ikinci evliliğinizi yapacak olsanız aşk mı mantıkmı dersiniz

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

ikinci evliliğini yapan bayanlar size sormak istiyorum.sizce tekrar
    evlilik kararı aldığınızda bu evlilik mantık evliliği mi olur yoksa aşk evliliğimi
    yaparsınız. fikirlerinize ihtiyacım var

2. 16 Nisan 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    canım ben bu gruba girmiyorum ama fikrimi söylemek istiyorum...mantık evliliğide yapsan sonuçta sevgi oluyor belki aşk olmuyor ama önemli olan sevgi değilmi...bence birbiriyle bağlantılı diye düşünüyorum...

4. 16 Nisan 2008
  5. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    bu bizim isteğimiz doğrultusunda değil çok fazla
    kader kısmet diye bi şey var
    kısmet aşksa aşk evliliği yaparsın
    değilse mantık.
    reddetmenin delilik olduğu bi evlilik teklifini elimin tersiyle ittim
    sadece mantıkla olmaz dedim
    pişman mıyım (kısmet değilmiş demek. teselli etse de)
    evet
    hesabı sen yap artık

6. 16 Nisan 2008
  7. ellamuse

ellamuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sonucta ikiside ayni yere cikiyor gibi geliyor bana. severek evlensek bile hersey illa ki monotonlasmiyor mu, heyecan kirilmiyor mu?
    ama her ne kadar mantik evliligi yapilsada, yinede karsi tarafa biraz olsun ilgi duyulmasi gerekiyor, biraz elektriklenme olmasi gerekiyor diye düsünüyorum sevgi yada ask olmasada. baska türlü icine sindirmekte zorlanilacagi fikrindeyim. kalici olan özelliklere bakmak gerek bence, saygi, anlayis, iyi niyet. bu ask evliliginde de mantik evliligindede olabilir. önemli olan da bu olsa gerek. ha ask evliliginde tek arti sadece baslangic icine sinerek oluyor, daha bir hevesle evleniliyor diye düsünüyorum.

8. 16 Nisan 2008
  9. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    ilk evliliğimin neden bittiğini düşünürüm.ilk evlenme teklifini kabul ederken yaptığım hataları gözden geçiririm.ilk eşimle kıyaslama yaparım.
    benzer yanlar fazlaysa tercihimi mantıktan yana kullanır ve kabul etmem.:1closedeyes:
    tersiyse durum gene mantıklı olur ve kabul ederim.:icecream:
    her iki durumda mantık yanii:smiley-cool:

10. 16 Nisan 2008
  11. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Güya mantık evliliği yaptığını düşünerek hareket eden ve şimdide hala boşanmaya uğraşan bir kişi olarak artık mantık değil duygularımın sesine kulak vererek aşk evliliği yapmayı düşünürdüm.
    Birde artık kesinlikle güven veremeyen ve vicdan muhasebesinden yoksun insanlardan uzak duracağım.

12. 16 Nisan 2008
  13. Gxoxzek

Gxoxzek içindeki öküze ohaa de Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim çevremde genelde tek gördüğüm ikinci eşlerr daha pahalıya gidiyorr
    maddi anlamda
    bugünümee şükürr maddi anlamdada çok iyiyizz
    amaa eşim kadar kimseyi sevemeyeceğim içinn
    olaki bir gün bu durum olursaaa kesinn aşırı zengin biri olsun isterdimmm
    son günlerimi olsunnn hizmetçi uşaklar arasında geçirmek içinnnn

14. 16 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

ben 2 ci evliliğimi yapmış biri olarak düşüncelerimi paylaşıyım ilk evliliğim severek olmuştu hemde uzun süre bekleyerek evlenmiştim ama evlilik 6 ay gibi sürmüştü . evlenince o aradaki büyü heyecan aşk sevgi malesef ki kalmıyor ben bunları yaşadım benim düşüncem bu tabi sonucu ise uzun süre mahkeme koridorlarında git geller oldu ama iyiki de ayrılmışım ben çok uzun süre düşünerek ayrıldım içimde şu an keşke diye bir kelime asla geçmiyor bu bakımdan çok rahatım. 2 ci evliliğimi daha sağlam temellerle olsun diye bu sefer görücü usulu yada mantık evliliği diyelim bu şekilde yaptım 6 ay gibi kısa zamanda apar topar evlendim benim yazılarımı okuyanlar bilir şu anda çok büyük sorunlar yaşıyorum evliliğimde valla şu an ise düşüncem keşke hiç evlenmemiş olsaydım doğruyu yanlışı o anda içinde olduğun durumlardan dolayı karar verip yeniden evlenmeye kalkıyor insan senin eğer bu şekilde bir durumun söz konusu ise çok iyi düşün derim ben doğru insanın olduğuna karar vermek için zaman tanı kendine bi de sana tavsiye erkekler içlerindeki 2ci kişiliklerini sinirlendikten sonra daha iyi gösteriyorlar onu bazı şeylerle dene sinirlendir bakalım nasıl tepki verecek ama bunları yaparken yanlız olun o zaman tam olarak sana davranışlarını göstere bilir bu benim fikrim benden söylemesi.

16. 16 Nisan 2008
  17. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Kocam dan (Allah korusun) ayrılırsam işim olmaz
    bidaha evlilikle...
    Mannak mıyım be? Tekrar bekar olmuşum...
    Ne evlenecem, direkt bekarlık hayatıma geri dönerdim...:dance:

Bir daha da evliliği adını ağzıma almazdım.

Not : Bunu mutlu bir evliliği ama HARİKA bir bekarlığı olan insana sorarsan cevap aynen böyle olur...:icecream:/I]

18. 16 Nisan 2008
  19. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım .. aşk ewliliği güzelde MANTIK DAHA SONRA AĞIR BASIYOR... kime sorduysam böle dedi....
    ben kendi adıma söliyim eşimle aşk evliliği yaptım... ve 10 yılı aştı evliyiz 4 yılda öncesi var.....
    ve eşim kapıdan girdiğinde hala içim titrer eşimde aynı şeyleri farklı ifade eder....bu aşk.... değilmi hala sürüyor.....
    ama yaşam kalitesi ve geçmişte yaşanan tatsız olaylar kişilere mantık evliliği yapmaya itiyor....... aslında bi bakıma katılıyorum.....rahat bi yaşam , sıkıntısız bi ortam her hanımın arzusudur özellikle zor bi evlilik yaşamış hanımların tercihidir... yalnız şimdiye kadar mantık evliliği yapıpta mutsuz olan bi arkadaşım olmadı....yani gördüğüm kadarıyla aşk evliliği yapıp mutsuz olanlar çoğunlukta.....
    TABİ İSTİSNALAR KAİDELERİ BOZMAZ....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.