iki tarafında ikinci evliliği ve taraflardan birinde çocuk olursa...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve whisper1974 tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : whisper1974
  1. whisper1974

whisper1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba,

ben ikinci evliliğimi yaptım. eşimin ilk evliliğinden bir oğlu var. şimdi ben de hamilelik planlıyorum. çok da korkuyorum. acaba evlenmekle hata yapmış olabilir miyim? şu an eşimin oğlu özel okula gidiyor. herşeyini karşılıyoruz(giyim,okul,sosyal faliyetler vbg...) ama ikinci bir çocuk olursa ben çalışmak zorundaymışım. karşı taraf çalışmıyor ama çocuğunun herşeyi karşılanıyor benim çocuğumun bunlara sahip olması içinse benim çalışmam gerekiyor. ne haksızlık ya..:KK43:

2. 16 Haziran 2009
  3. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ne demek çocuk olursa çalışmak zorundasın bu parasal anlamda olmaktan başka bu size yapılan bi saygısızlıktır....

haksızlıktır....

oğlu eşininzin çocuğuda yeni doğan bebek onun değilmi?
    :nazar:

4. 16 Haziran 2009
  5. EU1

EU1 Guest

niye oteki çocuğun masrafları çok fazlada ondanmı ki acaba.bir adaletsizlik var sanki ama maddi durumunu en iyi bilecek yine sizsiniz.o çocuk,siz yokkende vardı ve sizden önce o düzenleri kuruldu değilmi?düzeni bozabileceklerini sanmam
    .sinir bozucu bir durum ama evliliğinizi sürdürmek istiyorsanız biraz alttan alın bence.zaten bebeğiniz olunca sizi çalıştıracağını sanmam bu kadar sorumluluk sahibi bir adam diğer çocuğuna farklı davranamaz,ne adamlar var boşanınca kadınla beraber çocuğunuda atıyor,ama eşinizin çocuğuna bakması sizin gelecekteki çocuğunuza davranış şeklini gösterir.büyütmeyin bence daha ortada bile olmayan bişr çocuk için ağzınızan tadını evinizin huzurunu bozmayın canım mutluluklar dilerim..

6. 16 Haziran 2009
  7. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iyi de hayat müşterek :nazar:
    artık kadınlar çalışmalı... her an herşey olabilir, kimse için değil kendiniz için çalışmalısınız..
    yarın herşey olabilir, sırtınızda kamburunuzun olmaması için kimseye eyvallahınızın olmaması için çalışmalısınız...

8. 16 Haziran 2009
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    demekki,adamcağız 2 çocuğa yetemeyeceğini düşünmüş. ilkini okuldan çıkaramayacağına göre artık yapacağı bir şey yok.
    eski eşte çalışacak ,sizde.. madem eşiniz yetişemiyor masraflarına. o çocuklar sadece babanın değil ki..sizlerin de....anneler de,biraz çaba sarfedecek,fedakaarlık yapacak.çalışacak ve masrafları karşılayacak...

10. 16 Haziran 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Keşke bütün bunları evlenmeden önce konuşup anlaşsaydınız...

12. 16 Haziran 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    O zaman hamilelik planlarini biraz daha ertele bence arkadasim...:nazar:

Henüz ortada bir cocuk yokken böyle sorunlar cikiyorsa ilerde ne olacagi belli.

Sürekli kiyaslama yapacak bak ona yapti benimkine yapmadi, o cocugun herseyi karsilaniyor benimki icin ben calismak zorundayim diye düsünüp esinle aranda sürekli tartismalar cikacak!:1no2:

Ayrica neden bunu haksizlik olarak algiliyorsunki?
    O zaman sartlar uygundu eski esi calismak zorunda degildi, ama simdi uygun degil ve esin tek basina yetemiyor, bu zamanda buda gayet normal...görüyorsunuz hayat sartlarini!:nazar:

Mecburen insan sartlari kendine göre degil kendini sartlara göre ayarlamali....yoksa sadece kendinizi yipratir durursunuz:kahve:

14. 16 Haziran 2009
  15. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Kusura bakmayın ama,çocuğu olan biriyle evlendiğiniz için bunları zaten düşünmüş olmalıydınız ya da madem çalışmak istemiyordunuz,hesap yapıp çocuk yapmanız durumunda sizi çalıştırmayacak güce sahip biriyle evlenmeliydiniz :1closedeyes:
    Aslında ben durumunuzu anlıyorum,olay madem eski eş çalışmıyor ben neden çalışayım ki boyutunda CADIARZU.Ama bu daha da kötü,eşinizin geçmişiyle hesaplaşıp durursanız ve eski eşle kıyas yoluna giderseniz kaybeden siz olacaksınız.Siz kendiniz için çalışın,hatta kendi çocuğunuz dışında eşinizin diğer çocuğuna da destek olun ki eşiniz doğru insanla evlendiğini düşünsün,zira önünde kıyas yapabileceği eski bir eş var ve siz bu konuyu gündeme getirip, ''ama bu haksızlık'' dedikçe inanın eski eşin ekmeği yağlanıp duracaktır :sm_confused: .
    Ne diyeyim,kolay gelsin,umarım çalışmayı bir külfet olarak görmezsiniz.Çünkü işleyen demir ışıldar :nazar:

16. 16 Haziran 2009
  17. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cok karisik bir durum...
    bence karsi taraftaki bayanda calisip o cocugun giderleri ortak karsilanmali!
    sizde bebeginizi biraz buyuttukten sonra calisip ailenize katkida bulunmalisiniz..
    bu sekilde giderse evliliginizde problemler yasarsizin..evliliginiz biter!
    yada ilerde dogurdugunuz cocugunuzda bunu ayrim olarak gorurse onun psikolojisinede yazik olur...

18. 16 Haziran 2009
  19. iLk

iLk AkreP Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Eski eşi ve eski eşten olan çocuğu bir tarafa bırakın.

İkinizinde ilk evliliği olsa; eşinizle bebek yapmaya karar verseniz,

Ve eşiniz "bu durumda senin de çalışman gerekiyor hayatım" dese ?

Aynı şeyleri düşünür müydünüz ?

Bence eşinizin bu teklifi sunmasına gerek bile duymaz; bebeğinizin geleceği için siz çalışmanız gerektiğini eşinize söylerdiniz.

Bu durumda eşiniz haksızlık etmiyor; aksine yeni doğacak bebeğinin diğer çocuğu gibi imkanlara sahip olmasını istiyor. Ve sizden bunun için destek bekliyor.

Sanırım bu desteği eski eşinden istemesi gerektiğini düşünmüyorsunuz?

Eşi olarak bunu elbetteki sizden istemelidir ve ona gerekli desteği siz vermelisiniz.