ikili test sonucum çıktı...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mavixsxxsxxsxxsxxsx tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

13 Şubat 2008
    Konu Sahibi : mavixsxxsxxsxxsxxsx
  1. mavixsxxsxxsxxsxxsx

mavixsxxsxxsxxsxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.a.s.:arkadaşlar ikil test sonucum çıktı.hadi sonuçlarımızı paylaşalım.. trisomy 21 =1:12975 trisomy13/180=1:37411 dr um herşey normal dedi anlayan arkadaşlarım sizinde yorumlarınızı bekliyoruummm:)) sizde sonuçlarınızı paylaşın karşıllaştıralımmm...... :nazar::nazar::nazar:

2. 13 Şubat 2008
  3. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    sonucun gayet güzel gözüküyor mavişşş.
    maşallaaahhh..

4. 13 Şubat 2008
  5. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maviş diğer sonuçlar ne peki? sadece bu kadar mı? mesela yaş riski=? kombine risk=?

6. 13 Şubat 2008
  7. mavixsxxsxxsxxsxxsx

mavixsxxsxxsxxsxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    diğerlerinide yazayım.. trisomy 21 trisomy13/18
    matarnel age:23
    background risk: 1:1018 1:1872
    ultrasound risk: 1:5485 1:17649
    biochemisry risk: 1:2407 1:13363 adjusted risk: 1:12975 1:37411

8. 13 Şubat 2008
  9. KsMt

KsMt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Anam Hiçbirşey Anlamiyrm Bunlardan Yaaa Bu Ikili Test Nasil Bişi Ya Kan Mi Aliyorlar Nedir Ne Değildir

10. 14 Şubat 2008
  11. nazocan25

nazocan25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim dr um 2 li test olarak sadece ense kalınlığını ölçtü ve burun kemiğinin oluşumuna baktı normal çıktı.kan falan almadı çünkü bu ikili test denilen şey kanla baktıkları kanıtlanmış bir test değilmiş yani dr um böyle söyledi.herhangi bir güvenirliği yok inanmadığım bir şeyi yapmak istemem dedi.ona göre sadece ense kalınlığı ve burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakmak doğru ve geçerli bişiymiş öle dedi.bende ok dedim.dr u bunları söyleyen varmı başka?

12. 14 Şubat 2008
  13. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu teste ne kadar güvenmeli karar veremedim ben.bende cuma günü yaptırdım sonuçları galiba yarın alıcam. bir arkadaşım kafamı karıştırdı.hamileyken o da yaptırmış sonuç kötüymüş bunun üzerine başka testler istemiş doktoru yine kötü.arkadaşıma sormuşlar aldırmak istermisin diye buda kabul etmemiş şimdi 5 yaşında yakışıklımı yakışıklı gayet sağlıklı bir oğluşu var hiçbir sorunları yok.bu testlerde yanılma payı varmı..

14. 14 Şubat 2008
  15. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu testi geçen hafta bende yaptırdım. benimde sonuç çok kötü çıktı. hatta doktor o sonuçlara bakarak bebeğimin down sendromu olacağına, 47 kromozomun olduğuna bile karar verdi. çok pişman oldum yaptırdığıma. 1 hafta hem kendimi hemde bebeğimi üzdüm. bu testi yaptırdığım hastanedeki doktorlar hariç hiç bir doktor bana ikili testi yaptırmamı onamadı. dediğin gibi güvenilir değilmiş. ve artık hiç bir devlet hastanesinde de yapılmıyormuş. benim birsürü hamile arkadaşım vardı hemen hemen hepsinin ikili taraması riskli çıktı. ama bebekleri sapasağlam, sağlıklı doğdular... o yüzden riskli çıkarsa sonucun hiç güvenme. hatta yeni hamilelere tavsiyem hiç yaptırıp ta kafalarını karıştırmasınlar

16. 14 Şubat 2008
  17. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet nazocan. bende senin söylediklerini ikili testim kötü .ıkıp da o kadar doktor doktor gezdikten sonra öğrendim. dediklerin çok doğru. ikili test hiç güvenilir değil. ben yaptırdığım ikili test sonuçlarını tamamen kafamdan sildim. sadece kafa karıştırıyor başka bi işe yaramıyor:çok üzgünüm:

18. 1 Eylül 2009
  19. kxixzxixl balerin

kxixzxixl balerin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    senağlamaarkadaşlar benim de moralim çok bozuk:KK43:(( ultrasonda herşey normal çıktı hatta doktor burun kemiği oluşmuş down sendromlu bebeklerde geç oluşur dedi ben o gün rahatladım ama şimdi kan testlerimi aldım doktor istatistiki olarak 3600 de 1 sakat olma ihtimali var dedi ayrıntılı ultrasonda anlarız 5. ayda dedi çok kafam karıştı çok üzgünüm.