ikinci dogum dahami kolay olur????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Tuba_1984 tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Tuba_1984
  1. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaslar!!!
    Ben 32 haftalik hamileyim ikinci bebegimi bekliyorum! Ilk dogumum 24 saat sürmüstü! Ne kadar dogumdan korkmuyorum desemde yinede bi korku var!!! Yine ayni sancilari cekmekten cok korkuyorum! Bazi arkadaslar ikinci dogum ilkine nazaran daha kolay olur diyolar, acaba bi dogruluk payi varmi??? Ikinci dogumu yapan anneler nasildi ikinci dogum! Offf ya belkide sacmaliyorum ama korkuyorum! Ilk dogumda baya uzun ürdügü icin cocukda tehlikeye girmisti! Insallah yeniden bunlari yasamam! Rabbim herkese kolay dogumlar nasip etsin!
    Cevaplarinizi bekliyorum!!!!

:CüvCüv:

2. 7 Kasım 2009
  3. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim. evet ikincisi birincisine nazaran daha kolaydi benim için. oglumda kolaydi ama onda cektigim sancilar kadar olmadi kizimda. o daha kolay geldi bana. ikisinde 3 saat sanci cektim ikincinsin agrisi hafifdi tabii ki. ins 3. bekliyorum bakalim bunda nasil olcak. bunyeden bunyeye farkli oluyor tabii. ins hayirili dogumlar canim. Allah kolaylik versin.

4. 7 Kasım 2009
  5. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Insallah canim! Rabbim sanada yardimci olsun! Insallah rabbim hamileleri bir nefesde kurtarir! Allah yardimcimiz olsun!
    Hayirli geceler

6. 9 Ocak 2010
  7. siyahzeytin

siyahzeytin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle Allah tamamına hayırlısıyla erdirsin inşaallah. benim 2 ooluşum var. ilki 16 aylık ikincisi 2 aylık. ilk doğumumda sancım yokken suni sancıyla normal doğurmuştum. sancı süreci çok acılı yorucu çok kötüydü. doğum anı malum acayip bişiy. neyse. bunda hep sancım kendiliğinden gelsin, hastaneye gideyim 2 saat içinde doğurayım diye dua etmiştim hep. ilk doğum tramva olduğundan çok korkuyodum. neyse. son hafta kontrole gittim 40. haftanın içindeydik. 3-4 gün içinde doğurtcaz seni dedi doktorum. muayenede 3cm dedi-ki ilkinde 3 cm için 4 saat ve buhran acı vs. geçmişti- o haftanın başından beri bel kasık vs gibi uzuvlarda ağrım oluyodu. sancı değil ama ağrı. ben hurma yemiştim son hafta doğuma sancıya yardımı oluyo diye. muayeneye gittiğim günün gecesi 12 de sancı geldi. uyudum 1 de tekrar uyandım. 3e kadar uyuyamayınca eşimi uyandırdım. vaktin geldiğini çoraplarımı giyemediğimden anladım. hastaneye vardığımızda 3 buçuktu. ooluşumu Allah'ın izniyle 5 45 de dünyaya getirdim. sancı şiddeti aynı doğum anı aynı, ama daha kolay, daha az yorucu. ben suni sancıyla kıyasladım azıcık da ama olsun belki bu da başkasının işine yarar. ben .ikinciyi daha çabuk doğrdum. ama sonuç olarak her doğum doğumdur. ama iki daha başka rahat yine de. endişelenme olur mu? telaş etme, su yolunu bulur, Rabbim elbet o kuvveti sana verecektir inşallah. Allah kolaylık versin canım ya.

8. 10 Ocak 2010
  9. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sagolasin canim! Insallah benimde ikinci dogum daha kolay olur! Muhtemel dogum atrihi 08.01.2010du ama hala beklemekteyiz! Kendisini rahat hissediyo simdilik iceride! Bakalim vakti ve zamani gelince rabbimin izniyle elimize aliriz! Yeterki saglikli ve sihhatli olsun! Ama son günleri beklemek cok zor oluyo! Ha simdi ha yarin derken insan baya bi yoruluyo! Artik son günlerim oldugundan uyuyamazda oldum! Merak heyecan hepsi karisti! Benimde su iki gündür falan altim biraz aciyo! insallah yakinda bende dogum yapar iki cocuklu anne olarak size tekrar yazarim! Dua edin benim icin nolur! Hayirli günler!
    Rabbim cocuklarini size bagislasin!
    Allaha emanet olun!

10. 10 Ocak 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde ilk doğumum çok kötüydü. Suni sancıyla doğurdum. O yüzden ikincisini normal doğurmayı hiç düşünmüyorum. Doğurmak isteyenlere kolay gelsin opuyorumnanaktan

12. 10 Ocak 2010
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Tubacım şimdi okudum. Altın acıyorsa gerçekten bugün yarın doğum yaparsın. Benimde son iki gün altım çok acımıştı. Hiç uyuyamamıştım. Hayırlı doğumlar. Haberdar et bizi.

14. 10 Ocak 2010
  15. ads1940

ads1940 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de ilk doğumum 24 saate yakın sürmüştü.suyum erken geldiği için suni sancıyla doğum yaptım.birdaha doğurmam dedim ama o günleri unuttum bile şimdi 31 haftalık hamileyim benimde temennim normal sansıyla doğurmak inşallh hayırlısıylada öyle olur.suni sancı zor diyorlar.hepimize hayırlı ve kolay doğumlar.

16. 10 Ocak 2010
  17. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    bende ikinciyi bekliyorum.32.haftadayız.ve çok korkuyorum ilkinde çok sancım oldu.sanki 14 saat boyunca belimi kesip yerne geri koydular

18. 11 Ocak 2010
  19. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Genelde hep 2.doğumun daha kolay olduğu söylenir.Yaşanmış bir çok tecrübede bunu gösteriyor.Ama tabii kesin kolay olur diye bir şey yok.Rabbim ne emrediyorsa onu yaşayacağız hepimiz.Hakkımızda hayırlısı olsun hepimiz için....