ikili test yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve diligence tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : diligence
  1. diligence

diligence Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar bugun doktorumla gorustum ve yine 3 hafta aradan sonra bebegimi gordum , sukurler olsun 9 hafta 3 gunluk:). bir sorum olacakti doktorum ikili testten bahsetti herkes yaptirdimi ???bu hafta icinde karar vermem gerekiyormus

:eek:

2. 2 Eylül 2009
  3. terazi_5

terazi_5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende dün yaptırdım davn sendromuyla ilgili bence yaptır önemli bişey bide ense kalınlığı ölçümü yaplıyor ikiside bence önemli yaptır

4. 22 Ağustos 2010
  5. arefe90

arefe90 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ikili test sonucum kötü çıktı:KK43:

6. 22 Ağustos 2010
  7. naner

naner Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    cnm iyi de kötü de çıkabilir sonuç ne olurssa olsun kesin değil ki..üzülme doktor yanında başka teslerde verir.gene bakılır ama sonuç hiçbir zaman kesin değildir....

8. 23 Ağustos 2010
  9. dnzece

dnzece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ikili test sonucum kötü çıktı:KK43:
    üzülme diycem öncelikle.benimde iki farklı ikili test sonucum vardı. biri çok iyiydi diğeri çok kötüydü. üçlü test ayrıntılı falan hepsi temiz çıktı. bu yüzden çok rahat bi hamilelik geçirdim. ama bebeğim doğduğunda down sendromu olduunu öğrendik.
    söylemek istediğim ikili teste çok güvenme. ikincisi içini rahat tut. sen ne kadar rahat olursan bebkte o kadar rahat oluo. ve bence downlu bebek doğurmaktan korkma. bunu okuyan kimse korkmasın. normal bi bebekten daha kolay geçti bebekliğimiz maşallah. dün 4. ayına girdi oğlum ve geceleri hiç ağlamadı acıktıını duyurmakdışında. hoş gündüzleride acıkıp susamadıysa ağlamıo. gazını hep kendisi çıkarıo. 1 aydır falan agulamaya başladı. resmen konuşunca bizimle sohbet edio. uzun süredir bunları yazabileceğim bi başlık arıodum.
    biliorumki bu başlıı çok kişi okuycak. çünkü ikili test herkesin korkulu rüyası. hiçbir güvenilirliği olmamasına rağmen.
    oğlumun downlu olduunu öğrenince yıkılmıştım hatta doğum hikayemi yzaarkende çok kötüydüm. ama bebeğimin gelişimini gördükçe hiçte sanıldıı gibi kabus değilmiş. her an bebeğimi izliyorum, gelişimini takip ediyorum. ve normal yaşıtlarının yapmadıı şeyleri yptıını görüyorum.
    çok uzun oldu biliorum. ama herkese söylemek istediğim şey şu. downlu bebkler bir kromozom fazlalığından dolayı ölmeyi hak etmiyorlar.
    sevgiler