ikiz anneleri ek gıdaya ne zaman geçiliyor

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve meybie tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

12 Kasım 2010
    Konu Sahibi : meybie
  1. meybie

meybie ikiz anne adayı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 2 aylık ikizlerim var.sağlık ocağı artık elma suyuna başlamalısın dediler.3-4 gün sonrada yoğurt yedirmeye başlansın dedi.ama bana erken geldi bu süreç.siz ne zaman nelere başladınız?

2. 12 Kasım 2010
  3. selinpolat

selinpolat Kocişine bayılıyooooo:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    allah analı babalı büyütsün tatlım dr dedikleri benim içinde baya erken geldi çünkü bende eskiden bebeğime 7 ayında başladım ama peki anne sütü veriyomusun?

4. 12 Kasım 2010
  5. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm 2 ay çok erken ek gıda için ben sadece anne sütü veremediğim için 4 aylık başladım ek gıdaya ilk elma suyu ve püresi verdim ama yoğurt için 5. ayı bekledik.... şahsi fikrim en azından 4. ayı bekle cnm çünkü bebeklerin çook küçük eğer şimdi vermeye başlarsan bebeciklerin karaciğerlerini yorabilirsin.....

6. 12 Kasım 2010
  7. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    neeee 2 aylık çocuklara ne ek gıdasııı beee
    sakınn arkadaşım.....ben anne sütü vermediğim için4 ay bitiminde başladımm

8. 12 Kasım 2010
  9. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    enaz 6ay sadece anne sütü veriliyo normalde anne sütü yoksa devam sütü verebilirsin elma suyu 4.5 5. aylarda başlasan dsaha iyi olur ama yogurt felaket gaz yapar el kadar bebegin bagırsaklarınımı dügümletmeye niyetli bu saglıkçılar şaşırmış kendilerini

10. 12 Kasım 2010
  11. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    kesinlikle katılmıyorum...bunu çocuk uzmanının söylemediği kesin...canım en erken 4.ay bitiminde başlanır ek gıdaya...2 ay çok erken ve birde prematüre doğdularsa dahada erken...anne sütü almıyorlarsada mama veriyorsundur, sindirim sistemleri henüz ek gıdayı kaldıramaz...takipte olduğun çocuk uzmanına danışmadan başlama....benim kızlarım 36. haftanın içinde doğmasına rağmen ben 5. ayın bitiminde başladım...o zamana kadar anne sütü ve mamayla gittik...

12. 13 Kasım 2010
  13. meybie

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet kızlar prematüre doğdular ve anne sütüm malesef az..devam sütü kullanıyorum bende.bayramdan sonra uzmana götürücem.hepinize çok tşk ederim.peki bişey daha sorucam.ben çalışmaya başladım.sütümü sağıyorum ama günlük 100ml den fazla gelmiyor.sizlerin nasıldı?yardımcı olursanız sevinirim..ne yapmam lazım..bebeklerime anne sütüm yeterli olmadığı için üzülüyorum.daha sonra sıkıntı olurmu acaba:KK43:(((

14. 13 Kasım 2010
  15. NIRSEN81

NIRSEN81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende anne sütü ve mama veriyorum.inan mamalardaki soya lesitini gibi GDO lu maddeler canımı sıkıyor ama uykusuzluktan sütüm yetmiyor.ek gıdaya geçmek daha mantıklı en azınde henüz elma suyu vb de gdo yok.ama 4 aydan önce barsak sistemi kaldıramaz mamayı bile bazen zor tolere ediyorlar.kızlar bu arada hangi mamaları kullanıyorsunuz?gaz sorunu varsa neler yapıyorsunuz?benimkiler gece uyumuyor bunun için ek önerileriniz var mı?

16. 13 Kasım 2010
  17. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Ben sadece 4 ay anne sütü verebildim maalesef oda mama takviyeli erken doğum,uykusuzluk,stres ve iki bebek birde süt sağma makineleri sütü azaltıp bitiriyor,mama olarak öncelikle prematil sonra preaptamil ve milumil verdim hala da milumil 3 veriyorum sadece geceleri içiyorlar....

nırsen81 gaz sorunu için sab simplex diye bitkisel bir ilaç var günde 2 kez 6 şar damla veriyordum,rezene çayı,çok sancıları varsa karınlarına sıcak havlu koyuyordum benim bebeklerim çok gazlıydı 5. aya kadar kolik sancıları çektiler...şu an da bile değişik birşey yediklerinde hemen gazları oluyor......benimkiler maalesef hala geceleri uyumuyorlar abartısız 15 defa kalkıyoruzdur ben bir çözüm bulamadım bulan varsa yazsın vallahi....uykusuz bebek çok zor.....

18. 13 Kasım 2010
  19. meybie

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende ilk önce preaptamil verdim.2,5 kilodan sonra aptamil 1 vermeye başladım.valla benim bebeklerimden birinde çok fazla gaz sancısı var.ne yaptıysak nafile..inş bu günlerde geçicek:KK43: