İkinci Yarıya Seslenişimdir

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve realist tarafından 11 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  İkinci Yarıya Seslenişimdir
  Ayfer Bayraktar

  35 yaş öncesi yaşadıklarım ve sonrasında beklentilerim


  İKİNCİ YARIYA SESLENİŞİMDİR...


  Şairin yazdığı gibi muhtemelen yarısındayım hayatın..İlerisinide yaşayacağımıda hesaba katarsak doğru.. Aynaya baktığımda gözlerimdeki bakış ve yüzümün ifadesi bunu onaylıyor.Ve bir tüp boyayı bekliyor saçlarımdaki aklar.

  Kızmıyorum eskisi kadar kimseye,tarif etmekte zorlandığım kadınsı bir olgunluk ve ağırbaşlılık hakim olmaya başladı benliğime.İş arkadaşlarıma sinirlenmiyorum mesela yada tartışmıyorum eskisi kadar eşimle sebepsiz yere..Çok şeyi ya şakayla karışık yada öğüt kelimelerine döküveriyor dilim.Daha bir önemsiyorum akşamları içtiğim kahvemi ve yıllardır görüşmeyi/haberleşmeyi ihmal ettiğim kişileri...Pervasızca harcamada yapmıyorum artık..

  İlk yarıya ne kadarda çok şey sığmıştı oysaki..Çocukluğum belkide hayatımın en haz alarak yaşadığım sorumluluk denen tonlarca ağırlığı omuzlarımda hissettmediğim yaşlardı.Ergenliğe yatılı okul havasında girmiştim,yaşadığım rengarenk arkadaşlıklar ve dışarıya göre yaşayamadığım çok şey vardı ergenliğimi büyüttüğüm o duvarların arasında...O yıllarda çöreklenip oturmuştu yetişkinliğim ergenliğimin üstüne..Çünkü sabahları yatağımı toplamak istemediğimde arkamdan toplayacak yada yemeği beğenmediğimde farklı bir seçenek sunacak kimsem yoktu yanımda.İşte bu yüzdendir ki hayatımın en kısa dönemiydi ergenlik..

  Sonraki adımım evlilik,çocuk hatta çocuklardı.Bir yaşamda sağa sola çarparak bazen yaralı bazende keyifle geçmiştim o yollardan.Bazen bütün umutlarımı ve hayallerimi çıkarıp bir kenara koyarak bazende çocuk azmi ve hırsıyla sarılarak..Sorumluluklarım,ertelediklerim,sıradışılıklarım,ısrarla başardıklarım,yenildiklerim hepsi yolun yarısına kadar olan dönemdeydi.İşte bu yüzden de hayatımın en uzun dönemidir yetişkinliğim...Bunların tasarrufumudur şimdi aynaya baktığımda yüzleştiklerim.

  Şimdi bildiğim şey yolun ortasında hayatın olgunluğundaydım,bilmediğim ise yaşadıklarımmıydı bana bunları hissettiren yaşayamadıklarım mı? Oysa ki zaman zaman göğsümün sol yanında çocuksu çırpınışlarım yaşıyor;örneğin çocuklarımla akşamları saklambaç oynayabiliyorum alt kattaki huysuz komşumuza aldırmaksızın yada ergen kızımla bağırarak şarkılar söylemekten keyif alabiliyorum görüyorum ki hala bir ergen coşkusunda duygularım....

  Dante gibi ortasındaymışım ömrün......

  Ama ikinci yarıya bile sığıp sığmayacağını bilemediğim o kadar çok hayallerim ve sorumluluklarım var ki..Kollarımı sıvadım devam ediyorum.

  Geriye kalan ikinci devreye sesleniyorum..

  Yoldayım geliyorumm......

  Ayfer Bayraktar

   
 2. 11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : realist
 3. BenTulis

  BenTulis KURŞUN KALEM Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  720
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  Realistim çok hoş bir yazı bu alıntı.Eklediğin için teşekkürler.Hepimizin duyguları üç aşağı ,beş yukarı aynı sayılır.Ben ikinci yarıya gireli iki yıl bitecek.Dilerim hayatımda bir de üçüncü devre olmaz.Yaşlılığın getireceği muhtaçlık durumuna düşmeyi hiç istemiyorum çünkü.Kimseye muhtaç olmayacak,elden ayaktan düşmeyecek haldeyken ömrümü tamamlamak isterim.
  Herkesin hayatının ikinci yarısı birinciden daha daha güzel geçsin dilerim.