Ikinciyi Düşünenlere

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve zeliha42 tarafından 9 Eylül 2006 başlatılmıştır.

9 Eylül 2006
    Konu Sahibi : zeliha42
  1. zeliha42

zeliha42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir kızım var 3 yaşında.İkinci bir bebek daha düşünüyorum ama en uygun yaş farkı kaç olmalı bilmiyorum.Tecrübeli bayanlara soruyorum.Sizce iki bebek arasında kaç yaş fark olmalı?Genelde herkes 4 yaş diyor ama ben şuan kızımın bir kardeşi kabullenebileceğini sanmıyorum.:KK46: :KK46: :KK46:

2. 9 Eylül 2006
  3. jansel

jansel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlarımın arası 4 yaş ama ben daha az olabilirdi diye düşünüyorum.İlk bebeğim tüp bebek olduğu için benim zaman ayarlama lüksüm olmadı.Bebeğimiz olmuyor derken 4yıl sonra hamile kaldım.Mutlaka kardeş şart ama arayı fazla açma.

4. 10 Eylül 2006
  5. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızlarımın yaş farkı 3,5 ...hiç zorluk olmadı diyebilirim,hatta bence annenin sağlığını etkilemeyecekse daha az yaş farkı bile olabilir,bence düşünülenin aksine ilk çocuk yalnızlığa ne kadar fazla alışırsa kardeş fikrini o kadar zor kabulleniyor:yes: hani "pabucunun dama atıldığını" hissetmesin yazık:smilewinkgrin: anne için de rahata erince yine uykusuz kalmak güç gelebilir:razz: bence hemen düşün:smilewinkgrin:

6. 10 Eylül 2006
  7. zeliha42

zeliha42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Fikirlerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.Bende aynı şeyi düşünüyorum ama buna bir türlü cesaret edemiyorum.

8. 10 Eylül 2006
  9. 1_sen

1_sen Guest

bence senin icin cocuk yapmanin tam zamani fazla yas farki olmasi iyi degil..bana kalsa bende hemen yapacagim ama iste..esim hemen istemiyor.

10. 12 Ekim 2006
  11. tufan

tufan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :rolleyes2: Benim Şuan 13 Aylik Bir Oğlum Var Bende 2.bir Bebek Istiyorum Ama Ben Farkli Düşünüyorum Bence Iki Bebeğin Arasinda Az Yaş Farki Olmamali Çünkü Ne Olursa Olsun Ilk Bebek Eziliyor Ve Ikinci Bebek Olduğunda Sen Büyüksün Deniliyor Aslinda Oda Daha Küçük Ama Hemen Sen Ablasin Yada Abisin Pozüsyonuna Giriyor.ben Ikinci Bebeğimi Oğlum Ikinci Sinifa Başladiğinda Doğurmayi Düşünüyorum Neden Ikinci Sinif Birinci Sinifa Başladiğinda Eğer Kardeşi Olursa Kendisini Okula Atmişiz Gibi Düşünebilir Kardeşiyle Biz Evde Kalinca Kiskançliklar Olabilir Oyüzden Ikinci Sinifta Düşünüyorum Daha Sonrasida Olabilir Ama O Size Kalmiş Birşey.:smile:

12. 18 Ekim 2006
  13. sulebeyza

sulebeyza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlarımın arasında bes bucuk yas var ve kıskanclık dız boyu buyuk kızım felaket kıskanıyor kardesını bence aradakı yasfarkı nekadar buyukse kıskanclıkta okadar buyuyor

14. 28 Ekim 2006
  15. burcu_burcu

burcu_burcu Guru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    276
    arkadaşlar benim oğlum 11 yaşında kızın 2,5 yaşında, Oğlum kızımı kıskanmıyor fakat kızım felaket derecede abisini kıskanıyor. Bence aralarındaki yaş ne kadar büyük olursa, bebek bakımında anneye çok büyük oranda yardımcı oluyor.

16. 29 Ekim 2006
  17. selda19

selda19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zeliha bende senin gibi aynı dertteyim.kızım 4 yaşını doldurmak üzere artık zamanı geldi gibi ama ben biraz rahatıma düşkünüm galiba hiç çocuk yapasım gelmiyo.bi çocuk daha yap artık diyenlere böyle iyiydik diyorum.neyapsakki yapsakmı acaba:uhm:

18. 29 Ekim 2006
  19. etkin

etkin Guru Üye

Beğenildi:
    1.044
    Ödül Puanları:
    323
    merhaba arkadaşlar benim iki çocuğumun arasında 13yaşfark var.ara biraz fazla olunca ikinci çocuğa bakmak bana çok zor geldi.ama kızım bu durumdan memnun aralarının yakın olması durumunda kardeşini kıskanabileceğini şimdiyse kardeş sevgisini doyadoya yaşadığınısöylüyor.
    sinemin dediklerine tamamen katılıyorum.annenin kendini hazır hissetmesi çok önemliçevredekilerin hadidoğur artık birtane daha demesiyle olacak iş değil.