ikili Test Pozitif

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve YEXSXXIXMNUR tarafından 30 Ocak 2008 başlatılmıştır.

30 Ocak 2008
    Konu Sahibi : YEXSXXIXMNUR
  1. YEXSXXIXMNUR

YEXSXXIXMNUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ARKADAŞLAR BEN HAMİLELİĞİMİN 13.HAFTASINDA 2 Lİ TEST YAPTIRDIM VE POZİTİF ÇIKTI HAFTAYA AMNİYOSENTEZ OLUCAM VE ONDANDA 2 HAFTA SORA SONUCUMU ALICAM ÇOK KORKUYORUM NE OLUR BANA DUA EDİN VE ARANIZDA BENİMLE AYNI DURUMDA OLAN VARSA PAYLAŞIMLARINA İHTİYACIM VARsenağlama

2. 19 Ağustos 2008
  3. yatis

yatis Guest

cnm pozitif negatif olayı nedır??bende bu ctesi yaptırdım ama sadece doktorum sonuc ıyı dedı??

4. 19 Ağustos 2008
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Acnim amniyosentez yaptiranlarin hemen hemen hepsi iyi sonuç aliyor eminim senin bebeğin gayet sağliklidir,içini ferah tut iyi düşün ki iyi şeyler olsun

6. 19 Ağustos 2008
  7. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım bu testler tarama testleridi pozitif veya negatiften söz edilemezz..sadece risk yüksek yada düşüktürr..
    mesala bazı doktorlar250:1 sonucu riskli kabul ederken bazılarıda 200:1 riskli kabul eder..
    bu demektirki sizinle aynı özelliklere sahip 250 anneden 1 annenin bebeği down sendromlu olabilirr..
    canım bu sitede bir sürü arkadaşım amniyosentez yaptırdı hepside iyi sonuçlar aldı seninkide iyi olucak merak etmee..
    ayrıca riski düşük çıkıpta bebeği down sendromlu olan bi annemizde olduu..

sen içini ferah tut ..

8. 19 Ağustos 2008
  9. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım bencede üzülme yaaa bak bebeğinde etkilenir bu kadar kendini yıpratacağına için rahat etmiyorsa başka hastanede bir kez daha yaptır hee olmazmı??

10. 19 Ağustos 2008
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hiç üzülme hayatım..bu tarama testleri sonrasında yapılan amniyosentezden olumsuz sonuç alan görmedim daha...bu testler aslında çok doğru sonuç vermiyor..bazı doktorlar hiç yaptırmıyor bile hastalarına...bizim nt ölçümümüz 1.3 çıktı..kan sonuçlarını perşembe günü alacağım...ama inan sonuca çok da itibar etmemek gerekir...sen yine de amniyosentezi yaptır tabi...ama iyi bir yerde yaptır...biliyorsun 200/1 gebelik bu sebeple düşükle sonuçlanabiliyor..doktorunla riski iyice tartın..isterseniz 3 lü testi bekleyin ya da 2 li testi daha iyi bir merkezde tekrar ettir...çünkü bu ense ölçümü işi hakikaten iğneyle kuyu kazmak gibi...birinin 2 ölçtüğünü bir diğeri 1.2 ölçebiliyor...aslında cidden teknoloji çıktı mertlik bozuldu..annelerimizin karnını bir huniyle dinler sonra doğurturlarmış..şimdi o kadar kılı kırk yarıyoruz ki aslında kendimizi huzursuz yapıyoruz...şimdiden sakın canını sıkma...hatta şunu da bil amniyosentez in bile sonu ancak %60-70 doğruluk taşıyor...iyi bir merkezde yaptırmayı da sakın ihmal etme...bu arada değerlerin kaç çıktı senin???

12. 20 Ağustos 2008
  13. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bende yillardir anne bebek siteliri forumları içindeyim ogluma hamile iken de 9 seene evel yani simdilerdeikinci isterkende.
    gercekten soyluyorum bunu teselli olsu dye değil birçok arkadas korku ile amniyosenteze gitti endise ile bekledi sonuçlarını gercekten duymadım sonucu orda da kotu çıkan zaten adı ustunde 250/1 vs ise sayet dusun ne kadar az ihtimal var sonucun kotu olmasında.
    insallah guzel sonuçları iki hafta sonra alır ve rahat nefes alırsın

14. 20 Ağustos 2008
  15. yade06

yade06 annesinin miniki yusufum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeşimcim üzülme canım ben senin yernde olsam bir başka hastanede de yaptırıım....birde korkma burda bir sürü arkadaşımızın amniyosentezde bebeişleri sağlıklı çıktı.....benim bir tanıdığımda başka bir hastanede yaptı sonuç farklı geldi bazen hastanelerde sorun olabiliyorr

16. 20 Ağustos 2008
  17. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    benim bir akrabamın daha doğrusu eşimin akrabasının üçlü testleri kanda normalden çok yüksek çıktı down olabilir dediler amniyosentez yapıldı iki kere bu seferde temiz çıktı,çok dua et bencede bir dr güvenme umarım seninde amniyosentez sonucun temiz çıkar.

18. 23 Ağustos 2008
  19. ankakuxsxu

ankakuxsxu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar topik çok eski, sanırım topiği açan arkadaş gebeliğini sürdürmüş ama doğuma yakın bir zamanda kaybetmiş. artık yorum yapmaya gerek yok sanırım. arkadaşa geçmiş olsun, allah gönlüne göre versin inş...