ikili testim riskli çıktı... :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve macey tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : macey
  1. macey

macey fırtına öncesi sessizlik. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    senağlama arkadaşlar ben dün 2 li test sonucumu aldım.bebeğimin ense kalınlığı normal çıktı.ama kanda bakılan değerler hiç iç açıcı değil.moralim çöktü resmen.amniyosentez diyorlar..yaptırmayı tabiki düşünüyorum ama o zamana kadar nasıl bekleyeceğim..

ense kalınlığı :1.2
    kombine risk : 1/281
    ikili test: 1/50
    yaş riski : 1/759
    trisomy18 + NT : 1/10000

ikili testte benim gibi değerlendirmeleri kötü çıkıp da 3 lüde veyA amniyosentezde sorun yaşamayanlar var mı...?yada doğum yapıp bebeği sağlıklı olanlar...

moral sıfır yaaasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

2. 1 Temmuz 2009
  3. macey

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    bi de bu kombine risk ne demek yaa...trisomy 21 mi oluyo bu...down sendromu riskini hangisi gösteriyor?kafam şimdi iyice karışmaya başladı...

4. 1 Temmuz 2009
  5. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim hicbir fikrim yok bu konuda ama Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin demek için yaziyorum sadece...Boyle insanin içinde korku olmasi cok buyuk eziyet...Allah herkese saglikli evlatlar nasip etsin INSALLAH...

6. 1 Temmuz 2009
  7. firstmaill

firstmaill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, benimde ikili testim 1/89 riskli çıktı ama ben çok kafama takmıyorum 3 lü testi bekliyorum eğer onda da yüksek çıkarsa o zaman amiyosentese düşüneceğim bence hiç panik yapma benim bi yakınımında riskli çıkmıştı amiyosentes yaptırdı hiç bişey çıkmadı şimdi oğluşu oldu bile sağlıklı allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin bence üzülüp bebeği de etkileme

8. 1 Temmuz 2009
  9. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ikili teste girerken zaten soyluyorlar kesin olmuyor ki.uclu test hatta amniyo sentez testi var onunuzde.hicbir sorun cıkmayabilir.moralinizi bozmayın.doktorunuz size soyleyecektir onemli olan değerleri.umarim biran once iyi haberler alırsınız

10. 1 Temmuz 2009
  11. macey

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    ben de bugün ne öğrendim kuzenimden:bazı hastanelerde 2li testi kaldırmışlar kızlar yaaa...güvenilirliği açısından heralde.kuzenimin de ikili testi 1:96 falan çıkmış ama şimdi sağlıklı bir oğlu var maaşallah....
    bakalım...ya kızlar gerçekten akla zarar bu test konuları,çok can sıkıcı..

12. 1 Temmuz 2009
  13. candy2009

candy2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kan testim oldukça iyi çıkmıştı fakat doktor ense kalınlığını fazla buldu. Ondan dolayı ben hiç 3 lü test i düşünmeden amniyosentezi kabul ettim. çünkü 3 lü testtede bir olasılık konacaktı önüme. onun yerine tek bir stres yaşıyım dedim.Ama zor bir karar oldu. Bir hafta oldu amniyosentez yaptıralı. 2 hafta sonra sonuç çıkacak. Allah tüm bebeklere sağlık versin.

14. 1 Temmuz 2009
  15. macey

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    canım benimmmmm...az çok takip ediyorum seni de...offffff insanın morali bozulmuyor değil tabi ama elimizden ne geliyor ki.anca bekliyoruz böyle işte.ben dün öğrendim sonucumu iki gündür pc başında sürekli araştırıyorum falan.ağladım zırladım...şimdi biraz rahatım...başka üyelerin yazdıklarına baktım hemen hemen 20 kişiden 1 i bu sıkıntıyı yaşıyor ve düşündüm de güvenilirliği ne kadar bu testlerin...en iyisi amniyosentez...çoğunda da amniyosentezde bişey çıkmamış ki o kadar önceki testleri riskliyken...dilerim senin de bebeğin sağlıklı sıhhatli olur ve amniyosentez tertemiz çıkar...güzel haberlerini bekleyeceğim...
    benim 3lü me daha var,ağustos 1-2 gel dedi dr.lar.bakalım.karnem çıksın da belki büyük doğuma da gider bide orada yaptırırım 2 li testimi...hayırlısı...ALLAH hepimizin bebeğine sağlık versin....

16. 1 Temmuz 2009
  17. gokceb

gokceb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de ikili testim 1/199 çıktı doktor direk amniyosentez dedi ense kalınlığı normal olmasına ragmen... ben 3lü testi beklemek istedim o 1/400 çıktı nette 1/280'in üstüne amniyosentez düşünülür diyor. açıkçası amniyosentez istemiyorum ama çok zor bir karar :sinifsinif:

18. 1 Temmuz 2009
  19. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadasım bu testlerin yanılma payı % 15 yani hiçte azımsanacak bir durum degil
    sen bunları cok fazla kafana takarak yıpratma kendini
    ben sadece 3lü test yaptırdım degerlerim normal cıktı
    eger bir problem cıksaydıda doguracaktım bebegimi
    cok takma kafanı stres bebegini etkilemesin aglama üzülme bebeginide üzme
    ben inanmıyorum bu testlere
    ve bu testlerinin sonucuna göre bebeginin canına kıyanları kınıyorum Allah affetsin.................