ikili test çok gerekli mi gerçekten???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve herald tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : herald
  1. herald

herald Guest

Herkese selam! İkili test yaptıran arkadaşlar, bu ve bu gibi testler (üçlü test, amniyosentez) tedavi amaçlı mı yoksa sadece tedavisi olmayan bazı genetik hastalıkları öğrenmek için mi yapılıyor. (Çünkü bildiğim kadarıyla bazı hastalıklar anne karnında tedavi edilebiliyor) Hala karar veremedim yaptırma konusunda, eşim yaptır diyor, ben pek istemiyorum. Siz ne tavsiye edersiniz??

2. 23 Ekim 2008
  3. deniz2009

deniz2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH korusun ıkılı ve ya uclu test kotu cıkarsa amnıyon sıvısı alınır .ekızlere hamıle olunca ıkılı ve uclu test yapılmaz amnıyon sıvısı alınır .bıldıyıme gore testlerın cevabı kotu cıhdıqda kurtaj yapılırmıs.yanı tedavısı yok ben oyle bılıyorum doktorumdan ve okuduklarımdan .ben ıkılı testı yapdırdım testın cevabı ıyıydı. uclu testın zamanı gelınce onuda yapdırdım.ve coh sukur Allahıma uclu testde ıyı cıhdı.

4. 23 Ekim 2008
  5. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım ben doktorumla ikili test konusunda konuştum artık ikili testi pek önermiyorlarmış çünkü aşağıdan yapılan bi uygulama oluğu için düşüklere neden olabiliyomuş bu nedenle üçlü testi tercih ettiklerini söyledi bana doktorum bende yaptımaktan vazgeçtim

6. 23 Ekim 2008
  7. Elvira

Elvira acı sözler dilin dikeni Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ikili testin ağışadan yapılmasıyla ne alakası var anlıyamadım doğrusu
    ikili test kan ve idrardan yapılan bir testtir. sizin bahsettiğiniz başka
    birşey olmasın. ben yaptırdım ama aşağıdan filan yapılmadı birşey:uhm:

8. 23 Ekim 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bunlar tarama testleri.
    zeka geriliğini %60 oranında tespit edebiliyorlar.
    sen nasıl istersen..ama üçlüyü yaptırmanı öneririm ben sana.
    sadece kan alarak yapılıyor bu testler..
    claries cim bu arada alttan yapılmaz ikili test.üstten ultrasonla bebeğin ense kalınlığı ölçülüyor.sonra kan alınıp değerler kontrol ediliyor..

10. 23 Ekim 2008
  11. Elvira

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ikili testi yaptırdım canım anne karnındayken bir problem varmı yokmu anlaşılıyor. bence yaptır derim ama yinede sen bilirsin. yaptırmayan bir sürü arkadaşım var herşey allahın takdiri fakat bizler yinede içimizde acabamı dememek için yaptırıyoruz.

12. 23 Ekim 2008
  13. deniz2009

deniz2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben her ıkı testcın kan verdım once usten ultrasonla bakıldım .ultrasondan cıkdıqımdan hemen sonra testcın kan verdım .amnıyon sıvısı almaq bazı hamılelıklerde rısklı ola bıler .ban asaqıdan bakılmadım.

14. 23 Ekim 2008
  15. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben doktorumun yalancısıyım ya dedim ikili test ne zaman olcak diye oda bana ikili testi önermiyoruz aşağıdan yapıldığı için düşüklere neden olabiliyo dedi bende şaştım valla nedir diye şimdi

16. 23 Ekim 2008
  17. Elvira

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen doktoruna bir daha sor bence böyle birşey söylemesi çok mantıksız.
    aşağıdan ilk aylarda muyane oluyor fakat ikili test için değil bebk küçük ve üstten göremedikleri zamn olduğu için ve bunu her doktor uygulamıyor.

ikili testi kime sorarsan sor kan ve idrardan ve bebğin ense kalınlığı ölçülerek yapılır.
    tekrar sormanda fayda var derima.s.

18. 23 Ekim 2008
  19. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim ikili test sart yani yapilmasi gerek...zaten ikili testin iyi cikarsa uclu teste gerek kalmiyor tabi amniyosenteze de...