ikinci doğum dahamı zor???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ZARACI tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ZARACI
  1. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben 2.doğumun daha kolay olduğunu düşünürken çevremdeki iansanlar ikinci doğumun daha zor olduğunu söylüyorlar?sizcde öylemi lütfen cevap verin...

2. 8 Mayıs 2009
  3. esra510

esra510 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çevrendekiler haklı canım ,benimde iki çocuğum var ikinci doğumum daha zor geçti bu arada ilk doğumumu ,onaltı yaşımda yaptım ikincisi yirmibir yaşımda oldu .

4. 8 Mayıs 2009
  5. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    anladım canım teşekkür ederim.başka yokmu cevap verecek?

6. 8 Mayıs 2009
  7. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk doğumumu sezeryanla yaptım sancıya dayanamadığım için
    ama bi kaç kişiden ikinci sezeryanın daha zor oldugunu duydum şimdi daha erken ama düşünmeye başladım ikinci nasıl olacak die

8. 8 Mayıs 2009
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Benim de ikinci doğumum daha zor olmuştu. Ama herkeste aynı olacak diye birşey yok. Rahat ol sen:teselli:

10. 8 Mayıs 2009
  11. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hamile değilim ama 2.yi düşünüyorum.şimdi daha çok korkmaya başladım anlaşıldı 2.doğum daha zor:KK43:(

12. 11 Mayıs 2009
  13. seymacim

seymacim Seymanin ve 3 Melegin Annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ikinci dogum un zor oldugunu pek duymadim. Ben sezeryanli oldugum icin sadece ikinci sezeryanin daha kolay oldugunu söyleyebilirim ama normal dogumda arayi acmamis bir arkadasim var sancilandigini bile hissetmemis karnim agriyor sanmis sonra dakika tutmus bakmiski dogum sancisi.. Hastanede ebe bir eldiveni takmis ikincisini takana kadar arkadasim dogum yapmisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

14. 11 Mayıs 2009
  15. EU1

EU1 Guest

bence doğumu yaptırana bağlı ya iğne gibi kimi hemşirenin eli hafif kimi ağır acıtıyo,bence böyle ben ilk doğumu 1saat 45 dakiki sancı dahil yaptım ebeler yaptı lise mezunu ebeler hiç bağırmadım bile çok rahat geçti dua ederek.2.doğumumu üniversitede 5 tane uzman doktor yaptırdı yanlışlıklar oldu o yüzden ,ultrasyoncu suyu bitmiş diye yatırdı acil hemen doğum dedi, bitmemiş suyum doktorlar tartıştı yanımda 21 gün önden suni sancıyla doğurdum akan döş suyuymuş boşaltmaya uğraştılar hala aklımda çektiğim acı.hatta eşime bidaha çocuk mocuk yok demiştim sinirle okadar canım yanmıştıki tabi şaka. sancı çekmenin dışında doğumun abartılcak yanı yok bence doğru ıkınmayı bilmek ve doktor ve hemşirelere uyum göstermek yeterli oluyo genelde tabi istisnalar var.

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Mayıs 2009
  16. 11 Mayıs 2009
  17. xixlgxixns

xixlgxixns KUZULARIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim ilk doğumum çok zor olmuştu ama ikincisi çok kolay oldu 2 saat ya çektim ya çekmedim. Ama ben normal yaptım ikisinide.

18. 11 Mayıs 2009
  19. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    herkezde farklı oluyor canım,mesele benim annem ilk doğum 4saatte yaptıÇok üzgünüm çoook,ama ikinci doğumda iki gün sancilandı,neredeyse ölyordu(allah korusun),doğudum an da annem bayıldı ve kendine zor geldi:1closedeyes:,fakat ben ilk doğum zor geçerdim 7saat ağrı çektimsenağlama,ama ikinci 10dk delikafaduldenda oldu o kadar çabuk,ve neredeyse ağrısız,yane anne kız ama doğum tercübeler nekadar farklı:kahve: