ikili test sonucum çok kötü

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zzinnur tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

12 Mart 2009
    Konu Sahibi : zzinnur
  1. zzinnur

zzinnur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçen ay ikili test sonucumu aldım. ense kalınlığı 3.2 çıktı ve kan tahlili yaptırdım ve doktorum beni zeyep kamil hastanesi genetik bölümüne yönlendirdi ve oradaki doktor AS istedi. sonuçların ancak 1 ay sonra çıkacağını söyledi. bizde eşimle bebeğimizi aldırmayacağımızı söyledik ve AS yaptırmak istemedik. AS sonuçlanana kadar bebek neredeyse 5 aylık olacak. benim durumumda olanlar varmı bilmiyorum ama Allah hepimize sabır versin. İnşallah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız.

2. 12 Mart 2009
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok üzüldüm inşallah bişey çıkmaz.o testler zaten kesin değil dua et bol bol sen üzülünce bebekte etkilenir zor belki ama üzülmemeye çalış canım

4. 12 Mart 2009
  5. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun cnm ya
    ama çok endişelenme 2li testin güvenilirliği %60 zaten yani %40 yanılma payı var cnm benim
    inş güzel sonuçlar alırsın

6. 12 Mart 2009
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt ♥♥MeLiSa' m♥♥ Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zzinnur cum dualrımız senin ve bebeğinle
    allahın izniyle bişiy olmaz insallah :Saruboceq:
    sen gönlünü ferah ut bol bol dua et

8. 12 Mart 2009
  9. cingene00

cingene00 31 ağustos... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    çok geçmiş olsun canım..birkaç doktora daha görün bence doktorlarında sağı solu belli olmuyo...

10. 12 Mart 2009
  11. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun , ama böyle bir durumda tek bir dr. görünme bence bazı labaratuvarlarda hata çıkma payı olabiliyor eğer ailede de yoksa genetik olarak bence başka bir yerde mutlaka şansınızı deneyin .

12. 12 Mart 2009
  13. DESIREM

DESIREM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biliyorsun ikili test sadece ense kalınlığı ölçümü değildir. bunun dışında kanda iki değere daha bakılıyor. sonunda bir oran veriliyor. benim ikili test sonucumda 85/1 olasılıkla bebeğimin down sendromlu olabileceği çıktı. doktorum beni prof. atıl yüksel'e yönlendirdi. bu doktor riskli gebelikler konusunda türkiye'de 1 numara. neyse 13. haftamda gittim. bana amniyosentez ya da cvs seceneklerini önerdi. ben hemen o gün cvs yaptırdım. ve sonucların yuzde 98i hemen ertesi gün çıktı. zaten önemli genetik rahatsızlıkların çoğu ilk sonuçlarla çıkarmış. tam 1 hafta sonra ise sonuçların tamamı çıktı. Allaha şükür bebeğimde bir rahatsızlık yokmuş. ama bir hastalık çıksaydı 13. haftada gebeliği sonlandıracaktım. demek istediğim kesin sonuç almak istiyorsan cvs seçeneğini de düşün. ama cvs'i, düşük tehlikesini azaltmak için çok iyi bir uzmana yaptırmalısın.

iyi haberlerini bekliyoruz. öptüm.

14. 12 Mart 2009
  15. costyasemin

costyasemin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benimde ikili testim yüksek çıkmıştı. ben marmara üniversitesinde yaptırmıştım. sorun aletin bakımının yapılmadığından çıktı. zeynep kamil dediğine göre muhtemelen ümraniye çevresinde oturuyosun sana tavsiyem eğer ücretli yaptırabilecek durumun yoksa marmara üniversitesi kadın doğum bölümüne randavu al dr a rica et zamanının da kalmadığını söyle orda yaptır yeniden. ama yaptırabilme imkanın varsa en uygun hastane ümraniyede afiyet hastanesinde yapılıyo 110 liraydı zannediyorum hem kan testi hemde ense kalınlığı. bence tekrar yaptır. hertarafta doğru çıkmıyo sonuçlar. birde şu var ikiliden sonra 1ay kadar zaman sonra üçlü test yapılıyo onun sonucuna da bi bakın derim ben.inş bişey çıkmaz. allah yardımcın olsun.

16. 12 Mart 2009
  17. ademir

ademir Guest

bir yere bağlı kalma derim benim sonuçlarımda kötü çıkmıştı.başka bi hastanede tekrar ölçüm yapıldı.özel bi labaratuardada kan testini yaptırdım sonuçlar diğeriyle alakalı bile değildi.hastanenin hatası çıkıpta insanları yok yere üzüyorlar.benim kaç günlerim zindan oldu.bence başka yerede git.

18. 12 Mart 2009
  19. zzinnur

zzinnur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok teşekkür ediyorum ilginiz için. inşallah bebeğim sağlıklıdır. ben bol bol dua ediyorum. ikili testim yapıldığında 13+6 günlüktü aynı gün kan testim yapıldı ama sonucu 2-3 gün sonra aldığım için başka bir doktora gitme imkanım kalmadı. salı gününe randevum var bakalım doktor ne diyecek.