ikinci deneme istiyorum ohs den korkuyorum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve cigdem32 tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : cigdem32
  1. cigdem32

cigdem32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ben tekrar tüp bebek yaptırmak istiyorum kısaca ben size anlatayım belki benim gibi olan arkadaşlar vardır ben aralık ayında tüp bebek yaptırdım transferden 2gün önce su toplamaya başladı vucudum önce ne oluyor şaşkınlık hani şişiyorum dedim ama büyültmedim kendimce sonra transfer günü 3 tane yumurta konuldu herkez gidiyor beni çıkarmıyorlar kan değerlerim çok yüksek çıkmış beni o gün hastanede alakoydular ben su toplamaya başladım ağrılar keza neyse sonuç 1 hafata hastanede yattım ağrı kesicile ciğer filmleri yani o kadar kötü olunabilir mi bilmiyorum doktor eşime hayati risk var demiş ailem per perişan felç olabilir falan filan 17 litre su topladım çok kötüydü sonra hastaneden çıkacağım doktor umutlanma sen dedi neyse 11 gün dayanamayıp tahlil sonuç pozitif sevincik delisi olduk eşimle şişlik tamamen gitmeye başladı her şey yolunda neyse oldu bebek 8 haftalık kalbi erkenden attı hiç problemsiz bulantılar hariç ilk kanamam 8 haftalıkken oldu neyseki kısa sürdü sonra herşey yolunda bu defada idrar yanması çıktı 10 haftalıkken gittim 0.5 referans ağırlığı olan olmuş 143 doktor afalladı kaldı sempatiksalakcinni neyse ilaç verdiler 12 haftalıkken bi gün gece bir kanama aniden 4 saatin içinde bebeğimi kaybettim o zaten gitti ama şimdi size bi sorum olacak şimdi ben terar tüp bebek yaptırsam şişme olasılığım ne kadar yüksek ben gibi şişen rakadaşlar var mı çok merak ediyorum yazarsanız çok sevinirim anne olmak isteği ne yapayım yardım edin korkuyormuyum bilmiyorum ama denemek istiyorum

2. 6 Temmuz 2010
  3. cigdem32

cigdem32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yok mu beni duyan

4. 6 Temmuz 2010
  5. lotus33

lotus33 ALLAHIM SANA EMANETIZ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    gecmis olsun cnm...insallah bebegin daha fazla bekletmez kavusursunuz...
    ben transfer icin gittigimde ohss basladigini bu durumda transfer yapmanin dogru olmadigini dondurulup ertelemek gerek dediler...cok moralim bozuldu..ben israrla transfer istedigimi soyledim.2-3 doktor toplanip usg de beni degerlendirdiler..benimde israrci oldugumu gorunce en fazla 1 tane transfer edebiliriz dediler..az dedim...oncekilerde 4 embriyo transferi tutmamis 1 tane cok az geldi...doktorlar ne kadar transfer sayisi artarsa senin hayatin o kadar tehlikeye girer bize kalsa ertelemek yada en fazla 1 tane dediler ve transfere alindim..eve geldim hafif siskinlik bulanti var sonra transferin 6.gunu gece siddetli rahatsizlandim hemen hastaneye gittik...agrilarim siddetlendi karnim sisti,kusmam basladi,kusmaktan nefes alamiyordum..igneler v.s...sedyelerden dustum bayildim...sonra usg ye aldilar evet suyum artmis hemen kan aldilar ve yatirdilar..sonuc pozitifti...doktorum demisti zaten gebelik olursa ohss artar buna hazirlikli ol...10 kg su topladim,nefes alamiyordum..cok zordu..doktorum cok destek oldu..bocegin buyuyor seni sisiriyor..deger yukseliyor bebegin buyuyor sen su topluyorsun sabret az kaldi su bu derken 1 ayda atlattim...cok zor olumlerden dondum,ama degdi,degecek insallah...yine ayni rahatsizligi yasiycan bebegin icin deseler katlanirim yeterki saglikla gelsin...bunca senelerdi emek onun icin degilmi...1 ay sabirla atlattim...
    bence denemekten korkma...2.denemende bu durumdan merkeze bahsedersin ona gore ilac dozunu transferini ayarlarlar..bana doktorum demisti ki hani neden 1 tane diye takiyordun ya..eger sana daha fazla embriyo transfer etseydik bunun katlarinda rahatsizlanirdin,senin hayatin tehlikeye girerdi dedi...yani ne kadar fazla embriyo o kadar ohss artiyor...
    iyice arastir yaptircagin merkez onemli,bu konuda dusuncelerini al,ona gore basla derim..insallah benim gibi emeklerinin karsiligini alirsin..

6. 6 Temmuz 2010
  7. cigdem32

cigdem32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah ben de aynı şeyi düşünüyorum ama dediğim gibi korkuyorum zaten artık bir tane koyabiliyorlar onu biliyorum bir tane dondurulmuş yumurtam var harhalde bilmiyorum ama 3 tane koydular biri kaldı ama donduruldu mu bilmiyorum deniycem bi daha ama kasım ayını bulur doktorum hiç parlak bakmıyor tüp bebeğe ama bakalım dediğin gibi çok zor bir süreç çalışıyorum bi de evde olsam atlatırım bir de iş stresi var çok zor durumdayım

8. 6 Temmuz 2010
  9. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba arkadasim benimde ilk denememde, ayni problemi yasadaim ama o kadar ciddi boyutlara ulasmadi benimki negativ'le sonucalndi ve neden olarak su toplamasini gosterdiler, Simdi ucuncu denemem arkadasim persembe gunu yumurta tolancak ve ayni problem kan degerlerim yine yuksek cikiyor bir ilac verdiler onu kullancam, bakalim boyle devam edersem emriyolari dondurup bi dahaki ayi bekliycekler hayirlisi arkadasim, bende sisim 53 kilo'dan %6 kiloya ciktim bir aydir benimki kilo sanirim cunku uzunprotokolle pasladim, dogum kontrol haplari o bu derken bu kiloya ciktim ama, doktor bugunden ihtibarn kilomu, bel olcumu hepsini duzenli kaydetmemi istedi 1 kilo dan fazla alirsam gunde doktor'a gitcem:) Alalh yardimcimiz olsun... Dene arkadasim, bilemezsin ama bayanda problem olmayinca geneli bonlar yasaniyo sanirim allah ayrdimcimiz olsun...

10. 6 Temmuz 2010
  11. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba arkadaism sanki bu topik bugun benim icinde acilmis, benimde alalh nasip ederse persembe gunu transferim var ama benimde OHS probelimi baladi bir tane ilac verdiler bunu kullan dediler, transfer gunune kadar degerler buyle yuksek giderse ne yapcam bilmiyorum, herhalde erteliycekler bana sorarlarsa ne diyeyim bilmiyoerum bende 6 yildir, bekliyorum 3;uncu denemem, cok agrim yok, ne kadar su topladimi filanda soylemediler sadece onelemk icin dedi ilac veriyorum.. KAfam karisik alalh yardimcimiz olsunn... Banada dua edin.. snein adina coks evindimc anim rabbim ahyrilisiyla kucaginada almayi nasip eyler insallahhh....

12. 6 Temmuz 2010
  13. dilserserin

dilserserin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ikinci denemende bende su toplama olayı başlarsa transfer ettirme.benimde yumurtalarım toplandı.26 tane.opudan 1 gun sonra kontrole gittim azcık su toplamışsın dedi ve dr bana sormadan erteleyelım dedi.yoksa hamile olursan daha fazla şişersin dedi.kabul ettim.şimdi adet olmayı bekliyorum.adetten sonra dondurulmuş emriyolarım transfer edilecek.bir gun ağrım oldu şimdi çok iyiyim.hem adetten sonra transferim olursa tutma şinsımın daha fazla olduğunu söyledi dr um

14. 6 Temmuz 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar benim simdi donmus tedavim olucak ama tutmazsa ikinci denememi olacagim. ilkinde su toplamadim ama rahimde biraz sivi birikmesi goruldu yalniz ben spazmlar icinde kivrandim ama nasil agrilar cektigimi anlatmam mumkun degil tarifsiz, tum kas sistemim coktu sanki yuruyemedim uzanamadim, uyuyamadim, yiyemedim inan kucuk tuvaletimi bile tutma kabiliyetim gitmisti. 4 gun agrilar icinde kivrandim. doktorum bana orgulutran diye bir igne verdi 6 gun oldum sanirim olmasaydi ben de su toplardim. 5000 i gecti e2 yumurtaliklarim ikisi de 10 cme yaklasti. sonucta da kimyasal gebelik yasadim:KK43:( ikincisinde ben de cok korukuyorum o agrilari yasamaktan doktor bana dogurmaktan daha kuvvetli agrilar cektin dedi:KK43:( bir de tum o sanci ve dayanilmaz agrilar her uc dort dakikada bir geliyordu, anlatirken bile yasadiklarim gozumde canlaniyor dehsete dusuyorum.

16. 6 Temmuz 2010
  17. seko4517

seko4517 can oglum, bal oglum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    beeeeeeeeeen
    ık denemesınde davul gıbı sısmıs bırı olaraksana yardımcı olayım
    ılk denemede verdıler puregonu 300 300 yapıyodum. yasımda genc.sonuc ohss negatıf ve hastanede yattım oluyodum
    ıkıncıde puregonun dozunu azalttılar ve ohss olmadım ama nefes almada bıraz zorluk ve karın sıslıgı vardı. yumurtalıklar buyumustu gebelık olustu ama dustu
    ama bu ucuncude doktoru degıstırdım ve bana ılkınde ohss olmus bı kısıye neden ıkıncı kez puregon verırler kı dedı ve gonal f ve menagon verdı kullandım onlar bıraz daha hafıfmıs. ustelık yumurtalarım hıc olmadıgı kadar kalıtelı cıktı
    sımdı transferımın 5 gunu . karında sısme nefes darlıgı yok. cok rahatım
    sende cesaretlen bu ohss bırazda klınıgın ılgısızlıgı ıle alakalı bır drummus
    yanı merkezler raporlarında hıc ohss vakası yoktur seklınde kendılerını ovuyorlar. hastayı nasıl takıp ettıklerı ıle alakalı. bazı merkezler ohss durumunu hastada onceden farkedıp transferı ertelıyorlar
    bunları bıl ama vazgecme ılacın dozu guzel ayarlandıgında bırdaha olmuyor tabı normalden daha tıtız davranıyorlar bırde ılkınde olunca ıkıncıde sık sık transferden sonra kontrole cagırmıslerdı benı. senınde ole olur tıtız davranırlar ınsALLAH bebegını kucagına alırdın

18. 6 Temmuz 2010
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bende ilkinde prugeon kullandim 200 verdiler bes gun sonra 150, dozla ilgili olmayabilir o yuzden. ama sana da 300u cidden abartmislar!! doktorum rezervi iyi olanlara 200 asla gecilmemeli demisti.
    prugeonla gonal f arasinda cidden o derece fark var mi acaba? baska doktorunun bir tavsiyesini hatirliyor musun tatlim?
    yalniz ilac dozlarini bilemem ama kizlar bana her gun hem de hergun tedavim boyunca e2 kan degerlerim olculdu, birden de firlayabiliyor son kan testine kadar cok iyi gidiyordum, son testte sapitti deger kaydirigubbakcemile3 hem de uc gun oncesinde dozum 125 e dusurulmus olmasina ragmen. ama doktorum bana her seferinde olucak diye bir durum yok dedi. yalniz ohs yasamis arkadaslar bir dahakine merkezinizden her gun kan testi isteyin kan degerlerine gore ilac dozunu dusuruyorlar ben belki de bu yuzden tam ohs olmadan yirttim. kan testinde cok israrli olun, formlarda arkadaslardan bildigim turkiyede hergun bakmiyorlar burda zorunlu sirf hasta ohs olmasin diye. kesin cozum olmasa da benim gb ucundan yirtmanin sebebi olabilir. ya da toplamadan sonra orgalutran kullanilmasini bir sorun bu da turkiyede yapilmiyor galiba onermiyorlar ama o bes igne olmasaydi toplamadan sonra ben halimi dusunemiyorum ona ragmen cok aci cektim:KK43:(
    her seyden ote Insallah bebegin sImsIkI tutunmustur tatlim.

Son düzenleme: 6 Temmuz 2010