İkinci çocuğu düşünmeli miyim ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve geztapo tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

9 Eylül 2010
    Konu Sahibi : geztapo
  1. geztapo

geztapo Sen olmazları oldurdun hamdolsun Rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar daha önce açtığım konuyu belkiokumuşsunuzdur.ben 11 yıllık evliyim 8 yaşında bir oğlum var ve 12yıldırda insülin kullanan bir şeker hastasıyım. oğlumu doğurduğumda da hastalığım vardı ama 26 yaşındaydım şimdi ise 35 yaşındayım .bu konuyu danışmak için 5 ayrı jinekoloğa gittim .her uygulamada olduğu gibi bunda da riskler olduğunu ölebileceğimi bebeğimin karnımda ölebileceğini retinanın zarar görebileceğini kör olabileceğimi ama bunların hiçbiri yaşanmayabileceğini ihtimalin olduğunu ama tedaviyle ve irade ile bunların bertaraf edilebileceğini de söylediler.haa lay lay lom bir gebelik geçirmezsin 7.ci aydan sonra hastanede yatman gerekebilir maddi gücün cesaretin varsa deneyebilirsinde bu senin seçimin dediler. ben size olayın duygusal boyutundan bahsedeyim ben yeniden hamile olayım vay efendim gebelik kıyafeti giyeyim bebek emzireyim filan gibi duygularım yok.ama beni ilerde çocuğumun yalnız kalacağı düşüncesi korkutuyor ve üzüyor. o da önceden lafını bile etmiyordu şimdi arada sırada kardeşle ilgili laflar dokunduruyor çok olgun bir çocuk üzülmemi istemiyor durumu biliyor .ama yinede çocuk işte neyapsın özeniyor... fikirlerinizi ve yorumlarınızı almak istiyorum teşekkürler şimdiden..bilmiyorumkismile

2. 9 Eylül 2010
  3. geztapo

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    haa bu arada herkesin bayramı kutlu olsun iyilikler ve hayırlar getirsin sevgili k.k üyeleri

4. 9 Eylül 2010
  5. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    sagliginiz riske girdikten sonra bence oglunuz yanliz kalsin daha iyi
    sizi kaybetmesi söz konusu ve bu onu ilerde kardessiz olmasindan daha cok etkiler bence
    sizinde bayraminiz mübarek olsun hakkinizda hayirlisi

6. 9 Eylül 2010
  7. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Sizin de bayramınız mübarek olsun.
    Riskli bir gebelikse, hem size hem çocuğa zarar gelme riski varsa ben olsam düşünmezdim gibime geliyor..
    Sonuçta bir çocuğunuz var. Yalnız kalmasın diyerek riskli bir hamilelik geçirmeniz ne kadar doğru bilemiyorum.
    Tabiki henüz anne olmadığım için o açıdan bakamıyorum ama ben işin mantık kısmından yaklaşayım dedim ablacım...

8. 9 Eylül 2010
  9. geztapo

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim ben hep mantıklı düşündüm şimdiye kadar ama benim gibi olup çok sağlıklı halledenlerde var biyandan oğlum bilmiyorum yine kafam çok karıştı

10. 9 Eylül 2010
  11. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu kadar risk varken ve bunlardan hiçbiri kolay şeyler değil..bu durumla karşılaştığında oğlunun daha olumsuz bir durum içine gireceğini biliyorsun...şimdiki halini aramasını da istemezsin değil mi...ben olsam düşünemezdim gerçekten...ama yine de allah hayırlı olanı versin..

12. 9 Eylül 2010
  13. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Anlıyorum sanırım ablacım.. Tabiki vardır sağlıklı bir şekilde halleden, burada % oranını bilmiyorum ama az veya çok bir risk var.
    O riski almaya değer mi gibi bir soru soramam, eminim evlat sahibi olmanın yeri bambaşkadır. Fakat Rabbim size zaten güzel bi evlat vermiş.
    Yapmanız durumunda kendi sağlığınız ve karnınızdaki çocuğun sağlığı riskteyken ben bu olaya sıcak bakamadım.:1no2:

14. 10 Eylül 2010
  15. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ya size bir şey olursa doğum sırasında, ya hayatınızı kaybederseniz?

O zaman oğlunuz yanlız kalmayacak mı???

16. 10 Eylül 2010
  17. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kardessiz kalmasi annesiz kalmasindan daha iyidir.
    Tamam, belki saglicakla dogabilir de, ama size de birsey olabilir degil mi, boyle bir risk var. Bu oynamak gibi birsey, kendi hayatin uzerine oynamak. Ya birsey olmazsa, ya bebek de ben de saglikli olursak? gibi dusuncelerle bu yola girilmez bence.

18. 10 Eylül 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bence yapmayin
    bir evladiniz varmis sükür
    sagliginizi tehlikeye atmayin