ikinci çocuğa hamile olanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Beril tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

7 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Beril
  1. Beril

Beril Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim 19 aylık bir oğlum var ve şuanda 19 haftalık hamileyim ve oda erkek ama ben mutluyum tabi Allah sağlık versin onlara herkes çok acele ettin bu ne cesaret diyor ama ben çocukları çok seviyorum belki çalıştığım için ilk çocuğumla sürekli birlikte olamadığım için gerçi iş çıkışlarında tüm zamanımı ve haftasonlarımı ona ayırıyorum ama sanki 10 tanede doğursam çocuk sevgim dahada artıcak gibi çalışıpta çocuk yapmaktan korkan insanlara veya herhangi bir sebeptan dolayı çocuk yapmak istemeyenlere hayret ediyorum acaba doğrumu düşünüyorum ne dersiniz şimdi ikinci gelince kıskançlıklar olucak diye tahmin ediyorum neler önerirsiniz ikinci çocuğu doğurucak anneler:KK46:

2. 7 Nisan 2008
  3. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    CANIM BENİM... ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN BEBĞİN ... RABİM SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMAYI NASİB ETSİN....
    ben yıllardır ikinci bebek için uğraşıyorum.... ve henüz başaramadım.....hala umutla bekliyorum.... ne mutlu sana az arayla çocuklarına kardeşlik duygusunu yaşatacaksın... benim elimde olsaydı hemen yavruma bi kardeş yapardım... ama rabbim nasib etmedi... bence çok şanslısınız.... hem sen anne olarak ( ikisi birden büyüyecek) hem yavrun ... yavrun şanslı çünkü hemcinsi kardeş geliyo.. ve yaş farkı çok az.. mütiş olacak bence... sana imrendim doğrusu....

4. 7 Nisan 2008
  5. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    2.coçuğu yapmakla iyi etmişsin.2 si bir büyür işte
    benimde 17 aylık oğlum var.bende 2. düşünmüyorum değil.tam rahata ermeden bir tane daha yapmak istiyorum.2 si bir büyüsün bidaha da çocuk defterini kapatmayı düşünüyorum.2 çocuk şuanki şartlarda yeterli bana.
    allah herkezin gönlüne göre versin inşallah

6. 7 Nisan 2008
  7. asel06

asel06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.helal olsun iyi etmişin bak şimdi ugraşıp duruyoz kal geldi

8. 7 Nisan 2008
  9. asel06

asel06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım çocuk 20 yaşındada olsa kıskanıııır hiç tasalanma herşey oluruna varır allah saglık versin kuzularına

10. 7 Nisan 2008
  11. kxixvxixrcxixksalata

kxixvxixrcxixksalata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok iyi düşünmüşsün.Benimde bir oğlum var 6 yaşında,şu anda da 18 haftalık hamileyim ve dr.banada %80 erkek dedi..Sen ara vermeden,rahatlığı tatmadan en iyisini yapmışsın.Bende çalışıyorum ama 2.düşündüğümüz için mecburen yaptık ama keşke daha 2 yaşındayken olsaymış diyorum.Şimdi tam rahatlığa alışmışken bana bir dönem zor gelecek .Allah sağlıkla uzun ömürler versin,allah olmayana da versin arkadaşım.(Özellikle Hürrem'e hep dua ediyorum)Güle güle büyütürsün kuzucuklarını inşallah.

12. 8 Nisan 2008
  13. secil1020

secil1020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar benimde ilk çocuğum 18 aylık ve bende 2. bebeğime 10 haftalık hamileyim :) Benim gibi olan anneleri gördügümde çok seviniyorum. Büyür inşallah sağlıklı sıhatli olsunlarda ikisi bir arada büyürler.
    Ben kıskançlıktan pek korkmuyorum Hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri oğlumada söyledim kardeşvar burada dedim doğacak sana abi diyecek elini aldım sevmesini gösterdim şimdi oğlum her akşam eve gittiğimde kardeş deyip karnımı seviyor abi diycek diyor. Doğduğu zaman kıskanclık yapacaktır ama çabuk alısırlar. Biri üç yaşına gelip tam arkadaş istediği dönemde digeri 1 yaşına gelmiş olcak ve tam oyun oynama arkadaş olma zamanları böylesi çokdaha güzel.:KK46:
    Sende bu şekilde oğlunu alıştıra bilirsin . Birede biryerde okumuştum çocuklara duyacagı şekılde kıskanır kıskanıyor dememk gerekiyormuş tamtersi kıskansa bile kıskanmaz abi felan demek gerekiyormuş. Söylediğimiz hersöz bilinç altına yerleşiyormuş.
    Allahım herkezin bebeğini sağlıklı sıhatli kucana almayı nasipetsin :nazar: a.s.

14. 8 Nisan 2008
  15. Beril

Beril Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum nekadar güzel şeyler yazmışsınız gerçekten çok duygulandım özellikle hürrem 2000 allah sanada nasip etsin inşallah neden olmuyor hiç araştırdınızmı
    yine şükredicek bişeyin var ve o duyguyu tattın allah sana yavrunu bağışlasın inşalllah hiç olmayanlara allah sabır versin allah her isteğene yavrusunu kucağına almayı nasip etsin

16. 8 Nisan 2008
  17. Beril

Beril Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seçil cim hayırlı olsun sanada ikinci bebeğin aslında senin belirtilerden birazda olsa anlıyor olman lazım cinsiyetini gerçi tıp bu tür şeyleri kabul etmiyor ama genelde de doğru çıkıyor ben şuanda ki hamileliğimde aynı birincideki belirtileri yaşamıştım ikisindede midem bulanmadı rahattım ve enönemlisi karın şeklinden anlamıştım veya hissetmiştim diyelim tıp bilimine aykırı olmasın çünkü tabiki kesin bilgiler değil bunlar sen nasıl yapıyorsun zorlanıyomusun çünkü ilk bebeğinde daha çok ufak benim gibi kucak ister ilgi ister sende benim gibi çalışıyosun sanırım

18. 8 Nisan 2008
  19. Beril

Beril Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kıvrıcık salata senle hamilelik dönemimiz aynı ben bir iki hafta öndeyim bişe sorucam arkadaşlar ben ilk doğumumu normal yaptım feci bişeydi burdan kimseyi korkutmak istemem ama tam bir kabustu çünkü benim aslında normal doğum yapabilicek bir fiziğim yokmuş bir saat doğum masasında kaldım o yüzden ikinciyi kesinlikle normal düşünmüyorum sezeryan olucam ama bu defada sezeryanı ilk deneyeceğim için ürküyorum aranızda yaşayan varmı nasıl ağrı çok oluyormu