ikinci aşılama günlüğüm

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve aykara2 tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aykara2
  1. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1 ağustos cumartesi regl oldum.bugün 3. günüm.birinci aşılamamı 18 temmuzda olmuştum.muayenede doktor herşeyin çok güzel olduğunu ve hemen başlayabileceğimizi söyledi.puregon 75ml iğneye başladım.öncekindede bunu 6 gün kullanmıştım.hayırlısı olur inşallah.

evleneli 2 yılı geçti.sadece ilk evlendiğim ay korundum.güya istediğimiz anda olacaktı.acaba erkenmi filan bile diyoduk.şimdi gülüyorum kendime.bu iki yıl boyunca birsürü doktora gittik.hertürlü tetkik yapıldı.herşey normal.1. yılın sonunda kendiliğimden hamile kaldım.öyle iğrenç bir doktora düştüm ki bebeğimi kaybettim.kanamam var dedim olsun önemli değil dedi.düşecekse biz bişey yapamayıız,3 düşüğe kadar normal dedi.hala ellerim titriyo sinirden.neyse.düşüğü 1.5 aylıkken yaptım.üstüne bide kürtaj yaptılar.kürtajla adetlerim azaldı.ve rahim tabakası inceldi.sanırım hasar vermiş ......lar.şimdiki doktorm öyle kızdı ki.1.5aylık zaten kendisi düşer kürtaja ne gerek vardı diye.neyseki bu bir problem oluşturmuyormuş.ve o günlerden bu günlere geldik.bundan sonra yaşayacaklarımı sizlerle paylaşmak istedim.

2. 4 Ağustos 2009
  3. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bugün tedavimin 2. günü.doktor iğneye başladıktan 4 gün sonra yani cuma muayene için çağırdı.ilk aşılamamda 3 tane yumurtam vardı.biri gelişememişti.diğerleri 19.5 ve 19 mm idi.bakalım bu sefer ne olacak.
    ilk aşılamamdaki heves ve heyecan kalmadı.biraz umutsuzluk ve hayal kırıklığı var.çünkü çok umutluyduk,eşim ben,ve doktor.hayırlısı tabiki.biz elimizden geleni yapıyoruz.gerisi rabbime kalmış.
    eğer bu aşılama da tutmazsa eylül ya da ekimde tüp bebeğe başlıycaz.

arkadaşlar sizde aşılama günlüğünüzü buradan tutun.gün gün yaşadıklarımızı ve duygularımızı yazalım.birbirimize destek olalım.

4. 4 Ağustos 2009
  5. angeeeeel87

angeeeeel87 RABBİMİN MUCİZESİ BERATIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    aykaracım insallah bu kez allahım yuzunu guldursun senınde ikiz evlatlar nasip etsinopuyorumnanaktan

6. 4 Ağustos 2009
  7. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım ben tekede razıyım.hayırlısı olsun

8. 5 Ağustos 2009
  9. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bugün iğnelerimin 3. günü.ellerim ve ayaklarımdan sanki ateş fışkırıyor.hava zaten sıcak,birde bu beni iyice bunaltıyor.göğüslerim hassaslaşmaya başladı.bu iğne benim dengemi bozuyor.
    bugün benim evlilik yıldönümüm.aslında düğün yıldönümüm.çünkü nikahı 24 mayısta yapmıştık tayin için.

10. 5 Ağustos 2009
  11. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım mutlu yıllar inşallah rabbim size yıldönümü hediyesi minik bir kalp gönderir bu sene. bende eğer bu ayda normal yolla hamile kalamazsam aşılama yaptıracağım gelecek ay. geçen ay bi düşük yaşadım aynen senin gibi kürtaj yapalım dediler sonra daha da ileri gidip bu dış gebelik tüpünü alacağız dediler ancak hiçbirine razı olmadım bekleyeceğim kendisi düşmezse yaparsınız diye inat ettim allahtan kendiliğinden düşük gerçekleşti. ya dr çok önemli aslında meslektaşlarım hakkında kötü konuşmak istemem ancak bazıları işi yokuşa sürmeyi çok seviyolar sanırım.

12. 5 Ağustos 2009
  13. EU2

EU2 Guest

canım tedavin hayırlı olsun ,,Rabbim inş. bu sefer gönderir bebeğini... dualarım seninle... kafana takılan bişey olursa sorabilirsin canım .....

14. 5 Ağustos 2009
  15. svd06

svd06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar..ben ilk aşılamamı yaptırdım dün..17 ağustosta sonuç belli olcak..hayırlısı olsun...
    10 gün puregon kullandım 75 doz, 2 yumurta oldu boyutları 18-19 mm civarındaydı...
    çok şişik durumdayım arkadaşlar bu ne zaman geçer bilmiyorum..birde hava çok sıcak üstüne...
    11 ağustosta progesteron tahlili vercem sanırım ondan da anlıyorlarmış olup olmadığını..hayırlısı..
    bir an önce zaman geçsene tahlili yaptırsam artık:))

16. 5 Ağustos 2009
  17. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    keşke bende aynı şeyi yapsaydım.panikle ne olduğunu anlayamadım.inşallah bundan sonrası hayırlı olur hepimiz için.

18. 5 Ağustos 2009
  19. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım..buradan aşılama yaptıranlara yardımcı olmak amacıyla günlük tutuyorum.eğer kafama takılan burayı ziyaret edenlerin kafasına takılan şeyler olursa aydınlatırsan sevinirim.