İkiz anneleri bakarmısınız?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve DrGunay tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : DrGunay
  1. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bu gün 26+2 olduk.Bebişlerim her yönden tekmeliyolar.Göbek deliğimin yukarı sağ saol taraflarından kasıktaBazen hareketsiz bazen de çok hareketli oluyorlar.Ben bu sıpalardan bir şery anlamadım acaba hangi pozisyonda durmuşlar.Karnıma elle temas ettiğimde de kafalarının ve ya ayaklarının nerde olduğunu fark edemiyorum.Bu haftalarda duruş pozisyonları nasıl oluyor acaba.Mesela arada karnnımın sağ tarafı çok yumşak sol tarafı serleşmiş oluyo.çok komik oluyor karnımın dış görünüşü..Aslında 10 gün sonra kontrolum var.Amabir de size sorayım dedim...

2. 25 Mayıs 2010
  3. prety

prety Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim birisi ,kafa sağda ters durumdaydı.
    Diğeri kafası midemin altındaydı.
    Biri çok hareketliydi kafasını dirseklerini her yerini ayırt edebilirdim.
    diğeri hiç hareket etmezdi:Sadece sürekli hıçkırıdı.

Karnımın sertleştiğinde yuvarlak olan kısmı ya poposu ya da kafasıdır.Ufaklığım kafasını öyle bir gererdi ki yuvarlak şeklinde yakalardım karnımda.

Sonra sanırım 29. haftada hareketlerini az hissetmedim.
    Hemen hastaneye gidip nst.ye girdik.
    usg. de pozisyon değiştirdiklerini gördük.
    29. haftada üste yazdığım pozisyonu aldılar ve bir daha da değişmedi.

4. 25 Mayıs 2010
  5. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Maşallah çocuklarına canım.Çizelgenden artık büyüdüklerini anladım

6. 25 Mayıs 2010
  7. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Benimkiler biri üstte biri altta paralel şekilde duruyolardı,alttaki bebeğimin kafası rahim ağzına çok yakındı ve o çok hareketliydi bu yüzden son1 ay normal bir şekilde oturamıyordum ve 34. haftamda çıkmak isteyince erken doğum oldu ,üstteki daha sakindi pek hareketlerini hissetmezdim (gerçi şu andada öyleler anne karnındayken daha karakterlerini belli ediyorlar yani)

8. 25 Mayıs 2010
  9. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ayyy canlarım benimm.Şimdi 7 aylıklar en tatlı dönemleri olmaları lazım..
    Valla benimkilerin neresi nerde pek ayırt edemedim :KK70: teyzeleri..

10. 25 Mayıs 2010
  11. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kaç kilo doğdular küveze girdilermi?

12. 25 Mayıs 2010
  13. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Biri 1700 kg diğeri 2025 kg doğdu ve 12 gün küvözde kaldılar çok zordu gerçekten:KK43:,30. haftamda erken doğum tehlikesiyle 4 gün hastanede kaldım ciğer geliştirici iğne yaptılar ama bebeğimin biri doğduğunda ciddi solunum sıkıntısı vardı yani iğne birine yaramış diğerini es geçmişti çok şükür 7 aylık olduk şimdi herşey daha bir yolunda....sende inşallah zamanında ve sağlıklı bir şekilde alırsın bebişlerini kucağına.....

14. 26 Mayıs 2010
  15. günaycığım hayırlı olsun bebeişelrr.. o sıpacıklar çok hareketliler.. benimkiler biri üstte biri altta idi. altta olanı nstde bile bulamazlardı o kadarki hareketsizdi...ve kiloluydu..üstteki ise vıddığın tekiydi. bir oraya bir buraya.. şimdi ise içerde naıllarsa dışardada aynılar..1 dk erken doğan oturup kalkmıyor sürünmüyor bile.. diğeri ise düz duvara tırmanıyor...
    kuvöz konusundada ise benimkiler 1830 ve 2000 gr doğdular 34 haftalık doğum yaptım.ani doğum suyumun gelmesiyle ve hiç kuvöze girmediler.. çünkü drum bana 28. haftadan itibaren celestonu yaptı 33. haftaya kadar..şimdi ise maşallahları var ..hiç korkma arkadaşım

16. 26 Mayıs 2010
  17. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkür ederim kızlar.Rabbim bebişlerimizi korusun sağlık sihhat versin.Amin..

18. 27 Mayıs 2010
  19. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    Günaycım maşallah haftan ne güzel ilerlemiş...umarım sorunsuz bir şekilde kucağına alırsın miniklerini...anlattığın şeyler bendede oluyordu, benimkinin biri yukarıda biri aşağıda yerleşmişti. aynen dediğin gibi bazen bir dönüyorlardı karnım asimetrik bir hal alıyordu.biri çok hareketliydi diğeri çok sakindi...ve hepsi geçti gitti özlediğim tatlı hatıralar olarak geride kaldı. 35+3 te suyumun gelmesi üzerine doğum yaptım.kızlarım 2500 gr doğdu ve Allaha şükür küveze girmediler.simdi 3 aylık oldu. aynen karnımdaki gibiler, biri ortalığı yıkıyor diğeri uyanıyor yatağında öyle bekliyor,çoğunlukla ben farkediyorum uyandığını. ama çok tatlılar. rabbim isteyen herkese nasip etsin. sanada sonuna kadar sorunsuz ve sağlıklı bir gebelik diliyorum...