İkinci çocuk bu evlilikte mantıklı mı..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ipektuncer tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ipektuncer
  1. ipektuncer

ipektuncer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba, buraya kendi adıma değil de ablam adına bir konu açacağım izninizle..
    Ablam bu gece nöbetçi, devlet hastanesi olduğundan yoğun, yorumları ancak yarın sabah okur..

Ben bu platformdan söz ediyorum ona bazen sohbet ederken. Dün de onun 2. çocuk fikrini konuşuyorduk, "bi konu da bana aç bakalım, ben de farklı fikirler duyayım" dedi. opuyorumnanaktan

Özetle ablamın bir kızı var, benimkinden büyük, 6 yaşını bitirdi. İsmini yazmayayım, ablam kızar okursa. İsmine Elif diyelim.
    Elif bebekken eşiyle sorunları oldu. Muhtelif yerlerde yazdım ben, eniştem ablamı çok üzdü. İhanet etti ona. Mesjalar ile gerçekleşen, yüzyüze buluşma ve cinsellik olmayan bir ihanet. Ama hatun gerçek tabi, eniştenin çalıştığı şirketten. CADIARZU

Eniştemle ablam arasında ciddi eğitim farkı var, eniştemin aşağılık kompleksine girdiğini sanmıyorum ama.. Gene de bir kendini ispatlama çabası mı oldu, ya da illaki bir sebep aramak gerekir mi bilmiyorum. CADIARZU

Bu konuyu anlatmıştım başka konularda, belki denk gelmişsinizdir. Ablam evliliğini sürdürdü, ama affedemedi. Aklına geldikçe kötü oluyor hala. Ama kızı için sürüyor, arka planda eniştemden de kopamadığını düşünüyorum. Alışkanlık mı, aşk mı ya da nedir bilmiyorum. :bbo:

Şu sıralar Elif kardeş istiyor, ablam yeniden anne olmak.. :CüvCüv:
    Çalışma temposu ile zor olacak, ama ablam bunu aşacağını düşünüyor.. :sm_confused:
    Eniştem rahatı kaçacak diye endişeli, ama çocuk da seviyor. Yani net bir kararı yok..

Benim hem kızım, hem eşim çocuk istiyor ve çalışma tempom yoğun değil, evliliğim ciddi bir darbe almadı, buna rağmen 2. çocuk düşünmüyorum. Ablamın gene vericiliği tuttu, gene kızına kardeş olsun diye istiyor ağırlıklı olarak.. :umursamaz:

Bense, evliliğini sağlıklı görmüyorum, birgün bitebileceğini ve 2 çocuktansa 1 çocukla dul kalmasının kötünün iyisi olacağını düşünüyorum. Ayrıca Elif az çok büyüdü, yeni doğacak olan bir bebek olacak.. Büyümesi için uzun yıllar gerekecek.. Ablam bu evliliğe iyice mahkum olur gibi geliyor.. :eek:lmaz:

Ablam beni fazla mantıklı ve plancı olmakla suçluyor, ben ise onu fazla fedakar ve duygusal olmakla..:nazar:

Ablamı çok seviyorum, bir kızım için bir ablam için ölürüm gözümü kırpmadan.. :kahve:
    E o zaman kardeş sevgisini Elif neden tatmasın, ama her kardeş de aynı mı?
    Kötü bir gelin, hain bir görümce kardeşler arası dialogu bitirebiliyor, bu da var..

Evli, bekar, çocuklu, çocuksuz fark etmeksizin yorum bekliyoruz. Özellikle çok mantıklı bulduğum birkaç kişi var, onlar umarım fikir beyan ederler.
    Sevgiler.

2. 3 Haziran 2010
  3. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    icten ice kirgin oldugu bir adamla daha dogrusu samimi bir sekilde affedemedigi ve her an suphe duyulmaya hazir bir adamla evlilik cok saglam temeller uzerinde durmaz dolayisiyla ikinci cocuk icin iyi dusunulmesi gerek.. Tamam Elif'e kardesi olmasida hos olur ama kardessiz olmasi kotu ve aci bir sey degilki?

4. 3 Haziran 2010
  5. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle hayır derdim..
    Bebek bakmanın büyütmenin doğurmanın zorluklarını unutmuş ablanız sanırım 6 senede.
    Zaten problemli bi evlilik var ortada ekstra sorumluluk alabilecekler mi , alabilirlerse altından kalkabilecekler mi , ablan bebeği bakmak zorunda kalıp çalışmayınca evde kafayı yemiycek mi eşinin nerde ne yapıyo old. düşünmekten.
    .

6. 3 Haziran 2010
  7. ipektuncer

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Ablam doğum yapsa bile, işi bırakmaz. Doktor zaten, ara da veremez.
    Zorluklarını unutmadı, hala yaşıyor. Ama çok çok fedakar gerçekten.. Fedakar olmak zorunda hissediyor kendini, bunu ben de anlamıyorum..:gitme:

8. 3 Haziran 2010
  9. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Suphe ıle yaklastıgı evlılıgınde, ıkıncı cocuk hata olur dıye dusunuyorum. Belkı benım konumu bılıyorsundur, bende 14 aylık evlıyım ve evlılıgıme suphe ıle baktıgım ıcın anne olmayı cok ıstememe ragmen bunu dusunmuyorum.

Bence ablanızın bıraz daha gercekcı olması gerekıyor.

10. 3 Haziran 2010
  11. ipektuncer

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen bu, kardeşsiz olmak acı birşey değilki?
    Ablama sorsan çok acı, büyük kayıp.. Bir çocuk yaptıysan eğer, ona kardeş vermek bir görev..
    Ve Elif annesini o kadar gaza getiriyorki, bazen ona da çok ama çok kızıyorum.. Gidip annesinin göbeğini sevmeler, kardeşiyle konuşmalar. Ve ben "Elif orada bir bebek yok. Annen ve baban bebeği oraya koymaya karar vermeden de olmayacak. Senin istemenle oraya bir bebek gelmeyecek" dememe rağmen !!!

12. 3 Haziran 2010
  13. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kızı kardeş istiyor diye bu fedakarlığı yapmaya kararlı o zaman bence çocuğu için birşey yapmaya karar vermiş bir kadının fikrini değiştirmek imkansızdır o yüzden ablanıza sadece destek olabilirsiniz şu an olmaya çalıştığınız gibi ne diyelim hayırlısı olsun umarım ilişkisi daha kötüye gitmek yerine yeni bebekle daha da güzelleşir.

14. 3 Haziran 2010
  15. ipektuncer

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Elefera, haklısın cnm.. Ablam eğer birgün eşinden ayrılsa bile eminim sonrasında "rahibeliği" seçer.. "Elin adamı gelip benim kızıma ayar veremez, fırça çekemez" diyor şimdiden. Üvey anne gördük biz, her lafına ağlardık. Annen dövse bile arsızlıkla sırıtırsın, ağlarsın ama gider annenin kollarında ağlarsın. Ama üvey annelik zordur, ne dese sana batar..
    Ablam insan hayatında olabilecek tüm acıları tek bünyeye sığdırdı, biraz da insan acı çekmek için koşulları kendisi yaratıyor galiba.. :sm_confused:

16. 3 Haziran 2010
  17. erenefe

erenefe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    113
    Doğurmasın derim bende.Aynı şeyleri bende yaşadım.Ama ben 2. çocuğumu doğurmuştum.Şimdi iyiki doğurmuşum diyorum ama o olmasa kesinlikle boşardım eşimi.50 günlüktü benim kızımda.Böyle bir olya daha önceden olmuş olsa kesinlikle doğurmazdım.Benim oğlumda 6 yaşında.2 çocuk olunca daha fazla sorumluluğun oluyor.Bir sürü sıkıntı.O yaşanan ihanet olayı hiç bi zaman unutulmuyor.

18. 3 Haziran 2010
  19. ipektuncer

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    İşin kötüsü şu.. Eniştem onu Elif bebekken aldattı, birkaç aylıkken..
    Ablam aylarca fark edemedi.. Elif' e konsantreydi. Diyorumki "eniştem seni ayakta uyutur abla, ruhun duymaz". Haksız mıyım? Başını kaşıyacak zamanı olmayacak..

Kaç senedir devam ediyor evlilikleri, başka bir kötü olay yaşamadılar. ablam buna güveniyor, ama yeni bebek dengeleri alt üst ederse?
    Ama ben fazla plancıyım işte.. ablama göre..:gitme: