İki çocuk ne zormuş!!!!!!!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve adrenalin1 tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : adrenalin1
  1. adrenalin1

adrenalin1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım 6 yaşına yeni girdi,oğlum 4 aylık ve ben bu hafta çıldırmak üzere olduğumu fark ettim :) Her şeye yetişmeye çalışıyorum ama istediğim gibi olmuyor.Temizlik,yemek,bebişe ayrı ilgi büyük çocuğa ayrı sabır,kişisel bakım vs.İki çocuklu anneler evinizi ,çocuklarınızı ve eşinizi aynı anda nasıl idare ediyorsunuz,bunun bir kolay yolu var mı?Yoksa geçmiş olsun mu demem lazım :))

2. 2 Ocak 2010
  3. nilimsi

nilimsi ömercik.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    yaa yapma ya oğlum 3.5 aylık acaba 2.olsa da kardes kardes büyüseler mi diyordum ki susuyorum::::::::::::::::::)

4. 3 Ocak 2010
  5. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    amanınnnn
    ben çalışıyorum bi de dıodum ki kızım 5-6 yaşındayken ikinciyi yaparız hayırlısı ile dıodum
    bi de çalışırken iyice zor sanırım tek yeter

6. 3 Ocak 2010
  7. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Canim benim 10 yasinda oglum ve 7 yasinda kizim simdi 1 aylik bebegin var. iki cocuk ile ilgilenmek bana agir gelmiyordu ama bebek dogali yorgunluk stres hepsi ust ustus de geldi.
    cocuklarin en kuuck bir seylerini bana buuyk bir seymis gibi gelmeye basladi.
    kizim dogdugunda ayni durum olmustu. 2-3 aylik olasiya kadar. Allah sukur onlari buyuturken hiç zorlanmadim. simdi de oyle olacagina inaniyorum.
    Kardesleri gelince cocuklarin psikojileri çok degisyor. bu zamanda sabirli olmamiz lazim canim hepimiizn. zaten belli bir zamandan sonra her sey duzene giriyor.
    adrenalin canim ben birde sunu fark ettim cocuklarin yasi buyuk olunca daha farkli.
    bu yonden avantajin var canim. simdi bebegimin ufak tefek seyleri için yardim bile istiyorum onlardan. en buyuk sey sabir ins...

8. 4 Ocak 2010
  9. selberan

selberan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim de 4,5 aylık bi oglum var. bende zaman zaman senin gibi dusunuyorum. ama sonra korkuyorum aslında birden buyuyecek ne guzel ama işte cesaret etmek gerek

10. 4 Ocak 2010
  11. ecrin74

ecrin74 Guest

seni cok iyi anliyorum ...oglumla kizimin arasinda 11 ay var ....cok zor büyüttüm ve yanimda kimse yoktu yani ne anneanne nede babaanne...öyle zaman geliyodu ki kafayi siyircam saniyordum...ama o günlerde öle yada böle gecti ..su an oglum 16 kizim 15....bende 35 ...onlara baktikta hala inanamiorum büyüdüklerine....ama yinede iyiki dogurmusum ....hayatimin anlami onlar benim ....2-3 yil daha sabret güzelim ...bi bakiorsun kocaman olmuslar...yinede bu günlerin tadini cikarmaya bak...allah kolaylik versin canim...

12. 4 Ocak 2010
  13. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Allah bağışlasın evlatlarını ve kolaylık versin çok zordur ben bir tanesine zor yetiyorum.

14. 4 Ocak 2010
  15. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Evet Allah kolaylıgını versın, bugunlerını aramayacak yarınlar nasıp etsın de buyuduklerınde rahat edecez sanırım sadece :KK66:
    Bana da bır tane yetıyor.. vallahı ıkı tane uc tane kucuk olan ne yapsın dıyorum sureklı. sabrımda cok degıl parlayıp parlayıp sonuyorum kendı kendıme gelın guvey oluyorum yanı :)
    Allah saglık uzun omur versın onlara, boyle gelmıs bugune bızde boyle goturucez.... ya sabır dıye dıye gerektıkce.. :KK66:

16. 4 Ocak 2010
  17. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    gerçekten zor olmalı...
    bende 2. bir çocuğu düşünmüyor değilim..
    kızım 5 yaşına girecek ay sonunda,ama hala gözüm almıyor ,
    gerek 2 çocuğun bakım ve ilgisi ,gerekse onlara eşit sağlayabileceklerimin,gelecek endişesi!
    ben zaten bunları düşünürken yaşım geçecek..
    ama sanırım tek çocukla yetinme kararım daha baskın!
    bencil olup,onu kardeşsiz bırakma vicdanım ise beni hırpalıyor:sinifsinif:

18. 4 Ocak 2010
  19. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    Ay hemde nasil zor ya, hele benim cadi kizim gibi cocugu olan varsamafoldumben hala emmiyor beni cadoloz :kedi: birakmak da istemiyor :1no2:
    oglum 4 bucuk yasinda, benim de yasim 23 oldu ah gencecik anne oldum cok guzel, ama ikisi bi arada cok zormus, napalim sagliklari yerinde olsun, hayirli evlat olsunlar buyuduklernde rahata ereriz insallah, Allah'im acilarini gostemesin bizlere :Saruboceq:

En cok ev isi beni yoruyor, cunku kizim, daha dogru durust, gece deliksz uyumuyor 17 aylik akannehirgamyoncuiremsu