İki sorum ve sorunum var lütfen yardım...

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve mart09 tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : mart09
  1. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar,
    İlk sorum:hiç birşey yemeyen kızımın asıl sorununun kaşık olduğunu keşfetmiş bulunuyorum. Ağzına birseyi elimle koydugumda çok sorun çıkartmıyor ama kaşığın içi boşken bile ağzını açmıyor ve ağlamaya başlıyor. Siz bu kaşık sorununu nasıl çözdünüz???
    İkinci sorum: Kızımı halen emziriyorum ve yanındada neredeyse 1 aydır ek gıdaya başlamaya calısıyoruz ama asla hiçbirsey yediremiyorum. Şimdi ben devam sütü yada kaşık maması almalımıyım. Yani bu devam sütünü ve kaşık mamalarını bebeklerin ne zaman yemesi gerekiyor????

2. 11 Mayıs 2010
  3. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101
    bebekler diş cıkarma dönemlerinde kaşık istemiyorlar.acıtıyor sanırım
    yumuşak silikon kaşıklar deniyebilirsin.
    yada biberonun agız kısmını biraz kesip ordan yemesini saglayabilirsin.ben bi dönem bu şekilde yedirdirmiştim mecburen

şuan bebegine ek gıdaları tadımlık verceksin.öyle cok yemesini bekleme.1 tatlı kaşıgı bile yese yeter ona şimdilik.
    kaşık mamasını da kahvaltı bulamacında kullanabilirsin
    devam sütüyle kaşık mamasını karıştırıp içine peynir ,gün aşırı yumurtanın sarısı (önce ceyrekten başlıcan sonra arttırcan) recel koyabilirsin

4. 12 Mayıs 2010
  5. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.140
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben emzirdikten 10 dk sonra falan mamasını veriyorum...benim oğluş devam sütünü hiç sevmedi ya... hiçbişeyin içinde yemedi içmedi... 1 ay uğraştım.. sonunda milupanın sütlü portakallı mısırlı kahvaltı mamasını aldım.. onun içine pekmez peynir, falan koyup veriyorum severek yiyor:nazar:

6. 13 Mayıs 2010
  7. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben yumuşak silikon kaşıklardan kullanıyorum çok işe yaradı.yemeğini yedikten sonra kaşığı kapıp damaklarını kaşıyor. benim tavsiyem önce gıdaları tek tek tattır.hem tatlarını tanır hemde alerjisi olup olmadığınıda anlarsın.oğlumda sorun çıkrmıştı ek gıdaya geçişte,baktımki meğer lezzetini sevmemiş.şimdi yemeklerine bir tutam nane ve fındık kadar tereyağı ekliyorum.bide yoğurt sevdiğinden çorbalarına yoğurtlu terbiye yapyorum,işe yarıyor.
    unutmadan ekleyeyim,mama sandalyesi çok işe yarıyor.eğer yoksa kucağında siz yemek yerken dene,taklit etmek için yer.kolay gelsin.

8. 13 Mayıs 2010
  9. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben yumuşak silikon kaşıklardan kullanıyorum çok işe yaradı.yemeğini yedikten sonra kaşığı kapıp damaklarını kaşıyor. benim tavsiyem önce gıdaları tek tek tattır.hem tatlarını tanır hemde alerjisi olup olmadığınıda anlarsın.oğlumda sorun çıkrmıştı ek gıdaya geçişte,baktımki meğer lezzetini sevmemiş.şimdi yemeklerine bir tutam nane ve fındık kadar tereyağı ekliyorum.bide yoğurt sevdiğinden çorbalarına yoğurtlu terbiye yapyorum,işe yarıyor.
    unutmadan ekleyeyim,mama sandalyesi çok işe yarıyor.eğer yoksa kucağında siz yemek yerken dene,taklit etmek için yer.kolay gelsin.yerimseniben

10. 13 Mayıs 2010
  11. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    emziriyosanız sütünüz yeterliyse niye devam sütü kullanıcaksınızki.kendi sütünüzlede kahvaltı bulamacı hazırlayabilirsiniz.sütünüzle yoğurt yapabilirsiniz.kaşık mamalarına bir sözüm yok.ama sütünüz varsa devam mamalarını boşverin yaa.böyle konuştuğumada bakmayın arkadaşlar benim oğlum hiç anne sütü almadı,bu yüzden çok dertliyim.silikon kaşık kullanabilirsin.birde reklamlarda falan yedirmeyi dene.benim oğlumda reklamlar çok iş yaramıştı.