İkinci kez tüp bebek tedavisine başlamadan önce hangi tetkikler yapılmalı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve badenur tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

8 Nisan 2009
    Konu Sahibi : badenur
  1. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar,
    ben ilk tüp bebek tedavimde olumsuz sonuç aldım. Doktor üç ay sonra gel tekrar deneyelim dedi. Bunun öncesinde tahliller , tetkikler gerekli mi diye sordum. Hayır dedi. Negatif sonucun neden kaynaklandığına dair hiç bir araştırma yapılmıyor mu? Lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız? :uhm:

2. 8 Nisan 2009
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben 1 sene önce ilkini denedim olmadı olmayınca bana
    genetik kromozon bide bişi vardı o araştırıldı temiz çıktı temiz çıkınca folik asit b12 ve vitamin neydi adı ya vitamin bişi idi onuda aradılar bu saydım 3 'de normal çıktı sanırım bu saydım 3 test yurt dışına gitti sonuclar temiz çıktı başka bişi yaptırmadık canım rahim filmim yok mesela bende merak ediyorum acaba tam başladımda başka bişi istemiceklermi

4. 8 Nisan 2009
  5. gunesduygu

gunesduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım ben ikinci denememden sonra doktor değiştirdim. Yeni doktorumuz önce genetik test için tahlil istedi, pıhtılaşma sorunu var mı diye kan verdim ve tutmamasına neden olabilecek pek çok sorun için ayrıntılı kan tahlilleri yapıldı. Sorun eşimde olduğu halde, rahimde polip vb ihtimallere karşı histereskopi yaptı, bu arada bebeğin tutunması kolay olsun diye T şeklinde olan rahmimi üçgene çevirdi. Şimdi Allaha şükürler olsun gebeyim.

6. 8 Nisan 2009
  7. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    canım belki sorun doğru doktoru bulmakta... rahmin üçgene çevrilmesi işlemi tüp bebek işlemi sırasındamı yapıldı? yoksa histeroskopi sırasındamı yapıldı?

8. 8 Nisan 2009
  9. faraway_b

faraway_b Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    bu testleri yapan merkez neresi, yani siz nerede yaptırdınız.. Detaylı ve iyi bir ön hazırlık gibi gözüküyor. Medicana Int'te ilk olumsuzdan sonra böyle birşey demediler bize..

10. 8 Nisan 2009
  11. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bende almanda yani bahcecide yaptırıyorumda banada histereskopi felan istenmedi belki rahimden parca alınıcak bebek orada döllenecek tam net değil ama bende merak ettim rahimin t şeklinde olması ne demek
    buarada bendede sorun eşimde

12. 9 Nisan 2009
  13. gunesduygu

gunesduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 3 denememi ankarada yaptırdım

14. 9 Nisan 2009
  15. gunesduygu

gunesduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    histereskopi sırasında yapıldı. daha sonra 2 ay civarında estrofem kullanarak bekledim. Ben acele etsem de doktor hemen mikroya yanaşmadı.

16. 9 Nisan 2009
  17. gunesduygu

gunesduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Normalde rahim üçgen şeklinde, yani tıpkı bir üçgenin içi gibi içi geniş olurmuş.( Ters bir üçgen gibi düşünmek daha doğru sanırım. Bana doktorun maketten gösterdiği kadarıyla öyle hatırlıyorum.) Ama benim rahmin T harfi şeklindeydi. yani içi daha dardı. Bu durum bebeğin olmasına engel bir durum değilmiş fakat ücgen rahimde sanirim alan daha geniş olduğu için tutunma ihtimali daha yüksekmiş.

18. 9 Nisan 2009
  19. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ben de arkadaşların bahsettiği ve kk daki dr lardan öğrenniş olduğum bağışıklama genetik ve pıhtılaşma tetkiklerinin yapılmasını istedim dr umdan.aynen dediğin gibi hiç oralı değil.yaptırtmak istemedi,hatta biraz da ukala bulmuş olacakki bu tavrımı başka bişey lazım mı gibilerinden laf etti bana bayağı canım sıkılmıştı dr un tavrına.çünkü ona ve pek çok dr a göre de sebebi bulsalar bile tedavi yok sonuç yine tüp bebek olacak.2 3 kez düşük yapan ya da tüp denemeleri başarısız sonuçlananlarda bu testlere bakılıyomuş.{3 aşılama 1 tüp denemesi de negatif sonuçlandı bu arada bhiç gebeliğim yok}histereskopi için se benim durumumda yapılması iyi olurmuş ama anladığım kadarı ile şartta değilmiş.istersen yapabiliriz diyo çünkü histereskopi için bana.neyse ben ısrarla tetkiklerimi yaptırmak ve sebebi öğrenmek istedim.bir kısmını özelde bir kısmını da gittiğim üniversite hastanesinde yaptırttım.sonuç dersen gene bişey çıkmadı hepsi normal.ne kadar kızsam da araştırmıyor diye dr un dediğine geldim mayısta 2. tüp denemesine start vericez...