ikili teste giderken

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dilmuh tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : dilmuh
  1. dilmuh

dilmuh hosgeldin oglum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar ikili teste giderken aç tok farkedermi ve idrara sıkışıkmı gitmek lazım.haftaya ikili test yapılacak ama bunları doktora sormayı unuttum.

2. 16 Nisan 2009
  3. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Aç tok farketmez, zaten en az 11 haftalık hamile olduğun için idrara sıkışık gitmene de gerek yok. Amniyo sıvısı nedeniyle bebek ultrasonda gayet net izlenebiliyor. Sadece ense kalınlığı ölçümü için bebeğin bulunduğu konumdan hareket etmesi ve uygun pozisyona gelmesi gerekebilir, benim doktorum bunun için tatlı yedirmişti bana. ıstersen yanında bir çikolata vb. bulundurabilirsin.

4. 16 Nisan 2009
  5. dilmuh

dilmuh hosgeldin oglum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben daha önce bi yerde okumuştum idrara sıkışık gitmemiş ve vajinadan bakılmış.çok sağol çikolata mutlaka götürürüm.

6. 16 Nisan 2009
  7. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    aç,tok,sıkışık gitmene gerek yok cnm. ultrasoda ense kalınlığına bakılacak ve kan alınacak o kadar.

8. 16 Nisan 2009
  9. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    ıkili testte zaten vajinal bakılması bence daha doğru, çünkü çok çok çok hassas bir ölçüm ve 11. haftada bu kadar hassas bir ölçüm karından yapılamayabilir. Yani idrara sıkışık olup olmamaktan bağımsız olarak doktorun vajinal ultrason tercih edebilir.

10. 27 Aralık 2010
  11. nurayibrahim

nurayibrahim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba nuray ben.benım kafama takılan bi konu vardıda onu sormak istedim.ben 14 haftalık hamieyim gectiğimiz c.tesi ıkılı test için doktora gıttım ultrason cekıldı sonrada kan alınan yere yönlendirdiler.kanımıda aldırdım fakat haftaya sonuclar ıcın gelmem gerektıgını soledıler.normal olanda bu mudur?ayrıca cınsıyetını ultrason cekılırkenmı soyluyorlar yoksa daha sonra doktor kana ve ultrason sonucunda verilenlere bakarakmı söyleyecek.bilen varmı arkadaşlar??