ikili, üçlü test, amniyosentes...!?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU3 tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

kızlar şimdi internette okudum ikili testin üçlü teste oranla daha güvenilir olduğu yazıyor:uhm:
    iyi de doktoru üçlü test yaptırılmasını isteyenler (ben gibi) napacak
    e kafam karıştı benim şimdi
    bilenler yardımcı olurlarsa seviniriz
    bir de allah korusun üçlü testte hamileliğin sonlandırılması daha geç zamanlara rastlıyor diyor yazıda. bu yüzden anne psikolojik olarak daha çok etkileniyor diyor :1shok:
    yardıııımmm yardııımmm :bbo:benneyaptımkifisfisfis:uhm:kafamçokkarıştı

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Haziran 2008
  2. 25 Haziran 2008
  3. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Banada Eşimin Bir Doktor Arkadaşi Ikilinin üçlüden Daha Güvenilir Olduğunu Söylemişti Ama Ben Sana Bişi Diyimmi Herşey Nasip Kismet Kadere Inanirmisin Bilmem Ama Kaderde Ne Varsa Onu Yaşariz.testlerin Hepsi Bahane Aslinda,sen şimdi Kafani Kariştiran şeyleri Okumayi Birak Ve Bebeğinin Allaha Emenet Et,ve Bebeğin Iç Dua Et Yeter.

4. 25 Haziran 2008
  5. s.ozozel

s.ozozel T&M&S (Sibel Şengül) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Ben yaptırmıycam o testlerden ne gerek var ya eskiden 2lisi 3lüsü mü varmış Topaç gibi de doğarmışız maaşallah Doktorun neden istedi o testleri bi problem mi var Allah Korusun

6. 25 Haziran 2008
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Bu Testleri Her Doktor Istersorun Varmi Yokmu Tespit Etmek Için Zaten 3. Ayini Doldur Sendende Isterler Canim Yaptirmak Yada Yaptirmamak Sana Kalmiş Tabi

8. 25 Haziran 2008
  9. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Ikili Test Sonuçlarin Nasildi

10. 25 Haziran 2008
  11. s.ozozel

s.ozozel T&M&S (Sibel Şengül) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Hangi sorunu buluyorlar ki down falan war mı die mi yapıolar o testleri Çok üzgünüm çoook

12. 25 Haziran 2008
  13. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    Bende yaptırmıştım.. ikili ve üçlü tarama testi.. üçlü testte kusur çıkmıştı. dolayısıyla ister istemez amniyosentez geçirdim.. testin sonucu 20-21 gün sonra veriliyor.. o sonuç gelene kadar ruh gibiydik.. amniyosentez sonucumuz temiz çıktı..Ama yinede yüzde yüz temiz denemezmiş.. Şuan 33 haftalık gebeyim ve yaşadığım bu ilk deneyimle sana şunu diyebilirim; evet bu testleri yaptırmalısın.. sonucu (Allah korusun) problemli bulurlarsa çok iyi bir doktora git..Amniyosentez zaten en son problem çıkarsa isteniyor.. oda kesin emin olmak için.. Allah korusun bebekte down sendromu falan var mı diye bakılıyor.. Geçmiş olsun! Üçlü testin umarım temiz çıkar.

14. 25 Haziran 2008
  15. EU3

EU3 Guest

canlarım teşekkürler ilgi için yerimseniben
    trakyalı canım ben ikili yaptırmadım ki
    bulunduğum yer küçük bi şehir
    burdaki her kadın doğumcu farklı yaklaşıyor olaya
    kimisi ikili istiyor üçlü istemiyor
    kimisi sadece üçlü istiyor
    kimisi üçlüyle beraber amniyosenteze gönderiyor kafamçokkarıştı :uhm:
    valla en iyisi böyle şeyleri okumamak
    rutin kontroller bunlar tabii ki dediğin gibi ama insan ister istemez sağdan soldan okudukları, duyduklarıyla evham yapıyor
    neyse allah herkese sağlık sıhhat dolu hamilelikler bebişler nasip etsin inşallah
    a.s.:nazar::teytey:

16. 25 Haziran 2008
  17. EU3

EU3 Guest

teşekkürler papatya canımcım inşallah test sonucu temiz çıkar
    benim doktor üçlü istiyor eğer bi şey çıkarsa ardından amniyosentez diyor
    bakalım hayırlısı inşallah
    a.s.:nazar:

18. 25 Haziran 2008
  19. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Evet Canim Down Sendromu Riskini ölçüyolar.12 Haftalik Olunca Hastahaneye Gidiyodun önce Bebeğinin Ense Kalinliğiniayrica Baş Ve Popo Mesafesini ölçüyolar Bu ölçümlerinde Iyi Olmasi Gerekiyo Tabi.ondan Hemen Sonra Doktor Seni Laborotuara Gönderiyo Senden Kan Aliyolar Kan Sonuçlarinida 1 Hafta Sonra Veriyolar ,sonra Sen O Sonuçlari Alip Doktoruna Gidiyosun Ve Doktorun Sana ölçümlere Ve Kan Testi Sonuçlarina Bakarak Bebğinin Risk Altinda Olup Olmadiğini Söylüyo Eğer Risk Varsa Ki Inşallah Olmaz 3 Lü Testi Bekliyosun Buda 3 Hafta Beklemem Demek Oda 15-16. Haftalara Denk Geliyoeğer Oda Riskli çikarsa Amiyosentez Uyguluyolar En Kesin Sonucu O Veriyo.amiyosentez Dedikleri şeyde Karnindan Bi Iğneyle Girip Bebeğin Bulunduğu Keseden Su Aliyolar.işte Böyle Canim Ama Umarim Sen Bukadar Stres Verici şey Yaşamazzin Genelde Zaten 2li Test Sonuçlari Iyi çikiyo. Ben De Dün Aldim Sonuçlarimi Allaha şükür Bebeğim Sağlikli.