İkisi birarada mide bulantısı&başağrısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umbrella tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : umbrella
  1. umbrella

umbrella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar
    ben 15+6 haftalık hamileyim
    son 2 gündür mide bulantım ve başağrım var. Normalde cevremden duyduğum bu haftalarda mide bulantılarının bittiği.. ama sanırım benm yeni başladı :bbo:
    ve öyle sürekli ki olumsuz etkileniyorum. Çalışıyorum üstelik..
    ben bu zamana kadar çıkarmadım hiç.. sadece kuru kuru öğürdüm..ama 2 gündür yine öğüüryorum ve sürekli bu his var içimde...:bbo: ada çayı ve kuru nane kaynatıp içiyorum..

bulantı ilaçları içmek istemiyorum..Ne yapabilirim?

2. 21 Ekim 2010
  3. arkeo06

arkeo06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm umbrella bende 16+1 hamileyim benim yaklaşık 3 aydır bulantım var ve ben çıkartıyorum.... ayrıca artık benim haftamda artık geçmesi gerekirken halen devam ediyor, bende çalışıyorum ve son 3 haftadır başağrımda var gün boyu.... bize yardımcı olacak, moral verecek kimler var kulupte:)))) selamlar:))))))))))))

4. 21 Ekim 2010
  5. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun umbrella,

Benim de 15-16 ve devam eden bazı haftalarda şiddetli baş ağrım oldu. Doktor kan akışının artmasından kaynaklı sinüslere kan dolacağı ve bunun da baş ağrısına yol açacağını söylemişti. Mide bulantım hemen hemen hiç olmadı diyebilirim. Sadece zaman zaman yüzümü ekşitmeme neden olacak derecede oluyor. Mide bulantısı için doktorlar mide asidini bastıracak tuzlu kraker vs. öneriyor ama bitkisel olarak ne iyi geliyor bilmiyorum. Benim bildiğim en iyi şey yoğurt.. Ekmek ve yoğurt yemeyi deneyebilirsin o anlarda..

6. 21 Ekim 2010
  7. umbrella

umbrella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31

yalnız değilim yani.. :) help we..

teşekkür ederim we_ra.. 5-6 yl önce sinüzit şikayetiyle gitmiştim dr. sanırım hortladı yine..yoğurt yemeyi deniycem

8. 21 Ekim 2010
  9. snyzgn

snyzgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben 25 haftalık hamileyim hala ara ara çok bulantılarım oluyor.son 5 haftaya kadarsa ne yersem çıkarıyordum.şuan bulantım olmasına karşılık yedikelerim midemde kalıyor şükür.okadar kötü bir durumdu benimkisi bunalıma girmitşim diyebilirim.ve bende çalışıyorum.saolsun işte arkadaşlar çok yardımcı oldu.acil durumda tuvalete ilk ben girerdim.birisi varsa bile hemen çıkardı :-).ben son aylarda zofer adlı bir ilacı kullanıyorum.onuda bulantıma göre ya kırıp yarısını yada tamamını içiyorum.doktor tehlikeli değil en iyi bulantı ilacı dedi.aslında bende genede içmek istemiyorum ama bu bulantı ve istifra okadar pis bişeyki insanı sosyal hayatından bile ediyor.

10. 21 Ekim 2010
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

Ben de 19. haftadayım.Baş ağrısı bende de var.Çok şiddetli ağrıdığı zaman mide bulantısı da yapıyo migren ağrısı gibi.Yani ikisi de birbirini tetikliyo olabilir.Başın çok ağrıyıp mide bulantısı yapıyo ve sen öğürüp kusup zorlandıkça başını daha da ağrıtıyo olabilir.Yoksa bu haftada hamilelik bulantısı başlamaz.Yine de doktoruna danış ilaç verdiyse de içmekten çekinme.Zararı olsa zaten vermez doktor.

12. 21 Ekim 2010
  13. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    geçmiş olsun..benim buantılar 3,5 aydan sonra geçti ama seninki hakkaten geç başlamış...başağrısıda var diyorsun acaba migrenden olabilirmi? migren çünkü mideyide tetikliyor..bulantı olmaması için az ve sık ye..yağlı ve soslu yiyeceklerden kaçın...

14. 21 Ekim 2010
  15. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Hıc bulantım olmadı sımdıye kadar ama 34. haftam bıtmek uzere bazen asırı bas agrım oluyor.Kan fazla pompalandıgı ıcın damarlara baskı yapıyormus,bas agrıları ondan oluyormus. Ama asırı kusma ve bas agrısında valla tam olarak hatırlamıyorum ama p. harfıyle baslayan bısı etkılenıyormus doktora mutlaka danısın dıyor

16. 22 Ekim 2010
  17. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bendede çok oluyordu midem bulandığı halde kusamıyodum oda baş ağrısı yapıyo ama kusunca rahatlıyodum geçmiş olsun inş.en kısa zamanda herşey yoluna girer

18. 22 Ekim 2010
  19. brcsrtc

brcsrtc Allahım sana emanetiz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Baş ağrısını bende çok çektim..Ama benim migrenim tutuyodu..Doktorum minoset vermişti..Ağrım başladığında içiyodum artmadan genelde geçiyodu..Benim 15.haftadan 19 a kadar sürdü..Hamileliğin 4. ayında oluyomuş..Ben şuan 23+2 yim artık pek olmuyor Allahtan..Geçmişler olsun kızlar..