Ikili yaptiripta üçlü test yaptirmayan varmi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 12 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar 2 önce doktordayim cinsiyetini öğrenmek için ve bitakim ultrson incelemeleri için periyodik kontroldü işte.16. Haftamin içindeyim ve doktor bana 3lü test randevusu verir diye bekedim ama herşey yolunda dedi ve 1 ay sonra dobler için randevu verdi yani ozaman zaten 3 lü test vakti geçmiş oluyo, 12. Haftamdayken 2li testimi olmuştum ve sonuçlar gayet güzeldi ve başka bi genetik araştirmaya gerek yok demişti zaten bu durum da yinede doktora sorsam mi sormasammi karar verermedim kizlar gerçi 2li test iyi çikti diye istemedi sanirim.

2. 12 Temmuz 2008
  3. EU2

EU2 Guest

Benimde 2 li yapıldı doktorum 4 boyutlu ultrason kullandığı için 3 lüye ihtiyaç duymadığını söyledi.bende yaptırmadım ve çevremde sadece 2 li yaptıran birsürü insan var.bence doktoruna güvenmelisin yada için rahat etmiyorsa bunu doktoruna söylemelisin...

4. 13 Temmuz 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben ingilterede yasiyorum burda ikili tarama testi oldum sonuca gore ihtiyac halinde yapariz dendi 2linin sonucu cok iyi cikinca 3lu ye gerek duymadilar simdi 2,5 aylik bile oldu kizim gayet saglikli bence dr nu dinle en dogru karari o vermistir

6. 14 Temmuz 2008
  7. oyek

oyek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba canım,
    Bende 15 haftamın içindeyim ve benim ikinci bebeğim 1 oğlum var 3,5 yaşında oğlumda doğuma kadar tüm gereken testleri yaptırmıştım ancak ozaman başka doktora gidiyordum hem ben hemde doktorum hiçbir testi atlamadı.bu bebişiminde ikili test sonucu gayet iyi çıktı fakat doktor değiştirdik doktorumdan çok memnunum en son 12 temmuz cumartesi kontrolüm vardı ve ben sordum.üçlü test yapma zamanımız için tarih istedim aslında gerek yok testlerin gayet iyi ama istersen yapalım 16-20 hafta arasında dedi ve 15 gün sonrası için randevu verdi.S

8. 14 Temmuz 2008
  9. oyek

oyek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sonuç itibariyle bebişlerimizin sağlığı açısından bu testlerin önemi büyük ama öte yandan doktorlarımızada güvenmemiz lazım.herkese sevgiler..

10. 14 Temmuz 2008
  11. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım benımde 2 lı test sonucum ıyı cıkınca üçlüye gerek duymadı drum.
    zaten ıkılı test üçlü teste göre %80 daha kesın sonuç verıyormuş canım.
    merak etme eger gerek görseydı ısterdı mutlaka.

12. 14 Temmuz 2008
  13. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım doktorun gerek duymadıysa endişenmene gerek yok. ikili test sonucun gayet iyi çıkmış. bence doktorun sadece AFP'ye bakıcaktır.

14. 14 Temmuz 2008
  15. RED JANUARY

RED JANUARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bende 9+5 günlük hamişim size bişey sormak istiyorum 2 li tarama testi ne zaman yapılıyo beni doktorum bir ay sonra çagırdı o zaman 13 haftalık oluyorum zamanı geçmiş olurmu acaba

16. 14 Temmuz 2008
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    12 ve 14. Hftalar arasinda yapiliyor ben tam 12. Haftami doldurduğum gün yaptirmiştim.sen doktoruna yinede bi arrayip sor gününü sana bi gün vermesini söyle ihmale gelmez gününü kaçirmamak lazim.

18. 14 Temmuz 2008
  19. siyah-beyaz

siyah-beyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sadece 2li test yaptırdım doktorum sonucu iyi bulunca 3lü testte gerek duymadı