ikili testim riskli çıktı,cok cok uzgunum...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynepb tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : zeynepb
  1. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bugun kan sonuclarımı aldım. 12+4 de yaptırdım testı. ense kalınlıgı 1.2 mm cıktı doktor ıyı dedı bıde kan sonuclarına bakalım dedı. kombıne rısk: 1/1226 yaş riski: 1/1032 İKİLİ TEST: 1/194 cıktı. ıkılı test rısklıymıs. ıstersen capaya gıt genıs tarama ıcın ıstersen 3 lu testı bekle dedı. amnıyosentez yapmamıza gerek yok daha 23 yasındasın yasın genc dedı. ne yapıcam ben sımdı nasıl gecıcek zaman capaya gıtmelımıyım bılmıyorum. once kanama gecırdım dustu dusucek derken 3 ayı bıtırdık sımdıde rısk cıktı. bı sevınemedım oh dıyemedım. sımdı cok uzgunum gozumde yas kalmadı resmen bırı bıtıyo bırı baslıyo. ne yapmalıyım kızlar ne olur bı akıl verın bana :gitme:

2. 21 Ağustos 2009
  3. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben 6. haftaya kadar biliyorum açıkçası bu testleri falan daha öğrenemedim yeni hamilelerden olduğumdan, o yüzden bir öneride bulunamam belki ama canını sıkarsan ağlarsan üzülürsen bebişin de etkilenir pozitif olmaya çalış olumlu düşün :nazar:

4. 21 Ağustos 2009
  5. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım hiç üzme kendini bebişinde üzülür.bunlar sadece riski ifade ediyor biliyorsun.bana kalırsa içini rahatlatmak için git çapaya.yoksa düşüne düşüne yersin kendini.

6. 21 Ağustos 2009
  7. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senınle aynı seylerı su an ben yasıyorum bende 6.haftada dusuk tehlıkesı gecırdım. ıkılı testım ıyı cıktı ama 3lu testte rısk sınırda cıktı amnıyosentez yapıcaklar kesın sonuz ıcın:KK43:

8. 21 Ağustos 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146

allahım bızı nelerle sınıyor arkadasım... kaldıramıcagı kadar yuk vermez kullarına ama bazen cok yoruluyorum. mıgrenım basladı stresten gozlerım kapanıyo artık basımın agrısından. napıcam ne edıcem bılmıyorum. aıledekı herkes sankı karnımdakı bebek hastalıklıymıs gıbı konusuyolar. gıt arastır eger oyleyse su an cok kucuk mudehale etmek ıcın dıyolar. boyle bı cocugu buyutmek cok zor yenıden olur dıyolar. esım sıkma canını dıyor sadece oda susuyor. kımsenın benı anladıgı yok...
    bende 14.haftamı doldurunca amnıyosentez yaptırmak ıstıyorum. daha net bı sonuc alırım en azından. allah bılıyo ya kotu bısey cıkarsa da bebegımden vazgecmıcem kım ne derse desın.

10. 21 Ağustos 2009
  11. DuRu@--'-

DuRu@--'- HAYALİM, AŞKIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2'li testi riskli çıkan ama 3'lü testi temiz çıkan bir arkadaşım var
    oğlu sağsalim doğdu şu an 6 yaşında ve çok sağlıklı bir çocuk
    üzülmemen mümkün değil ama ama bu kadar stres zarar verir yavruna
    inşallah sağlıklıdır bebeğin

12. 21 Ağustos 2009
  13. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Zeynepbcim ne diyimki bilmiyorum seninle aynı şeyleri bende yasadım ben halada yatıyorum sana uzulme diyemiyorum o yuzden ama sunuda dusun arkadasında dediği gibi bu sadece risk umarım bir şeyi yoktur bebişinin umarım saglıklıdır.Bende yarın gidicem ikili testim yapılacak ve serklaj için karar verilecek kafam oyle karman corman kı. Ama bebeğini dusun cok fazla uzmemeye calıs kendine Allaha sıgınmakdan baska yapabilecek bir şeyimiz varmı. Bence çapayada gitsen bekliyebilecekmisin amniyosentez için hiç olmazsa bir şey yoksa kafan rahatlar.Erteleme bence

14. 21 Ağustos 2009
  15. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 17.haftamdayim dedigin gibi sinaniyoruz sanirim carsamba gunu benimde buyuk gun korkuyorum ama baska carem yok hamileligimin kalan kismini stres olmadan gecirmek icin yaptiracagim ve sonra keske dememek icin:KK43:

16. 21 Ağustos 2009
  17. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canim insallah biran once rahatlarsin
    ama sunu soyliyeyim ikili testi herkes dogru yapamıyro yani olcu almak oyle cokta kolay deil.mesela benim doktorum baskasina yonlendirdi.
    ikincisi, uclun iyi cıkabilri.hatta duymussundur sende ikili ve uclu testi riskli cıkıp amniyosentez yaptiran bir suru kisinin sonucu iyi cıkıyor.
    kesin sonucu amniyosentezle alırsın bence ama onuda mutlaka bu konuda cok ehil birine yaptir yaptiracaksan.
    Allah yardimcin olacaktir bugunleri atlatacaksin.gercekten yasın genc cok sukur hayirlisi icin dua et.

18. 21 Ağustos 2009
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim hamile arkadaslarimiz daha dogru cevaplar verir ama sunu biliyorum, bir arkadasim benimle ayni jinekologa gidiyor iyi bir doktordur, eger sonuca gore bebegi aldirmayacaksan amniyosenez yaptirma cunku ufak da olsa amniyosentez sonrasi bebegi kaybetme riski var niye bu riski goze alasin dedi. ayrica yine bu olcumlerin yuzde yuz dogru olmadigini hatta riskli cikan sonuclarin cogunun saglikli bebekler dunyaya getirdiklerini de soylemis. doktorum gercekten cok iyi bir doktordur.
    bir de sen ailenin dediklerini hic ama hic takma, babasi ve sen bilirsin herseyin dogrusunu. yaptirdim tum testleri iyi cikti dersin herkes de susar.
    kiyamam sana bence bosuna uzuluyorsun, sen gonlunu ferah tut, herseyi Allah bilir. madem ne olursa olsun vazgecmem diyorsun o zaman annelik gucunle as bu stresi; uclu testini yaotir hem bence uclu test sonucu cok iyi haber getireceksin bize diye hissettim. simdi ne de olsa senin duygularini tam anlayamayiz ama ne olur sakinlestir kendini, bak migrenim tuttu diyorsun, guzel bebegini de uzme. Allah sapasaglam kucagina almayi nasip etsin Insallah.