ikisi arasındaki fark ne?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve KuzeyinGelini tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

24 Haziran 2010
    Konu Sahibi : KuzeyinGelini
  1. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar, geçen hafta doktora gittiğimde bebek hareketlerini sayıp saymadığımı sordu. saydığımı belirttim. karnın top gibi bir yerde toplanır ve sertleşirse bunun kasılma olduğunu ve bebek hareketi olarak algılamamam gerektiğini söyledi. aklıma gelip sormadım bu durumda ne yapmalıyım diye :KK43:
    muayeneden sonra fark ettim ki bazen bana oluyordu böyle ve ben onu bebeğim ayağını-dizini-poposunu yani sert bir yerini dayıyor diye algılıyordum. son 3 gündür günde 10-15 kez olduğunu fark ettim yani bir yerde (ama her seferinde farklı bölgede) yükseklik oluyor, elimi değdiriyorum sert bir çıkıntı olduğunu hissediyorum, nefes aldırmıyor, canımı yakıyor, karnım geriliyor, sertleşiyor, sonra geçiyor. bir süre sonra yine oluyor. şimdi bu kasılma mı yoksa bebeğim biryerini mi dayıyor? bazen elimle bastırıyorum o sertliğe, 5-10 saniye sonra kayıp gidiyor, diyorum bebek dayanmış demek ki, çekti kendini. Allak bullak oldum. Kasılmaysa ne yapmalıyım, bebek hareketiyse nasıl durmalıyım? bilmiyorumkismile
    bu arada 33 haftalık hamileyim. yarın 34. haftaya gireceğiz.

2. 24 Haziran 2010
  3. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bendede oluyor özellikle akşamları gerçi sadece akşamları dikkat ediyorum bu duruma evet bu kasılma ama çok önemli değil doğuma hazırlık kasılmaları bunlar, olması gereken şeyler yani ama sıklığı artar ve çok rahatsız ederse yada yanında diğer doğum belirtileri olursa önemli googleden gebelikte kasılma diye ararsan yeteri bilgiye sahip olursun.

4. 24 Haziran 2010
  5. feryal58

feryal58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı durum bendede oluyordu doktoruma söyledim o kasılma dedi günde 6 taneden fazla olursa haber ver mutlaka dedi benimki günde 2-3 defa oluyor sırt üstü yat dinlen olduğu zaman çok rahatlatıyor. hareketleri içinde en az 15 defa hareket etmesi lazım dedi saydım geçiyor bile 15 i beni bu durum için nst ye bile bağladı ama bişi çıkmadı çok şükür.

6. 24 Haziran 2010
  7. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim 18-20. haftadan beri oluyor.. zaten bu yüzden ilaç kullanıyorum çünkü erken doğum riskim var.. mesela biraz yorulsam arka arkaya 3 kere oluyor 5 dk arayla hemen uzanıp dinleniyorum sonra geçiyor.. şuan 28. haftanın içindeyim sağ salim bulsak 38. haftayı rahatlicam.

ben kasılma olduğunu nasıl anlıyorum onu söyliyim, öncelikle karnım sertleşiyor sadece tümsek olan yer değil karnımın tamamı sertleşiyor.. kalp atışlarım hızlanıyor çarpıntı gibi.. birde iç sıkıntısı gibi bişey hissediyorum.
    bu arada kaçıncı haftadan itibaren hareketlerini saymam gerekiyor?

8. 24 Haziran 2010
  9. klmasm

klmasm sağlıkla gel canım kızım. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bildiğim kadarıyla 28-30.haftadan sonra bebek hareketleri önemli.kasılmalar saatte 4ten fazla oluyorsa erken doğum şüphesi denebiliyor.ben de 27. haftadayım.kasılmalarım sıklaştı.sabahları karnım semsert toplanmış uyanıyorum.ama saatte 4kez olmuyor.vücut doğuma hazırlıyormuş kendini.kasılmalar ondan.Allah hayırlısıyla doğurmak nasip etsin hepimize..

10. 25 Haziran 2010
  11. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

28.haftamda gittiğimde hareketleri saymam gerektiğini söylemişti doktorum. aynen, iç sıkıntısı başlıyor, sertleşiyor karnım ve özellikle babamız eve geldiğinde :KK43: neden acaba :)

12. 25 Haziran 2010
  13. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    Hemen kötüye yormamak lazım canım o geldi diye yemekti bulaşıktı yoruluyorsun ondan bence :) :KK1:

14. 25 Haziran 2010
  15. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oo bendede 19 haftadan beri oluyo 39 btirdim şimdi dahada acıyo doktroum bebek hareketleri demişti 32 haftadan beri nts ye gidim kasılma bikere biel çıkmadı sedece magnezyum verdi yinede önelm olarak ama yineo luyodu halada bebegim kanala girmedi pazartesiden sonra gelmese sezaryaan gitcem çatımda dar yanii oo kasılma degil bebek hareketleri büyük ihtimal

16. 25 Haziran 2010
  17. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    nasıl yani? o tümseklik, bi tarafın şişmesi bebekten,bebek hareketinden duruşundan değilmiymiş?
    kasılmamıymış o
    27. haftadayım bendede çok sık oluyor
    nefes aldırmıyor bazen,acıdan kıvranıyorum,demek kasılmamıymış o
    ee çok erken değilmi kasılmalar için eyvahedigeldismile

nes26h bunu beğendi.
  18. 25 Haziran 2010
  19. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    bende 20.haftamdan itibaren olmaya başlamıştı kasılmalar.önce hafifti,bebeklerim büyüdükçe sertleşti ve sıklaştı.bende bebek hareketleri sanıyordum,üstelik ikiz oldukları için çok sık olduğunu düşünüyordum meğer kasılmaymış.bu şekilde 33.haftama kadar geldim ve yüksek tansiyondan dolayı erken doğum yaptım.yani kasılmalarım çok önce başlamıştı ve günde 30 kez oluyordu bazen.ilaçlar kullanmıştım ama işe yaramamıştı.bunlar bebek hareketi değil kızlar,eğer çok sıklaşırsa mutlaka doktorunuzu arayın.erken doğum belirtisi olabiliyor.