İkinci kalite embriyo transferini kabul etmekmi? yoksa etmemekmi doğru olan?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve YILDIZ1980 tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : YILDIZ1980
  1. YILDIZ1980

YILDIZ1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar

birinci kalite embriyolarla denedim bu güne kadar negatif oldu (iki kez) şimdi doktorum laboratuvarda bekleyen embriyolarımın ikinci kaliteye gidebileceğini söyledi .di. şuana kadar sadece 4 hücre olmuşlar, doktor ikinci kalite ile birinci kalite arasında çok fark yok!!!!!! şansta aynı dedi ????? kaliteleri yarın sabah netleşecek. ne olur lütfen fikir verin. ikinci kalite olup tutan varmıki? burada daha önce ikinci kalitenin tercih edilmediğini okudum. hangisi doğruki şimdi.

Son düzenleme: 15 Ekim 2010
  2. 15 Ekim 2010
  3. tupbaby

tupbaby gelBEBEĞİMgönlümeGEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Cnm kalitelerine çok fazla kafana takma bu topicte ne kailtesi düşük embriyolar vardı ama tuttular :) Doktoruna güven lütfen bak benimde dondurulmuşum 3. kalite ve çözüldüğün de belki kalite kabedecek belki de çöpe gidecek ama doktorum güven embriyona dedi. Bende tamam dedim :))

4. 15 Ekim 2010
  5. gozdemmmmmm

gozdemmmmmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Yazdıklarını takip ediyorum ve seni kendime benzetiyorum..Umarım sonun benim ki gibi olmaz...Çok takmamak,ilerisini düşünmemek daha fazla kaderci olmak lazım..Ben yapabiliyor muyum Hayır :)) İlk düşüğüm olmasına rağmen karyotip yani genetik tahliller peşindeyim...Yazdığınla ilgili şunu söyleyebilirim benim ki 5. gün AA kaliteydide ne oldu??? Sen anne olucaksın daha ne sorunlar bizi bekliyor...Hayırlısı de sahip çık bebeklerine....

6. 15 Ekim 2010
  7. eklektik

eklektik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86

Arkadaşım benimkide 2.kalite embryo hatta 48 saat sonra 2 hücresi vardı.Bende habire soru sorup duruyordom ne demek 2.kalite falan diye.Embryoloğum bunu kafama fazla takmamam gerektiğini söyledi.Ayrıca bazı embryolar vardırki dedi doğal ortamı bekler gelişmek için dedi.Rahimin onu tutması yapışması çok önemli dedi.Çok karşılaştım Olmaz ama yine transfer edelim belki rahimde herşey değişir dediklerimiz bebek sahibi oldular dedi.Ayrıca şunu söyliyyim bizler acaba kaçıncı kalite embryolarız bilmiyoruz dedi.
    Bak 8.haftadayım çok şükür herşey yolunda .Bende çok takılıyordum bu konuya ilk başlarda bluesuu arkadaşım bana aynı morali vermişti.Kaderinde varsa bu iş tamamdır arkadaşım bu iş tamamen kader nasip başkada bişey demem.

8. 16 Ekim 2010
  9. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım embriyo kalitesini kafana takma.rabbim nasip ederse her şekilde olur.Benim 3 denemem negatif.benim embriyolarım 1 kaliteydeydide ne oldu?bol bol dua et canım.Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

10. 16 Ekim 2010
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim bu kalirte konusu inan bos bir hikaye, ben dahil kac kisi ikinci kalite embroyoyla hamile kaldik cok sukur aklina takilmasin bile, guzel haberlerini alalim Insallah.

12. 16 Ekim 2010
  13. YILDIZ1980

YILDIZ1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ARKADAŞLAR hepinize yorumlarınız desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum, 2. kalite olsa dahi şansımı denemem nasip kısmetim demem gerekiyor galiba. allah herkesi muradına erdirsin eninde sonunda. hamileler sağlıklı geçirsin hamilelik süreçlerini. sağlıklı kucaklasın bebeklerini.

14. 19 Ekim 2010
  15. ela2008

ela2008 hoşgeldiniz miniklerim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana 5. gün transferi yapılmıştı, 3.güne kadar laboratuvar ortamında gayet sorunsuz bölünme devam etti. ama 5.gün transfer esnasında doktorum 3. günden sonra bi takım sıkıntılar olduğunu ve embriyolarımın 2.kalite olduğunu, tutma şansının düşük olduğunu söyledi bana. son anda bunu söylemesi o kadar yıkmıştıki beni transferden sonra uzun bi süre kendimi tutamayıp ağladım. ve hiç umudum yoktu tutacağına dair. ama şimdi Allaha binlerce şükür hamileyim. umudunu yitirme, Allah can verecekse eğer veriyor...

16. 20 Ekim 2010
  17. ela2008

ela2008 hoşgeldiniz miniklerim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    YILDIZ1980 henüz özelden mesaj gönderme hakkım olmadığından burdan yazıyorum.çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Allah sana da nasip etsin inşallah. Benim transferden sonra test gününe kadar herhangi bir belirtim olmamıştı açıkçası. Test sonucunu öğrendikten yaklaşık 4-5 gün sonra şiddetli kasık sancılarım oldu, bir de çok sık tuvaletim geliyordu.sonra kabusum olan ve şuanda beni en çok mahveden ağlama krizlerim başladı. resmen dibe vurmuş gibi hissediyorum kendimi, doktorum düşük tehlikem olduğu için sürekli progesteron hormonu almaktan olduğunu söylüyor. hakkında hayırlısı olsun.selamlar..

18. 6 Temmuz 2012
  19. _CandaS_

_CandaS_ Çok şükür seni bana verene ... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    ,şuan ben aynı durumdaydım ve dr um pekte iç açıcı konuşmamıştı.benim tuhaf hikayem 1 gebeliğim plansız oldu kürtaj gerekti, sağlıksızlardı.tüplerimi tıkamış dr efendi.derken 2 yıldır olmuyodu, tıkalı olduğunu öğrendiğim tüpe başlayacaktım yumurtalar kalitesizmiş, başladık rezerv azlığı çıktı ve şimdi de embriyo kalitesi 2. kalite.genetik sebepli olabilirde diyor dr.bu arada pıhtılaşma çıktı.ama sizler umut oldunuz bana, rabbim bizimde yüzümüzü güldürür inş bende önce hamileliğimin sonra doğumum müjdesini verebilirim.