ikili testim çok kötü çıktıı:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cigdem_dmrl tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : cigdem_dmrl
  1. cigdem_dmrl

cigdem_dmrl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bana yardım edin... ikili test sonucum çok yüsksek çıktı. 1:167

doktorumu değiştirdim başka doktara gittim o biraz daha umutlu konuştu ve testi tekrarlamak istedi. pazartesi gunu sonuçları alıcam ama ben yine pozitif çıkmasından korkuyorum... bebeğime bişey olsun istemiyorum... TEK DUAM RABBİMDEN ELİ AYAĞI SAĞLAM SAĞLIKLI OLSUN. başka bişey istemiyorum ne kadar zormuş böyle beklemek.
    İkili test hakkında yorumlarınızı bekliyorum

2. 2 Eylül 2009
  3. EU3

EU3 Guest

ahh canım benim içini ferah tut
    ben hanüz yaptırmadım ama çok korkuyorum bende dur bakalım ben çok duydum bu 2li testte doktorların yanıldığını çok sağlam birileri bakmalı çok ince hesaplar çünkü
    hatta benim doktorum kendine güvenemediği için beni başka bi yere yönlendireceğini söyledi 2li test için
    sonucunu bekle hatta gerekirse başka doktorada gidebilirsin hemen panik yapıp ani karar verme

4. 2 Eylül 2009
  5. cigdem_dmrl

cigdem_dmrl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende başka doktaro gittim ama o kuşku düştü içime bi kere öyle zor bişeymişki ne tedavisi var hiç bişey yapamıyosun. 4. ayda amniyosentez yapabiliriz dedi o zman kesin çıkarmış sonuç ama allah korusun ya sakat çıkarsa nasıl aldırırım nasıl öldürüm onu... ama sakat yaşamasınıda istemem çok zor... hamileliğimi yaşıyamıyorum şuan da keşke yaptırmasaydım.. ultrason görüntüleri iyi gelişimi ense kalınlığı burun kemiği iyi ama kan değerlerim çok yüksek

6. 2 Eylül 2009
  7. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Moralinizi bozmayın lütfen o sonuçta bi istatistik hesabı. İnşallah yoktur bir problem. Benim bu testi çok kötü çıkan birsürü arkadaşım oldu ama aminosentezde hiçbi sorun görülmedi çok şükür ki sağlıklı da doğum yaptılar.
    Bol bol dua edin inşallah Allah yüzünüze bakar da sağlıklı sıhatli bir bebeğiniz olur

8. 2 Eylül 2009
  9. EU3

EU3 Guest

canım yaa dualarımız seninle..

10. 2 Eylül 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ah canım ya... bende 2 hafta once yaptırdım 1/196 cıktı. bu bebegınde bısey oldugunu gostermez herhangı bı tanı koymaz kı sana. yanılma olasılıkları cok yuksek. senınle aynı sartlardakı hamılerden 166 sı normal bebek sahıbı olucaklar 1 ı kotu cıkıcak demektır bu. bende cok agladım cok hırpaladım kendımı. kendı doktorum yasın amnıyosentez ıcın kucuk uclu testı bekle dedı. baska bı doktora gıttım oda hemen amnıyosenteze dedı. halbukı erken amnıyosentez de gebelık kayıpları cok daha fazla oluyormus arastırdım sonradan. bende kendı doktorumu dınleyıp uclu testı beklıyorum. eger ondada boyle bısey cıkarsa amnıyosentez yaptırıcam. doktorumun dedıgıne gore ense kalınlıgıymıs asıl onemlı olan. ve bırde burun kemıgının olusumu. yınede ben hıcbısey olmadıgından emınım. ınanıyorum kı bebegım cok saglıklı. bak gorursun senınkıde oyle cıkıcak. umutsuzluga kapılma. sen kendını uzersen bebegınde uzulur. umutlu ol ıyı dusun kı ıyı olsun. bu testler sana hıc bı kesın bılgı vermıyor. hepsınde yanılma olasılıgı war. 1/1000 cıksaydı bıle bı yanılma payı olucaktı. eger kesın bı sonuc ıstıyosan 16.haftadan sonra amnıyosentez yaptır derım ben. yınede karar senın arkadasım. umarım saglıkla kucagına alırsın...

12. 2 Eylül 2009
  13. 9ul54h

9ul54h elif&irem Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ümit ediyorumki hiç bişi çıkmıck ikinci kez yaptırdığında bnmkide cuma çıkıcak bende çok korkuyorum umarım allah herkeze eli ayagı dzgün sağlıklı evlatlar verir.

14. 2 Eylül 2009
  15. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canını sıkma olurmu inşallah sağlıcakla bebeğine kavuşursun böyle sonuçları yüksek çıkıpta 3 lüde normal çıkan çok arkadaşımız var kendinide bebeğinide üzme olurmu

16. 2 Eylül 2009
  17. tasarimcisel

tasarimcisel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Moralini yüksek tut. Bende aynı şeyleri yaşadım, benim sonuç daha kötüydü. 16. haftada amniyosentez yaptırdım, temiz çıktı. Zaten hastalık çıkma ihtimali 700/1 ihtimal. Genelde temiz çıkıyor sonuçlar. 2'li test sadece tahmini birşey, kesin sonuç vermez. Bende sonuç beklerken günler geçmek bilmedi sonra gördümki boşuna endişe etmişim. Moralini bozma senin psikolojin bebeğe de yansıyor.

18. 2 Eylül 2009
  19. tasarimcisel

tasarimcisel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Zeynepb, amniyosentezde bebek kayıpları dediğin gibi çok da fazla değil. 300 bebekte 1 düşük ihtimali oluyor, o risk her zaman var zaten.