ikinci üniversite , bebeğim ve eşim...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve MaviEge tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : MaviEge
  1. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    konumu eğitim bölümüne açmam gerekiyordu biliyorum ama burada daha çok kişi cevaplar diye bu bölüme yazdım.kısa süre de olsa burada kalırsa sevinirim.
    arkadaşlar ben üni. mezunu, 10 aylık bebeği olan evli biriyim. şuan çalışmıyorum.yemek fabrikasında çalıştım uzun süre.kpss ye girdim daha önce ama atanamadım.puanım iyiydi ama olmadı. şimdi tekrar össye ( ygs ve lys :)) ) girme düşüncesindeyim, ve kpssye. eşim denizci astsubay, sürekli görevlerde ve ben çoğunlukla yalnızım.eşim sonuna kadar destekliyor.dün netten soruları denedim, puanımı hesaplattım iyi çıktı.yani istedğim bölümler tutuyor ama eksiğim var tabi.sizce şansımı denemeli miyim ? bebeğim çok hareketli ne kadar vakit bulur çalışırım bilemiyorum. e bir de başka yer olursa nasıl gidicem sorusu var tabi.bilemiyorum kafam çok karışık.ben giriyim sınava en iyisi, iyice çalışıp, puana göre değerlendireyim.sizce yapabilir miyim?yapan var mı aranızda? CADIARZU

2. 21 Ekim 2010
  3. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Şu sıralar benide aynı düşünce aldı Bende 2.ci ünv.sevdasına düştüm bu sene ama benim tek farkım oğlum 1.sınıfa gidiyor.Ayrıca çalışıyorum bu kadar emeğimi bırakıpta gidemem malesef örgün eğitime ben AÖF ye yazılmaya karar verdim ama senin yerinde olsam çalışmıyorsunda bulunduğun ildeki ünv.leri yazardım yada AÖF düşünürdüm.

4. 21 Ekim 2010
  5. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    aöf istemiyorum.hedefim hukuk veya eczacılık. yani ne bileyim.bir arkadaşım var, o biraz da yüreklendirdi.kendisi bekar çalıştı, diyetisyenlği kazandı, o da üni. mezunu. senin puanların daha iyiydi falan diye beni gaza getirdi. ben de bilemiyorum.yani istediğim bölümler kolay bölümler değil, aradan okadar sene geçmiş.27 yaşındayım. ama istiyorum, yani gitmesem bile dondururum, bebeğimle çok zorlanıcam.eşim tayinle gelemez başka il olursa.

6. 21 Ekim 2010
  7. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    vallahi siz heves etmişsiniz ne güzel yolun yarısını bitirmişsiniz bence... devam edin eğitimden zarar gelmez bebeğinize bile ne kadar faydanız olur

8. 22 Ekim 2010
  9. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim annemin bir arkadaşı vardı kadınında 7-5-2 yaşlarında 3 çocuğu vardı kadın 45 yaşından sonra össye hazırlandı ve marmara ünv. ilahiyat fakültesine girdi okudu bitirdi şimdi yüksek lisans yapacak, istedikten sonra insanoğlu herşeyi yapar.

10. 22 Ekim 2010
  11. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel canım ya. ben de şansımı denemek istiyorum . istedikten sonra olur.benim tek sıkıntım kızım bensiz dakika durmaz kimse de . aileler uzak zaten gelemez. bilemiyorum tek engelim bu.

12. 22 Ekim 2010
  13. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    okumanın engeli ve yaşı yoktur bence...yok şu yaştayım veya yok işim gücüm var demek
    bahane insan isterse her şeyi yapar ...denemekde fayda var dedğin gibi sınava hazırlanıp girersin
    puanına göre tercih yaparsın bakarsın şehir dışına bile çıkmana gerek kalmaz kızında biraz
    daha büyümüş olur çalışsan da bakıcı veya kreş olacak sende okurken bunları yaparsın:KK66:

14. 22 Ekim 2010
  15. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla benim kızkardeşim 28'inden sonra tıpa girdi gerçi bekar ama tıp da çok kolay sayılmaz yinede yaşı itibariyle

biz üniversitedeyken bir teyzemiz vardı hukukta üstelik 4 yılda bitirdi valla helal olsun kadına biz beceremedik

hukuk yazarsan derslere devam etmeden bitirebilirsin genelde ders notları satılır kitaplardan takip eder sadece sınavlara gidebilirsin

16. 22 Ekim 2010
  17. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    sağolun arkadaşlar bu yorumlarınız bana daha çok istek ve güç verdi, çok teşekkür ederim :) deneyeceğim, en azından sonra içimde pişmanlık kalmasın.

18. 25 Ekim 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    İstedikten sonra başaramayacağınız bir şey yok,bence hiç vazgeçmeyin kararınızdan.
    Bende ikinci üniv.okumak istiyorum,ikinci çocuğu doğurmak istiyorum.ama zamanlama konusunda pek kötüyüm:gitme:

Son düzenleme: 25 Ekim 2010