ikiz anneleri yada yakın dostları lütfen yardım edin:((

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve seherb tarafından 5 Şubat 2008 başlatılmıştır.

5 Şubat 2008
    Konu Sahibi : seherb
  1. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben 3 aylık hamileyim ikiz ebbeklere bazı araştırmalar yapıyorum ve ikiz bebeklerde erken dogum oldugu söleniyo 8aylık gibi bi dönemde ama ak cigerleri tamamlanmıyormuş bu ayda yogun bakıma alına biliyomuşlar ya bişi olursa ya sorun olursa diyee türlü türlü şeyler aklıma geliyo onları saglıklı dogurmayı çok istiyorum .ya bir sorun olursa diye çok korkuyorum onları dogurmayı çokk istiyorum saglıklı bir bebek olsunlarda istiyorum büyük ihtimalle tek yumurta ikizi dir denildi yaa kordon dolanması olursa diye türlü türlü şeyler geliyor aklıma lütfen bana bu konu hakkında yardım edin senağlama

2. 6 Şubat 2008
  3. EU1

EU1 Guest

selam seherb ben bir ikiz annesiyim 10 yaşında ikiz kızlarım var dediğin gibi benimde kızlarım 8 aylık dünyaya geldiler ve ciğerlerinde bir sorun oluşmadı ne küvezde nede yoğun bakımda durdular doğum kilolarıda ikize göre gayet iyiydi endişe etme ve hamileliğin keyfine bak onlarla uğraşırken kendine hiç zamanın kalmayacak ilk senelerde allah bir avazda kurtarsın canım inşallah bebeklerinide sağlıkla kcağına alırsın kolay gelsin sana

4. 6 Şubat 2008
  5. seherb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah ablacıgım benimde bebkelrim saglıklı bir şekilde dogar tek endişem bu saten onların bendenormal kilolarda dogmasını çok istiyorum o yüsden dengelii beslenmeye diikkat ediyorum inşşallah bende saglıklı bir şekilde kucagıma alırım bebekelrimi bide ikizleriniz tek yumurtamı kordon olayndan baya korkuyorum ben bişi olur diye yaa herşey kafama takılıyo:KK43::-)uhm:

6. 18 Şubat 2008
  7. sevda271

sevda271 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence anne olmanın tadını çıkarmlısın seherb benim görümcemin 8 aylıkk ikizleri var onunda erken doğum riski vardı 36. haftasında doğum yaptı ve bebekleri çok sağlıklı doğdu aklına kötü şeyler gelmesin allah kurtasın

8. 18 Şubat 2008
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    canım ya erken doğması için ikiz olması gerekmiyorki benim tekti ve kızım 8 aylık oldu çok telaşlanma onların dünyaya gözlerini açacakları saat bellidir yeterki hayırlı sağlıklı gelsinler bunun için dua et. allah tüm bebişlerimizi korusun...

10. 19 Şubat 2008
  11. seherb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim arkadaşım bana sölediginis herşeyin bana moral verdigini bilmenisi isterim

12. 12 Nisan 2008
  13. EU1

EU1 Guest

a.s.canım benim de ikiz 5ay bitiyor hayırlısıyla. erken doğum riski var tabii dr um şu an risk yok dedi ama ben yatıyorum sürekli. geçen ay erken doğum engelleyici ilaç kullanmaya başladım.dr önlem amaçlı dedi.ben de geçen ay delirecektim her gece kabus görüyordum kaybetme korkum vardı hep. şimdi daha rahatım. alışverişe bile başladım. sana tavsiyem olacağı varsa olur sen olumlu düşün ve bol bol dua et ben öyle yapıyorum. hayırlısıyla alırız bebişlerimizi kucağımıza inşallah. kendine 2kat dikkat et öpüyorum canım
    :KK46::nazar::KK46:

14. 19 Nisan 2008
  15. NEXSXELXIX:))

NEXSXELXIX:)) Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim arkadaşımda ikiz annesi ve fazla sorun yaşamadı dediğin gibi erken doğdular ama gayet sağlıklıydılar sadece haylaz kız garibim erkeği biraz üsten başkı yapmış o kadar.erkek bir gün küvezde durmuş ve taburcu etmişler yakında 3 yaşına girecekler

16. 22 Nisan 2008
  17. LAZ KIZI

LAZ KIZI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım...a.s.

bende ALLAH nasıp eylerse ikiz annesı olcam.kızım ve oglum:nazar:

4.5 adan bu yana kasılmalara karsı 6 saatte bır prepar kullanıyorum...ve erken dogum ıhtımalıne karsı bebeklerın cıgerlerı gelıssın dıye 25.haftada celestone adında ıgneye basladım...

rahat ol canım Allah buyuk bızım elımızden gelen dua etmek....

saglıcakla kall....:1hug:

18. 19 Mayıs 2008
  19. vozden

vozden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    bende 27+0 ikiz hamileyim ve vebde 24.haftadan beri prepar kullanıyorum akşamları yarım, doktorum önlem için olduğunu ve zamanla ilacı arttıracağını söyledi.
    İkizlerde evet erken doğum riski var fakat illa erken olacak yada sorun yaşanacak diye brşey yok olabilirde olmayabilirde, bizim yapmamız gereken hareketlerimize ve ediklerimize dikkat ederek doktorumuzu dinlemek ve bol bol rabbime dua etmek.
    Benim kuzenim tek bebeği 24.haftada doğurmuştu ve şimdi kızı 1 yaşını geçti bıcır bıcır konuşuyor, erken doğumu direk ikiz veya çoğul gebeliğe bağlamamak lazım yani...
    yada amcamın kızı ikizlerini 39.hafta da ve biri 3kilo diğeri 3.5 kilo doğum yapmıştı. Herşeyin hayırlısı olsun