ikili test sonuçlarım kötü çıktı.çok üzgünüm :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tektanem tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : tektanem
  1. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar dün sonuçlarımı aldım ve ve doktor yüksek çıkmış deyince yıkıldım.çok üzgünüm.acaba ikili testi kötü çıkıpta 3 lü de değerleri normal çıkan varmı.lütfen yardım edin.değerlerimi yazıyorum.
    fb-hcg 3.22
    papp-a 1.56

biochem.risk+NT 1:3941
    double test 1:755
    age risk 1:938
    trismy 18+NT <1:10000

2. 30 Temmuz 2009
  3. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım hıç moralını bozma 2 tne tanıdıgım vardı
    1. sının butun testlerı kötu çıkmıs anne karnından amnıyon sıvıdsı alınmıs yıne bebege özürlü denıldı yıne annesı dogurdu bebek çok zekı suan 5 yasında okuma yazmayı 3 yasında ogrendı
    2sının de yıne testlerı kotu çıktı dr özürlü olabılır demıs bu arkadasımın esıde doktor
    oda dogurdu kesın sonuc degıl denıldı ve bebegı dogdu 2 yasında hıç bırseyı yok çocugun
    moralını bozma
    derım ben yaptırmayacagım oyle test
    su yasadıgın stres senı mahvedecek
    bır kac kısıden de duydum
    moralını bozma

4. 30 Temmuz 2009
  5. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok soğol.inanırmısın gözlerim şişti tüm gece ağlamaktan.:çok üzgünüm:

6. 30 Temmuz 2009
  7. suna12365478

suna12365478 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ayşegül bende senin durumundayım. bende testleri dün aldım ve doktor dawn yani özürlü riski olduğnu söyledi... moralim çok bozuldu... ağladım baya bende.... allah hakkımızda hayırlısını versin diyorum canım... ama moralini yüksek tutmaya çalış yine de.... ben 13 haftalık gebeğim ya sen...

8. 30 Temmuz 2009
  9. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende 12 haftalık gebeğim.doktor ikili testi 10+5 iken yaptı.bebeğimin boyu 40 mm.biyerde okumuştum 50 mm olunca yapılır bu test diye.acaba yeniden yaptırsammı diyorum.yoksa 3 lüyü mü beklesem kafam çok karışık.canım testteki değerlerini yazarmısın sende?

10. 30 Temmuz 2009
  11. suna12365478

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayşegül test yanımda değil ama senin sonuçla özelikle şu double test 1:755 aynı değer gibi geldi bana... zaten özürlü riskinide o gösteriyor yani benim doktor yuvarlak içine aldı onu... Ayşegül bence ikili testi yaptırma ama üçlü testi iyi bir yere yaptır ben şimdiden araştırıyorum.... büyük bir ihtimalle (ankarada oturuyorum) düzen labaratuvarına yaptıracağım.... sende iyi bir yer bulmaya çalış yani araştır canım.... allahım ne olur bebişlerimizi akıl, vücut sağlığı ile bize kavuştur... güçlü ve mutlu olma zamanı... sakın kendini salı verme... neyden mutluluk duyuyorsan onları yapmaya çalış ve sakın strese girme... çünkü senin psikolojin çok önemli... doktorum sakın strese girme dedi... sana dediklerimi kendime de diyorum inan... ve uygulamaya çalışıyorum....kendine iyi bak

12. 30 Temmuz 2009
  13. suna12365478

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayrıca bende aynı konuyu bebeğim büyüyora açtım ama daha kimse cevap yazmadı... tesadüfe bak aynı şeyleri yaşıyoruz....

14. 30 Temmuz 2009
  15. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım gittiğin bi hastane doktor varmı.ben zekai tahir burak a gidiyorum.doktorun kızılayda özeli var.ayla aktulay.sence 3 lü teste değerlerin normale dönme ihtimali varmıdır?

16. 30 Temmuz 2009
  17. suna12365478

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayy canım benim aynı hastaneye gidiyoruz. bende melike hanıma gidiyorum ama kadından hiç memnun değilim. çünkü polikinlikte ne diyorlarsa kadın bana aynısını diyor yani bir fark yok ve her ay 150 ödüyorum. Yani beni rahatlatmıyor... valla yine zekai tahire giderim ama başka doktor arıyorum açıkçası... bide ordada üçlü test yaptıracağım bide düzen labaratuarına kesin gideceğim.... bide bana dediki doktor üçlü teste de risk varsa ammyo sentez, yani karından su alınacakmış en kesin çözüm oymuş o yapılacakmış ama dedik doktor sizin isteğinize kalmış. ınşallah o noktaya gelmeyiz ama gerekirse bütün testlerimi yaptıracağım. tabi iy bir doktor bulmak lazım...

18. 30 Temmuz 2009
  19. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    hmm.melike hanımı biliyorum canım.keçiörende dimi yeri.bi arkadaşım gidiyor ona çok memnun banada tavsiye ettiler ama keçiören bana uzak.hastanede çalışan anestezi teknisyeni arkadaşlarım var.doktor ararken ayla hanımı tavsiye ettiler bana bende ona gidiyorum.oda 150 tl.iyi biri.düşünürsen adresini vereyim sana.inş.herşey gönlümüzce olur.bebişlerimiizi eli ayağı düzgün sağ salim alırız kucağımıza.