ikiz anneleri bebeklerinizin hareketlerini ilk ne zaman hissettiniz?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve merit tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : merit
  1. merit

merit minik mucizelerim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba,
    ben bugün 16+3 oldum. henüz bebeklerimin hareketlerini hissetmedim. çok merak ediyorum ne zaman hissedeceğim, nasıl hissedeceğim, ikiz diye bizler daha önce mi hissediyoruz?
    yaşadıklarınızı paylaşır mısınız benimle?a.s.

2. 12 Ocak 2009
  3. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm 18 haftada hissettimmmmm oda çok az oluyordu şimdilerde daha net hissediyorumm

4. 12 Ocak 2009
  5. merit

merit minik mucizelerim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayy ne güzel canım maşallah:nazar:
    darısı başıma inşallah, korkuyorum endişeleniyorum neden anlayamıyorum ya anlayamazsam diye
    ilk nasıl hissettin, yazsana biraazz:eek:

6. 12 Ocak 2009
  7. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    valla solcan yutmuş gibi hissettim içimde bişey kımıl kımıl sonrada damar atması gibi oldu şimdilerde daha net oluyor aynı şeyler

8. 1 Şubat 2009
  9. EU3

EU3 Guest

ben 18. hafta civarında özellikle ayakta yemek yaparken yani yorulunca karnımda iyice içerlerden hani hafif hafif kaşırsın ya cildini , yada şöyle diyim seyirme olur ya hani işte öyle bişiler hissediyordum.bağırsaklarımda hava dolaşıyor falan sanıyordum. doktorum sorunca da hareket hissetmiyorum demiştim iki hafta boyunca.meğer bunlar bebeklerimin şirin hareketleriymiş.ciddi manada ise 20. haftada "tekme" tabir edilen o "tok! tok!"diye vurmalarını iyice anladım.şimdi ise maşallah hem hareketlerini gün boyu hissediyorum,bazen dönüp duruyolar ayaklarınıfalan dayıyorlar karnımdan dışardan görülüyo. çok güzel bi duygu Allahım herkese yaşatsın inşallah.

10. 2 Şubat 2009
  11. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    aaah ah cok özledim o vurusları,kaymaları bi tatlıydı ki...keyfini cıkarın kızlar hiçbir seye benzemiyor cok güzel bir sey.simdi 9 aylıklar.allah size de hayırlısıyla kavusmak nasip etsin:KK46::KK46:

12. 2 Şubat 2009
  13. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    17. haftada hissetmiştim. ama herkesin aynı olmuyor. 20. haftalarında hissedenler var.

14. 3 Şubat 2009
  15. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    menekse bebişlerin cok tatlı masallah sıkasım geldi yanaklarını.cidden biz ne kadar sanslıyız ya cifte cifte.allahım esirgesiiiin.cok sükür allaha..

16. 15 Mart 2009
  17. lotus79

lotus79 kuzucuklarıma kavustum:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende hala pek bırsey hıssetmıyorum kızlar.........:1no2:bazen ıncecık bır seyırmeler yada kıpırtılar oluyor o kadar.....hadı hayırlısı hepımız ıcın ne dıyeyım:Saruboceq:a.s.

18. 15 Mart 2009
  19. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende 4 aylıkken 16-17. haftalarda hissetmiştim..
    aynı içinde balık varmış gibi balık bir oraya gidiyor bir buraya.. yada kelebek kıpırtısı gibi derler ya aynen öyle sendede oluyor o kıpırtılar heyecanlanıyorsun..
    zaten sonrasında hiç durmadılar her kontrolümde doktorlar değişiyordu asistan drlar çok hareketli bunla şimdi böylelerse doğunca çok işin var diyorlardı.. son aya kadar kıpır kıpı devam etti hep.. şimdi 5 aylıklar gözünüz korkmasın benim akıllı bıdıklarım çok yaramaz değil .. birazcık var oda her çocukta olması gerektiği kadar.