlarındaydı.Şimdi pırlanta gibi kocamanlar

Son düzenleme: 8 Kasım 2010
  18. 8 Kasım 2010
  19. Ruzgarim

Ruzgarim <a href="http://lilypie.c Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    ikizlerim 20 aylikken planli hamile kaldim.cocuklarim usluydu uyku sorunumuz olmadi hic hala oyle.Zaten 3 cocuk istiyorduk arayi fazla acmayalim dedik.Insan rahata alisinca zor oluyor sonrasi.29 ekimde ucuncu oglumu aldim kucagima.kiskanclik hic olmadi cok benimsediler.Zaten ikiz olmanin avantaji hep birlkte oynarlardi.Benim icin ne zoru gebelik baslasirydi her iki gebeligimde de asiri bulantim oldu ve ikizlerime bakamadim ilk 4 ay krese verdik mecburen.Birde yurt disindayim yanlizim zor oldu.Ama simdi her sey gayet guzel gidiyor.Mallah bebegimde cok uslu abileri gibi.