İki karşı cins arkadaş,dost olabilir mi?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve _Mustang_ tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : _Mustang_
  1. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Gelenek ve göreneklerine bağlı muhafazakar bir ailede büyümeme rağmen babam hiç bir zamana baskıcı bir insan olmamıştır. Büyürken de hep erkek arkadaşlarım oldu ,evimize gelip giden ,beraber gezip eğlendiğimiz arkadaşlarım hep oldu. Hatta çok ii anlaştım .Kızlardan daha iyi arkadaşım olmuştur çünkü bakış açıları farklıdır .Kızsal kaprisleri yoktur.Geyikleri süperdir..Sorunlara basit ve direk bakıp çözerler. Hiç birinden de zarar görmedim Belkide bu benim şansımdı. ve hep erkekle kadın arkadaş olabilir dedim .

Taa ki evlenen kadar eşim doğal olarak kıskandı ve benim bu arkadaşlıklarım zaman içinde noktalandı ben sevdiğim insanla mutlu olduğum için bunu srun etmedim açıkcası . Ama eşim hep" erkekle kadın arkadaş olamaz " fikrini savundu ben tersini. zaman zaman gördüğüm ve yaşadığım bazı konulardan ötürü eşime hak versemde .

Hep "Neden olmasın? " derim

Sizce ?

2. 23 Temmuz 2009
  3. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bencede olmaz..yaşadığım olaylar söylüyor bunu bana..çok yakın arkadaşlarım benimde oldu zamanında..çok güldük evlendik,dertlerimizi paylaştık ama bi baktım zamanla bunların duyguları değişti..tek bana değil yanımdaki arkadaşlarımda da oldu..yemin ederim size lisedeyken ve üniversitedeyken ne kadar birbirlerine kankam diyen kişi varsa şuan evliler nişanlılar veya nişanlanma arifesindeler...o yüzden artık inanmıyorum erkekten dost olacağına...kesin dost ayağı yapıyorlardır

4. 23 Temmuz 2009
  5. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.698
    Ödül Puanları:
    188
    tecrübeyle sabit olur hemde çok daha güzel olur...nedenini hiç anlamasamda kızlar arasında muhakkak bir çekişme oluyor malesef... kıskançlıklar, kaprsiler,çekememezlikler..ve bunlarda bir süre sonra arkadaşlığı sanki bir yarışa dönüştürüyor.. karşısındaki kıza hep rakibi gözüyle bakıyor... ama erkeklerde bu yok..en azından fesat değiller o yüzden ben hiç bir sakınca görmüyorum arkadaşlık etmekte ve bir sürüde erkek arkadaşım var..

6. 23 Temmuz 2009
  7. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    "erkek ile kadın arkadaşlığı" olur ama nadir olur diye düşünüyorum....

8. 23 Temmuz 2009
  9. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çoğunlukla boyutları değişiyor zemuszemus

10. 23 Temmuz 2009
  11. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Sana kesinlikle katılmıyorum diyemiyorum arkadaşım.Çünkü verdiğin örneklere bende şahit oldum. ancak yinede ilk mesajımda dediğim gibi hep neden olmasın diye söyledim . bu duyguların değişmesi meselesi sanki biraz daha kişisel ve karakteristik bir durum gibi geliyor bana
    Aynen arkadaşım yaa kişiden kişiye farklı sakıncaları olsada nedense en iyi arkadaşlarım hep erkek oldu yada öğrenim hayatımda hep yanımda iyi bir erkek arkadaşım oldu. onşların samimi dostluklarını bende çok sevdim . yani ne bilim ne kaprisleri olurdu kızlar gibi ne bazı kızlar gibi narin ayy iyy leri olurdu. ve karşı cins olmaları itibariyle sorunlara bizden çok farklı bakış açısı getirip yön gösterebilirlerdi
    sende benim gibisin hımm

12. 23 Temmuz 2009
  13. 35ozge

35ozge bebegım dualarım senınle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede olmuyor bende yasadıım seylere dayanarak soyluorum hele bıde etraf ınsanlar bu kadar bozulmuskenkaydirigubbakcemile2

14. 23 Temmuz 2009
  15. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bence olur,hatta daha iyi olur...

hemcinslerim bana kızmasın ama,kadınlarda kıskançlık,haset gibi şeytani duygular ,daha baskındır...

erkeklerdede bu gibi dürtülere rastlansada kadınlarda ki kadar değildir...hem paylaşacak daha çok şey vardır...
    iki tarafta salt cinsellikle bozmamışsa kafayı,bence çok çok iyi dost olunabilir...

16. 24 Temmuz 2009
  17. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Olur ama düşük bir oranla bence
    O yüzden genel olarak olmaz diyorum.
    Keşke çocukluğumuzdaki gibi saf duygulara sahip olsak, o zaman herkes kardeş, bütün dünya dosttu bize göre.
    Büyüdükçe değişen bazı duygularımız, karşı cins ile arkadaşlığı engelliyor bence.
    Ya kadın erkeğe ilgi duyar, ya erkek kadına.
    Ateşle barut yanyana zor durur bence.
    Ama durduğu durumlar da vardır elbet.

18. 24 Temmuz 2009
  19. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    çokta güzel olur ama evlenince işler biraz değişiyoo eşler çok kıskançlarr yaa

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.