İkinci Tüp Bebek tedavim başladı ve çok heyecanlğım önerilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve eylul08 tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : eylul08
  1. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Bu ikinci denemem olacak çok heyecanlığım ama birincisi gibi korkularım yok en azından daha az nasıl yapıldığını biliyorum belkide bu yüzden daha cesaretliğim 35 yaşındayım ve herkes gibi bende artık olsun diyorom Allahım inşallah bu sefer bebeğimi bana verir ama birincisinden farklı neler yapmam lazım kafama takmıyor değilim inşallah hepimizin olur

2. 19 Eylül 2009
  3. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    şuanda hastanede nöbetçiyim ve kafamda birsürü soru var biz tedavi için her seferinde 5-6 satlik yol gidiyoruz sabahın köründe yola çıkıyoruz doktor kontrolünden sonra geri dönüyoruz ve çalışıyorum yollar bu uğurda çekilir sorun etmiyorum da her sevk yaptırdığımda insanların soruları beni bunaltıyor kimsenin fazla bilmesini istemiyorum ama ister istemez birçok kişi her aşamasını olmasa da çoğu şeyi biliyorlar bütün arkadaşlarım çocuk sahibi oldular ya da hamileler sadece ben varım sen niye yapmıyorsun diyen okadar çok insan var ki ailem dışında herkes birsürü yorum yapıyor ama ikimizinde ailesi çok anlayışlı yaşım da geçiyor bunu da hatırlatan çok oluyor inşallah bu sefer olur burası küçük bir yer ve birçok insan beni tanıyor bu sitede aynı sorunlarla uğraşanları okudukça hem çekilenlere üzülüyor hem de çok dua ediyorum hepimize Allahım hayırlısıyla bebeklerimizi verir inşallah

4. 19 Eylül 2009
  5. beryu

beryu Guest

canım benım allahım inşallah dualarımızı kabul edecek bızlerede nasip olacak inşallah ikici denememız pozitif olacak ılk denemeyı ne zaman yapmıstın bende bu ayın 15inde negatif sonuc aldım bayramdan sonra allhın izniyle dondurulmuslarla devam edecegım inşallah bu sefer pozıtıf sonuc alırız

6. 19 Eylül 2009
  7. aral

aral Rabbim kuzum sana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım herşeyden önce tedavin hayırlı uğurlu olsun inşallah pozitif sonucu alır vesağlı bir gebelik geçirip bebişine kavyşursun ben 4 kere tüp bebek tedavisi görmüş 4.sü gebelikle sonuçlanmış ama gebeliği bitmiş biri olarak sana naçizane bir kaç önerim olacak herşeycen önce tedavin süresince ve bekleme süresinde moralini yüksek tut kafana hiçbişey takma olumlu düşün ben çokstresli bir insanım bunu başarsaydım belki bebeğim beni bırakmazdı birde ben herşeyi çok irdeliyor ve herşeyden olumsuz sonuçlar çıkarıp etrafımdakileride üzüp strese sokuyordum var olan gebeliğimde bence bu inançsızlığım yüzünden bitti biraz geç oldu ama anladın-mki olumlu düşünce olumluyu olumsuz düşünce olumsuzu çekermiş çekim yasası anlıyacagın 2. olarak bence bol bol seni keyiflendirecek bu durumu unutturacak uğraşlar bul bilgisayarda oyun oynamak olabilir mesela kitap okumak örgü örmek vs kendini yorma sürekli yatma ama kendini zorlayıcı işler yapma kim ne derse desin bizler kolay hamile kalabilen insanlar değiliz maddi manevi az emek harcamıyoruz bu uğurda ayrıca her gün düzenli olarak pratein almayı ihmal etme bol bol meyve sebze tüket kabız kalmamak için sulu gıdalar ve komposto bol su içmek iyi geliyor birde doğrumudur bilmem ama çekirdek kabak çekirdeği maydanoz sarımsak adaçayı tüp kahve çay hazır meyve suları konserveler vs yani koruyucu içeren hazır gıdalar bunladan uzak dur tüketme arkadaşımıın tüp bebek yaptırdığı merkezde söylemişler bunları embiryoların tutunmasını olumsuz etkiliyorlarmış demişti en önemlisi bol bol dua et umarı herşey gönlünce olur ve güzel haberlerini alırız bol şanslar

8. 19 Eylül 2009
  9. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende ikinciyi deniycem. seni çok iyi anlıyorum bizde söylemiyoruz aslında söylemek isterdim ama herkez anlıyışlı olamıyor malesef. Çünkü buda bir yük. sadece ailemiz biliyor çünkü yeteri kadar sorulan sorular beni zaten strese sokuyordu. Tedavi aşamasında hele hiç istemiyorum her ayrıntıyı öğrenmek istiyorlar ne işlerine yarıycaksa. ınşallah cnm bu sefer bebeklerimizi kucağımıza alırız. Hepimiz için bu son olsun.

10. 19 Eylül 2009
  11. aral

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eylülcüm hepimizin yaşadıkları sıkıntılar ayni ama inanıyorumki rabbim bizi bu konuda sınıyor bizim bu inancımız ve uğraşılarımız meyvesini verecek ben senin pozitif sonuç alacağına yürekten inanıyorum sende inan bak göreceksin bu düşünce güzel bir tedavi süreci yaşamana ve olumlu sonuç almana sebep olcak ayrıca yukrıdaki yazımda hatalar olmuş aceleden idare edin artık

12. 19 Eylül 2009
  13. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    beryu ve aral çok sağolun güzel dilekleriniz için ben ilkini temmuzun ilk haftası yaptırdım daha önce aşılama yaptırdım ilaç tedavisi oldum geçen yıl normal yolla hamile kalıp düşük yaptım nerdeyse 2 yıl oldu eşim varikosel ameliyat oldu aslında durumu çok kötü değildi ama doktor ameliyat etti ama sonra sperm sayısı çok güzel yükseldi sonuçta şimdiye kadar olmadı ikimizde de hiçbir problem yok sadece ben çok takıyorum 35 yaşında da olunca yumurtalarda yaşlanmaya başlıyor burda benden daha çok sıkıntı çekenleride okuyorum neden diyede sormuyor değilim iş arkadaşım 42 yaşında ve bir kere korunmadığı için hamile kaldı ve bebeğini aldırdı benim canımdan can gitti sanki bizler hepimiz nekadar uğraşlar veriyoruz ama bazılar hiç istemeden hamile kalabiliyor ve aldırıyorlar böyle başka insanlarda tanıyorum hep hayırlısı diyorum bizim bebeklerinde inşallah bir gelme zamanı vardır da gelirler beryu inşallah senin dondurulmuşlarla denemen sonucu bebek gelir Aral tavsiyelerin için sağol inşallah uygulamaya çalışacağım hepimiz için Allah dualarımızı kabul eder inşallah

14. 19 Eylül 2009
  15. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    plum 12 sağol insanların merakı bunaltıyor daha dün 2 yıldır görmediğim halam soruyor bebek yok mu doktora gitmiyor musunuz gidin de bir doktora görünün diyor sanki biz aptalız da aklımız kesmiyor yeni evli olsak tamamda 4 yıl sonra olmamışsa elbette bir problem var niye soruyorsunuzki akrabalara konu komşuya bile gitmek istemiyor insan hemen bebek soruluyor zaten birkaçkişi ne tedavisi yaptırdığımızı bildimi bir süre sonra öğrenen birsürü kişi oluyor hepimiz aynı sorunlarla uğraşıyoruz biliyorum burda yazınca stres atıyor insan sanki onlara kızgınlığımı alıyorum hepinize bol şanslar diliyorum

16. 19 Eylül 2009
  17. aral

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bak ne güzel sen bir kere doğal yoldan hamile kalmışsın demekki eninde sonunda anne olabileceksin yaşa gelince yaşına takılma bu kadar bu seni strese sürükler bende 32 yaşındayım insan tabiki ister istemez yaşım geçiyor diye düşünüyor ama ne yapalım her işte bir hayır vardır bizlerde belki genele göre biraz geç anne olucaz belki ama eminim çevremizdekilerden daha bilinçli daha iyi anneler olucaz benim 1 ay nönce tedavim pozitif başladı ama negeatif sonuçlandı bu olay beni o kadar üzmüştiki tarifi imkansız o anki duygularımın o günlerde eve kapatmıştım kendimi kimseyle görüşmek ve konuşmak istemiyordum sürekli ağlıyor ve dünyanın anlamsız olduğunu düşünüyordum eşimin yoğun ilgisi uğraşıları ve çok güvendiğim yakın bir arkaşımın desteğiyle o kabus günleri atlattım çok şükür funda arar ın şarkısında dediği gibi acıya duvar gibi durmayı öğrendim çevremdeki insanlara gelince ben bu özel konuyu sadece çok sevdiğim ve beni çok sevdiğine inandığım 1 arkadaşıma ve aileme söylemiştim o yüzden karşımdaki bu insanlar beni çok iyi anladıkları için beni severek ve ilgi gösterek düzelmemi sağladılar en çok beni üzen şey her tedavimden sonraki bekleme sürecinde annemin beni hiç yataktan kaldırmadan bana bakması yedirmesi içirmesi çorabıma kadar giydirmesi babacığımın gözümün içine bakıp kızım canın ne istiyor demesi sevgili kocama gelince tüm ev işlerini yapmasından tutda beni rahat ve mutlu etmek için yaptıklarını anlatmakla bitiremen her olumsuz sonucu aldığımda en çok bu emeklere üzülüyor ve yine ben bu emekleri hak etmedim diye düşünüyorum son denemede olumlu sonucum olumsuza giderken annemlerdeydim ve tabiki kendimi tutamayıp hıçkıra hıçkıra ağladım bunu gören annem benimle ağlamiş babamda yatak odasına geçip ben üzülmeyim diye orda ağlamıştı işte ben en çok canım ailemi bu kadar üzdüğüm için çok üzülüyorum arkadaşım kusura bakma uzun yazıp kafanı şişiriyorum bunları birilerine anlatmaya ve deşarj olmaya o kadar ihtiyacın vardıki umarım sen benim yaşadığım bu olusuzlukları yaşamazsın ve tedavin mutlu sonla biter

18. 19 Eylül 2009
  19. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Aralcım böyle birileriyle paylaşmak gerçekten güzel oluyor inan bu satte beni okadar rahatlattın ki anlatamam ailenle ilgili yazdıklarında çok duygulandırdı insan kendisinin beklentiler dışında ailesinin beklentilerinede çok üzülüyor emeklere üzülüyor ben artvinde yaşıyorum ama tedavim için trabzona gidiyoruz orda 10 gün arkadaşımda kaldım eşim arada gelip gitti işleri nedeniyle yumurtalar toplanmadan önceki gün geldi transferden iki gün sonrada geri döndük test gününe kadar eşimin ablası kaldı yanımızda annemle babam bir kere geldiler çünkü aynı yerde değiliz ama görümcemde çok iyi baktı bana hiçbirşey yaptırmadı eşim ne istiyorum diy dört döndü etrafımda sonuç negatif olunca okadar ağladımki bana biraz kızdı benim için sen önemlisin diye gözünün bir damla yaşına kıyamam diye ama üzülmedende olmuyor işte eşlerimizde üzülüyorlar ama bize belli etmiyorlar aslında bende kimseye söylemedim ama çalıştığım yerde sevk yaptırdığım için doktorlar hemşire arkadaşlar en azından infertilite tanısıyla gittiğimi biliyorlar doktorun transferden sonra verdiği raporu hastaneye getirdiğim için sevk kağıdında embriyo transferi nedeniyle rapor verilmiştir deniyor ve bu raporu işleme koyanlar imzalayan doktorlar biliyor hepsiyle aynı ortamda çalışıyorum ben nekadar söylemek istemesemde sonuçda birileri biliyor ve bu beni rahatsız etti ama bu sefer rapor yazdırmayıp izin kullanmayı düşünüyorum en azından sonradan birdaha sormazlar Aralcım inşallah seninde birdahaki sefere olur olumlu sonuçtan sonra olumsuz olması da zor dualarım seninle ve diğer bütün aynı sorunları yaşayanlarla inşallah herşey hepimiz için daha güzel olur