ikili test sonucundan anlayan varmı acaba?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yamukprenses tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

17 Şubat 2010
    Konu Sahibi : yamukprenses
  1. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    arkadaşlar bugün ikili test sonucumu aldım ve doktorum temiz dedi ama içim rahat değil.test sınırlarından anlayan varmı acaba?

2. 17 Şubat 2010
  3. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım doktorun temiz dediysee niye için rahat degil vala benimde sonucum doktorda sonucu gösterdi tabloya göre normal dedi 3 test te yaptırdım oda aynı şekilde normal sınırlarda çıktı doktoruna güvenmiyomusun normal dediyse normaldir bence takma kafana benim gibi panik ataklı bi hamile takmadıysa sen hiç takmamalısın çünki sonucun normal çıkmış rabim hepimize saglıcakla kucagımıza almayı nasip etsin mesela bende arada sertleşiyo karnımın bazı yerleri ona takıkk durumdayım:) daha önce düşük yaptım 5 haftalık 1 yıldır anksiyete tedavisi görüyorum ve gebeligim ilaç kulamnmadıgım için zor geçiyo doktorun normal demiş artık düşünmee ben çıkartamıyorum hamileligin tadını sen çıkartt

4. 17 Şubat 2010
  5. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım doktora değil de bize mi inanacaksın? benim tıp eğitimim yok sana ne söylesem boş.:eek:lmaz:

6. 18 Şubat 2010
  7. mercan76

mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım degerlerini yazsaydın bakardık ama dr temiz dediyse temizdir dr güven birşey olsa seni genetiğe yönlendirirdi

8. 19 Şubat 2010
  9. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    1/200 den altı riskli biliyorum ama tabi önemli olan kombine riskmiş

10. 23 Kasım 2010
  11. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ikili test sonuclarim asagidaki gibi

Serbest Beta - hCG 70.62 IU/L
    PAPP-A 0.82 IU/L

Arkadaslar Sonuclar normalmidir?

12. 23 Kasım 2010
  13. ozd

ozd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hcg 70.62 çıkmış 50'nin üzerinde bebişin kız olcak herhalde 50'nin üzerindekiler kız çıkıyo benim hcg 37 idi bebeğim erkek

14. 23 Kasım 2010
  15. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Doktor bize erkek dedi ama hayirlisi olsun kiz erkek hic farketmez yeterki saglikli olsun:)

16. 4 Mart 2014
  17. sucem

sucem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    43
    Merhabalar...16 Kasım 2013 son adet günüm
    17.02.2014 ikili test ve ultrason tarihim.
    35 yaşındayım.Tam 35 yaşına girdikten bir gün sonra ikili test yaptırdım.
    SONUÇLAR
    fB-hCG 80,8 ng/ml 2,52 Düzeltilmiş MoM
    PAPP-A 1,79 mıU/ml 0,65 MoM
    CRL 68 mm
    CRL ye göre gebelik yaşı 12+6
    Serum alma tarihine göre gebelik haftası 12+6
    Nuchal translucency 1,80 mm
    1,05 MoM
    Kombine risk 1:256 Cut off değerinin altında
    İkili test 1:67 Cut off değerinin üzerinde
    Yaş riski 1:275
    Trisomy 13/18+NT <1:10000 Cut off değerinin altında

Bu sonuçlara göre doktorum beni tam teşekkülü hastaneye yönlendirdi ve risk grubunda olduğumu söyledi. Ama bu değerlerle ilgili hiç bir açıklama yapmadı. Bilmiyorum diğer doktorlar yapıyor mu? Sonradan yanına gittiğimde beni kimse bilgilendirmedi dediğimde bana kızarak doktorumu değiştirmemi söyledi. Ve bunlar risk grubunda olduğumu öğrenmemden bir gün sonra oldu.Son derece yüksek bir ses tonu ile tabiri caizse 35 yaşımda olduğumu zaten risk grubumda olduğumu, ister gergin ol ister olmak risk grubundasınız dedi. Arkadaşlar öncelikle çok zor günler geçiriyorum. Seyhan Başkent hastanesinde doktora bile görünmeden amniyosentez yapmamı söylediler. Amniyosentezin riskli olduğunu ben netten bakıp öğrendim. Kısacası arkadaşlar size içimi döktüm biraz. Benim öğrenmek istediğim şu bu sonuçlara göre durumum çok mu kötü, bi de adanada yaşayan arkadaşlar varsa bana iyi bir doktor adı önerebilirler mi? amniyosentezi seyhan başkentte mi yaptırmalıyım yoksa balcalı damı hangisi daha güvenilir? Başkentte Prof Ebru Tarım yapıyormuş, balcalıda da prof yapacak ama ben karar veremiyorum.Lütfen okuyan arkadaşlar varsa dua etsinler sonucum temiz çıksın. Bana yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun. allahım herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

18. 28 Nisan 2014
  19. DerinSazci

DerinSazci Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    6
    Merhabalar Tatlım mesajını geç gördüm fakat yardımcı olurmu bilmiyorum ama bende çok araştırma yaptım amniyosentez hakkında. Benim doktorum bu testi önermedi bana boşuna bebeğini tehlikeye atmış olacaksın şahsi düşüncem bu tabiki.. Ben harmony test yaptırdım Allaha çok şükür sonuçlarım temiz çıktı. kan alıp öyle bakıyorlar. Fakat ben istanbulda yaşıyorum. kısa bir araştırma yapıp en azından telefonla bilgi al derim ben gerekli bilgiyi vereceklerdir.
    Umarım sağlıkla bebeğini kucağına alırsın...