ikili test sonucum riskli çıktı ve be doktoru arayamıyorum çok korkuyorum:(yardım...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve esraseyhan tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ikili test sonucumda double test kızmı 1/159 çıktı.250 den aşağıda olanlar riskliymiş.doktoru arayamadım hala...naapacam bilmiyorum........

2. 8 Ağustos 2009
  3. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Moralini bozma hemen lütfen. Evet 1:250'den daha yüksekse riskli kabul ediliyor ama bunlar sadece tarama testi. Yani seninle aynı değerlere sahip olan 159 kadından biri sendromlu bebek sahibi olacak demek. Bu da aslında çok da yüksek bir değer değil. Ama kabul edilen genel uygulamaya göre risk bu bölgedeyse doktor genellikle amniyosentez önerebiliyor veya bazıları da diyor ki üçlü testi bekle onun sonucuna göre hareket edelim, bazılarıysa ayrıntılı usg öneriyor amniyosentez öncesi.
    Sonuçta senin riskinden çok daha yüksek çıkıpta çok sağlıklı bebek sahibi olan bir sürü insan var.
    Bence doktorunu ara en sağlıklı bilgiyi sana doktorun verecektir zaten. Değerin de öyle korkulacak düzeylerde değil içini ferah tut.

4. 8 Ağustos 2009
  5. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aradım az önce pazartesi gel konuşalım dedi.hayırlısı bakalım......

6. 8 Ağustos 2009
  7. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 3lü testim 1/157 çıkmıştı.amniyosentez yapıldı ve bir ay gibi zorlu bir bekleyişin ardından çok sağlıklı bir oğlum olacağını öğrendim canım.sanada doktorun pazartesi günü büyük ihtimalle amniyosentez önericektir sakın kendini üzme bence,eminim senin bebişinde gayet sağlıklıdır:ecrin_bebek:

8. 9 Ağustos 2009
  9. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim ablamında 1/193 çıkmıştı. Amniyosentez istedi dr. çok zor ve sıkıntılı günler yaşadık hepberaber. Ama Allaha bin şükür amniyosentez temiz çıktı. Seninde bebişin çok sağlıklıdır Allahın izniyle. eğer Amniyosentez yaptırmaya karar verirsen hiç korkma, rahat ol. 1-2 gün dinleniyorsun sadece, uzman birrsi yaparsa hiç bir tehlikesi yok. biliyorum söylemesi kolay diyeceksin, seni çok iyi anlıyorum ama , nolur üzülme, çoğu kişinin testi böyle riskli çıkıyor ve sonunda çok sağlıklı bebeklere sahip oluyorlar. inan bana çoooooook kişiden aynı şeyi duydum. ve en yakınım ablamın bile başına geldi bu olay.

10. 9 Ağustos 2009
  11. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilmiyorum ne olacak?dua edin nolur;;zaten o kadr halsizim ki............

12. 3 Şubat 2010
  13. nbhnp

nbhnp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,ben bu siteye yeni üye oldum ablam için...10 haftalık hamile ve ikili test yaptırması gerekli okuduğum kadarıyla önemli bu testler ben sadece bu testlerin herhangi bir poliklinikte de yapılınca güvenli bir sonuç verir mi merak ediorum çünkü ablamın gittiği hastahaneninbu testleri yapan doktoru biraz yoğun bide pahalı o yüzden sigorta hastanesinde de yapılsa bu test güvenli bir sonuç werir mi?

14. 23 Kasım 2010
  15. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ikili test sonuclarim asagidaki gibi

Serbest Beta - hCG 70.62 IU/L
    PAPP-A 0.82 IU/L

Arkadaslar Sonuclar normalmidir?

16. 23 Kasım 2010
  17. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Bulduğun her ikili test konusuna yazarsan hem sen cevapları takip etmekte zorlanırsın hem de boşuna bi kalabalık yaratırsın.
    Bu testlerin yanı sıra ense kalınlığı,yaş riski,kombine risk...gibi değerlerin de yazıyo olması lazım.Bu değerlere göre yorum yapabilmek zor.Bu değerlerin yanında zaten olması gereken alt-üst sınır değerler mutlaka vardır.Onlara bakarak da yorumlayabilirsin.Doktoruna ulaşmayı denesen daha doğru olur bence.

18. 23 Kasım 2010
  19. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Cok tesekkur ederim :)