ikiz anneleri hangi yolla hamile kaldınız ?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve melda_rose tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

31 Ekim 2008
    Konu Sahibi : melda_rose
  1. melda_rose

melda_rose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arakadaslar , ikiz bebek olmasi icin a.s.ne yapilabilinir acaba , asilamayla olurmu acaba ?

2. 31 Ekim 2008
  3. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim bildiğim bunun bir yolu yok.....ama annenin sülalesinde çoğul gebelikler varsa olma ihtimali çoğalıyor, ayrıca tüp bebek tedavisi görenlerin çoğunda çoğul gebelik durumu olabiliyor, çünkü dediğin gibi aşılama sırasında bebek olması için doktorlar bir yöntem uyguluyor.....bu konuda tam bir fikrim yok, sadece duyduğumu yazıyorum..ben de buradan öğreneceğim

4. 31 Ekim 2008
  5. betty0

betty0 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm sanırım bu sorunun cevabı yok çünkü kalıtsal bir olay yada olursa şansına olablir...tüp bebektede çoğul gebelik artıyor tabi...

benim eşimin ailesinde var ikizler bize geçebilir...ama hiç ailedede yoksa olma ihtimali düşük...

inşallah istediğin olur...

6. 31 Ekim 2008
  7. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım rahim normalde tekiz gebelik için yaratılmış yani genetiğinde ikiz yapacak kapasite yoksa dr lar bile tüp bebeği tek yapmayı amaçlıyor en sağlıklısı bu cünkü

8. 31 Ekim 2008
  9. rahime64

rahime64 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ikiz nasıl yapılıyor bir fikrim olmamasına rağmen benim ikizlerim oldu benim halamın çocukları hep ikiz olurmuş o kadar kızı,gelini varken onların olmadı bana tuttu ailende varsa olma ihtimali fazla gerçi benin ikizlerimin biri ölü doğdu diğeri 10 yaşında neden ikiz istiyorsun bir çırpıda doğurup büyüteceksin galiba ama ikiz hamilelik çok zor geçiyor canım

10. 2 Kasım 2008
  11. melda_rose

melda_rose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    benim ailemde ikizi olan yok ama esimin kiz kardesinin ikizleri var yani gorumcemin acaba benimde olurmuki :KK43:

12. 2 Kasım 2008
  13. kaya

kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim bir arkdasim var cocugu olmuyordu tüp bebek degilde baska bir ilac kullndi sonr karindan doktr igne vermisti onuda yapti cocugu oldu olurkende ikiz olmus biri gtmis biri kalmis yaniii canim genelde tedavi sonuculya veya tüp bebekde olyor ikiz kislarin dedigi gbi eger ailede varsa gecio mutlka abenmde bebis yok tedavi olcam ptesi bende senin gbi ikiz cok istiom cokda seviom annanem ikiz gtrmis biri ölmüs biri kalmis kaynanaminda ikizleri olmus biri ölmüs biri kalmis insallh rabbim banada verirde ikiz veye birtane olsunda ytr inslh....

14. 2 Kasım 2008
  15. trapper55

trapper55 Çok Şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ikiz bebek kadının genetiğiyle alakalı bir durum yani üzgünüm görümcenin ikizinin olmasının sana bir faydası yok kadının ailesinde hala anne teyze ikiz bebek sahibi oluyorsa bu sizinde olabileceği anlama gelir eğer anneanne veye babaannede var ondan sonraki kuşakta yoksa bu 3. kuşağa aktarılmış gen olup sizin çoğul gebelik şansınızı arttırmaktadır tabi bu bilimsel açıklama Allah nasip ettikten sonra olmayacak bir şey yok umarım herşey istediğin gibi olur

16. 2 Kasım 2008
  17. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    konuyu biraz tuhaf bulmamla beraber cevap da vermeden geçemiycem malesef..
    sevgili arkadaşım öncelikle allaha dua et bana sağlıklı BİR evlat nasip eyle diye..ne kadınlar var evlat hasretiyle yanıp tutuşan..öncelikle hamile kalabiliyormusun bunu bil bence ve isteklerini ona göre düşün..normal yolla hamile kalabiliyorsan ne aşılama nede tüp bebek gereği neden olsun ki ..allah sağlıklı evlat nasip etsin önceliğin bu olmalı..
    sorunun cevabına gelince genetik olarak bu mümkün fakat bir yolu yok allahın takdiri..
    tıbbi olarak da ancak yumurtlama geliştirici iğne ilaç kullanma yöntemi, aşılama , micro, tüp gibi yöntemlerle ikiz üçüz gebelik elde edilebilir..

18. 25 Kasım 2008
  19. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar merhaba ben 6 aylık evliyim şu an bebek düşünmüyoruz ama benim içten içe bi bebek isteğim sevgim var ve allah nasip ederse ben ikiz bebek sahibi olmak istiyorum inşallah olur peki sizlerin ikizleriniz tüp bebek yöntemiylemi yoksa normalmi ve ailede olduğu için mi oldu bizim ailede amcamın ikiz çocuğu ve eşimin dayısın ikizleri var sizlerinkini çok merak ediyorum lütfen yazabilirmisiniz?:sm_cool::KK46::KK46::ecrin_bebek::nazar: