İkiz anneleri hep cılız doğurur sözünü çürütelimmm lütfenn

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve asiii8837 tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : asiii8837
  1. asiii8837

asiii8837 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar ben 15 haftalık ikiz gebesiyim maalesef beni her gören sen cılız cılız doğurusun dio hepsini boğmak istiyorummm kayınvalidem hele görümcem de hamile onun son aylrı ii ce şişti kızım tombiş tombiş doğuracak sen kedi yavrusu gibi doğuracan diooo allahımmm çıldırtadack bu millet beni kurban olayım şuraya 3 kilonun üstünde sağlıklı doğurmuş ikiz annelri bir şeyler yazın ne olurr ne yapayımda bebklerim hem sağlıklı hem tombiş doğsunnn inanın deli ediyolar benii şunu yemezsen çocuk büyümez süt içmezsen çocuk kedi gibi olurr hayret milletin derdine bakkk

2. 20 Eylül 2010
  3. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben bulantılardan dolayı doru dürüst beslenemedim malesef ve 7. ayımka kadar hiç alamadım nerdeyse.. toplam 13 kg la bitirdim gebeliğimi beni gören ayyy senden 2 şer kilo çıkmaz bile diyolardı... bunalıma girmişdim resmen. ama3.050 gr bi kızım 2.220 bi kızım doğdu üstelik 35+5 de doğmalarına rağmen... hamdolsunçokda sağlıklı doğdular.. takılma bunlara elinden geldiğince dikkatli beslken yeter ben günde 2 bardak süt içiodum düzenli...

4. 20 Eylül 2010
  5. acer28

acer28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kizlarim 34+4 de hemde biri 3.040 diger kizim 2.840 dogdu.hic kuveze girmediler allaha sukur cok saglikliydilar.hic canini sikma senin ve onlar icin olmasi gereken kiloda dogacaklar insallah beslenmene dikkat et yinede ben iyi beslenmistim.

6. 20 Eylül 2010
  7. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    ben 3 kilonun üstünde doğurmadım ama yinede yazayım bide neden 3 kilo üstü anlayamadım. ikiz gebeliklerde kilodan çok bebeklerin zamanında ve ciğer gelişimi tamamlanmış olarak doğması önemlidir. yani yavrular sağlıklı olsun kilo zaten alıyorlar.zaten ikiz gebeliklerin en iyi gideni en fazla 37 haftada doğuruyor. çevremde bu tarz konuşan insan olmadı ama olsaydı kötü bozardım....bu sitede takip ettiğm kadarıyla 3 kilo üstünde doğuran yok gibi. ancak diyabetik anne çocuğu kilolu doğar o bebeklerdede ciddi sağlık sorunları olabilir. ben 35+3 te 2420 ve 2500 gr olarak iki kızımı dünyaya getirdim gayet sağlıklı doğduklar küveze girmediler...gebeliğimin ilk 4 ayı hiç birşey yiyemedim çünkü kusuyordum.5. aydan sonra hergün 1 yumurta,300 cc süt ve bir muz mutlaka yedim..protein ağırlıklı beslendim...13 kilo ile doğuma gittim. bence senin haftaların bunları düşünmek için erken sen gıda alımına, dinlenmene dikkat et protein ağırlıklı beslen ve etrafındakilerede çok takılma.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

8. 20 Eylül 2010
  9. kuzu81

kuzu81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 38 .haftada dogum yaptım benım kayınvalıdemde 9 ay boyunca ımalı ımalı ınsallah kuveze gırmezler premature olmazlar deyıp durdu dogumumu kameraya cektık orda bıle cocukları goturdulerı arabayı kuvez zannettı kuvezmı bu deyıp duruyodu seyredıp seyredıp guluyorum sımdı benım kızım 3060 kızım 2850 dogdu sana tavsıyem bol bol taze sıkılmıs meyva suyu tuket ben gunde 3 kere portakal suyu uzum suyu havuc suyu ıctım ve her aksam 1 kase yogurt yedım ve tabı bırde kırmızı et ye onunda faydası var sımdılık bunlar canım ve ne olursa olsun kafana takma.ben hamılelıgımın basından berı gorursunuz 3 kg dogurucam demıstım allahımın ıznıylede oyle oldu.

10. 20 Eylül 2010
  11. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ikiz gebelikte3 kg doğurmaktan daha önemlisi düşük ve erken doğum yaşamadan sağlıklı doğurmak bence.Süt içtim,ceviz,muz,fındık,vitamin ne gerekiyorsa tükettim ilk 4 ay kanamalar yaşadım sonraki 3 ay hep evde yattım 28.haftada suyum geldi erken doğum yaptım 1050gr ve 1150gr iki kedi yavrusu doğurdum lütfen büyük konuşmayın insanın başına herşey gelebiliyor

12. 20 Eylül 2010
  13. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86

Kedi gibi,cılız cılız hiç hoş tabirler değil bunlar:eek:lmaz:,birce arkadaşıma katılıyorum kesinlikle kimse büyük konuşmasın ben 2 kilo tek bebek doğuran bayanlarda gördüm önemli olan zamanında ve sağlıklı kucağına almanız bebekleri....bence bu tarz tabirleri kullanıp insanın canını sıkmaya çalışan kişilerin içinde kıskançlıktan başka birşey olduğunu düşünmüyorum neden mi ikiz yada üçüz taşıyıp doğurmak hele ki birde büyütmek her yiğidin harcı değildir de ondan Allah bu güzelliği ve ayrıcalığı bize sunmuş o yüzden şükredip söylenenlere kulak tıkamak en güzelikaydirigubbakcemile2 Arıca mesela ben hamilelik öncesi 48 kilo 34 beden giyen biriydim pardon da benim gibi olan ve ikiz taşıyan arkadaşlar kalkıp 3er 4er kilo iki tane bebek nasıl doğurabiliriz ki...biraz iriysen içinde bol bol yer varsa bebeklerini belki 3 kilo yaparsın ne biliyimakannehir

14. 20 Eylül 2010
  15. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    anlamıyorum ben bu kayınvalideleri yaaaa..sağlıklı olsun demiyorlarda kilolu olsun diyorlar... sen dinlen ve beslemene dikkat et canım..karbonhidrattan uzak dur...bizim gibi çok kilo alma....günde 3 bardak portakal suyu içtim ben 9 ay... balık ve etimi hafatada en az birer kez yedim.... bebeklerin kilosuna gelince biri 3 kg diğeri 2.600 kg ....38.haftada doğum yaptım.. küvez müvez gmrmedik..celestonda vurulmadım..ama 7.aydan sonra yemek yapıp yemek hariç hiç ayağa kalkmadım... 7.aya kadarda temizlik gibi yorucu işler yapmadım...bence hedefin kilolu bebek değil.sağlıklı bebek olsun... o nedenle 36-38 haftalara gelebilmelisin çünkü ikiz gebelikte erken doğum çok görülür

16. 20 Eylül 2010
  17. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    daha uzun yazmak isterdim ama vaktim yok..öncelikle başlık çok itici,CILIZ ne demek ya..insan yavrusuna bu lafı yakıştırmamalı..bizim bebekelrimiz keyfinden CILIZ doğmuyor arkadaşım,erken doğuyolar..çok erken başlıyorlar hayat mücadelesine..hem önemli olan kilo değil,sağlıklı olmaları...

18. 20 Eylül 2010
  19. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar öncelikle güzel kilolarını paylaşan arkadaşlarımı kutluyorum,fakat topiği açan arkadaşımın düşüncesine katılamyorum,
    nedir bu hırs yaaa,
    bugün cılız mış,
    yarın geriymiş,
    öbürgün karnesi şuymuş,buymuş,
    biz anneyiz,
    yarış atı matığına şimdiden bürünüyır ve büründürüyoruz,
    lütfen sadece sağlık ve mutluluğa güdülenelim,
    çocuklarım kedi gibiydiler evet,hatta fare gibiydiler,neye benzyirseniz o gibiydiler,
    fakat 1 yaşına geldik,biri 10 kilo biri 12 nolcak şimdi,
    gururmu duyayım kendimle,asla,
    sağlık olsun,mutluluk olsun arkadaşlar...