Iki gündür yapamiyor :(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Esmer Gxuxlcin tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Esmer Gxuxlcin
  1. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaslar, 51 günlük bir bebegim var ve iki günden beri kakasini yapmiyor..
    Dün ve bugün hala tik yok.. Bundan önceki günler hersey oldugu gibi dogal ve düzgündü.
    Gaz problemimiz var, ama cok korkuyorum acikcasi kakasini yapamadigi icin ?.
    Lütfen bilgisi olan yardim edebilir mi ?

2. 18 Ocak 2010
  3. 3 gün yapmaması normal diye biliyorum. şayet 3 günü geçerse doktora götürün. geçmiş olsun ..

4. 18 Ocak 2010
  5. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Evet bunu annemde söylemisdi.
    Cok tesekkür ederim..

6. 18 Ocak 2010
  7. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bundan sonra bu sık sık başına gelecek.2gün neki.kaç kere 6-7 gün üstüste yapamadığı oldu.ilk olduğu zamanlar doktora gittik.bir sorun yok.bu günlerde bu normal dedi.bir daha bzde götürmedik.bir ara düzeliyor.sonra yeniden başlıyor.arkadaşımın bebeği bir kere 15 gün yapmamıştı

8. 18 Ocak 2010
  9. tunam09

tunam09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bencede sıkıntı yapmayın,ilk aylarda günde 3-4 defa kaka yapan oğlum geçen hafta 10 gün yapmadı çocuk doktoru ultrason çektirelim dedi tabi ben çektirmek istemedim,ama aynı sorunla karşılaşan arkadaşlarımada sordum,hepsi ılık su ile çare bulmuş,günde iki üç defa ılık su içirdim oğlum kakasını rahat yaptı,şimdi 6 aylık 3-4 günde bir kakasını yapıyor tabi ılık suya devam ediyorum

10. 19 Ocak 2010
  11. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Hmmm, anladim arkadaslar..
    Sab adinda damla veriyordum gazi icin. Acaba o'mu kabiz yapiyor diye bugün hic vermedim, deneme amacli.Bende rezene cayi icirdim, icmesini pek sevmese de hayret ettim 1 saat önce nerdeyse Maasallah 75_80 ml icti.
    Allah'ima emanet tüm meleklerimiz.
    Cok tesekkür ederim arkadaslar,
    Allah Razi Olsun...

12. 19 Ocak 2010
  13. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Peki canim benim kizim 51 günlük ve ne kadar vermeliyim suyun mikteri olarak ?

14. 19 Ocak 2010
  15. tunam09

tunam09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fazla vermeye gerek yok ben oğluma aldığı kadar veriyorum,yaklaşık her seferinde 2-3 çorba kaşığını anca buluyordur,fazlasını pek istemiyor bence her defada iki çorba kaşığı kadar yeter ama eğer alırsa biraz daha arttırabilirsin ,zaten rezenede veriyormuşsun,onuda ılık su ile verirsen gazınada kabızlığınada iyi gelir, ben ılık su sayesinde rezeneyi bilebıraktım o kadar etkili yani

Son düzenleme: 19 Ocak 2010
  16. 19 Ocak 2010
  17. tunam09

tunam09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hatta bir arkadaşımın oğlu 4 yıl boyunca hep kabızlık problemi yaşadı kullanmadığı yöntem kalmadı,en son hastanemize yeni gelen çocuk doktorunun tavsiyesi ile ılık su ile çare buldu...bu arada eklemekte fayda görüyorum 51 günlük bebek için kabızlık için daha çok erken diye düşünüyorum dikkat edin yetersiz besleniyor olmasın

Son düzenleme: 19 Ocak 2010
  18. 19 Ocak 2010
  19. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Biz çok yaşadık bunları ama bebeğiniz daha çok küçük olduğu için kendi kullandığım yöntemleri önermekte tereddüt ettim,çünkü biz 6 aydan sonra yaşadık.