ikiz annleri tecrübelerinize ihtiyacım var

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ayse48 tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ayse48
  1. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    17 haftalık ıkızlere hamıleyım tup bebek yontemıyle tek korkum erken dogum ve kuvez tedavı oldugum merkezde dogum yapmayı ıstıyorum ama onların sadece tasıma kuvözlerı var sızler kuvezı olan yerlerdemı yaptınız dogumu yada bu erken dogum olayı hangı haftalarda bellı oluyor kafam ıyıce karıstı yardımcı olursanız sevınırım suana kadar hersey gayet normal gıdıyor sizler kacıncı haftanızda dogum yaptnınz ben izmirde yasıyorum burada bırde egepol dıye yenıbır ozel hastane acıldı fıkrı olan varmı

2. 14 Mayıs 2009
  3. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım,
    öncelikle ikizlerini sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..
    Allah tamamına erdirsin..
    illa tedavi olduğun yerde doğum yapmak zorunda değilsin doktorunu seviyorsan bişey diyemeyeceğim ama üniv. hastanelerinde küvöz rahat bulunuyor sosyal güvencenizde varsa çok masrafta olmuyor..
    benim tedavimde doğumumda üniv. hastanesinde oldu..
    erken doğum olayına takılma hep içini serin tut öyle şeylerle kendine stres yapma..
    genelde 6. aydan sonra erken doğum olayı olabiliyor yüksek tansiyon, suyun erken gelmesi, rahimde açılma ve bir sürü nedeni var erken doğumun sen sadece stresli olmamaya çalış ikizlere hamile olupta normal vaktinde doğum yapan çok..

4. 29 Mayıs 2009
  5. yamo

yamo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 25 haftalık gebeyim arakadaşım. izmirde oturmuyorum ama hastane yeni açılmış dedin iyi bir yer olabilir ama yeni olduğu için bence gitme. hastane yeni doktorlar yeni daha bişeyler oturmamıştır orda. tek gebelik taşısan neyse ikiz gebe olduğun için her zaman için daha dikkatli ve takipte olman gerek. Allah yardımcın olsun.

6. 29 Mayıs 2009
  7. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    haklısınızız arkadaslar cok teskkur ederım unıversıtede doguma kkarar verdım 9 eylul mu egemı onu dusunuyorum sımdı fıkrı nız varmı

8. 7 Haziran 2009
  9. scrub

scrub Guest

gülüm şimdi allahım tam gününde aynda eline kavuştursun inşallahbenimde ikizlerim var şuan 7 yaşındalar çok dikkatli olmalısın hamilelikte ve doğumdan sonra haStanede bil hassa benimkileri doktorlar dikaktsizliği yüzünden ikisinide kör ettiler yavrularımın sen dikkat ettir nolur sık tembihlebenimsana tavsiyem bu allahım sağlıklı birşekilde eline kavuştursun :1hug:

10. 19 Haziran 2009
  11. burcumtf

burcumtf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım nasıl kör ettiler...ben çok korktum şimdi..31 haftalık benimkiler doğumada az kaaldı..

12. 20 Haziran 2009
  13. zezemse

zezemse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    allah bütün ikiz hamilelere kuvvet versin.. tüp bebek yöntemiyle ikizlerime hamile kaldım ..9 aylık zor bir dönemden sonra kucağıma aldım yavrularımı..bulunduğum yerde tamdonanımlı küvezler yoktu acil bi durum lsaydı direkt izmire yollayacaklardı..lütfen karamsar olmayın ben hamileliğimi doya doya geçiremedim olumsuz düşüncelerden dolayı..yoksa kuzular doğduktan sonra işiniz çok zor...bol bol kafanızı dinlendirin kafa dinlemeye vaktiniz olmayacak şu ankızlarım 27 aylık tuvalet alışkanlığı da kazandılar bir sene sonra rahatlarız inşallah bu arada tüp bebekler acayip zeki oluyolar demedi demeyinn...bütün hamilelere bol şans..

14. 19 Haziran 2016
  15. yazguz

yazguz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Ikiz kizlarimi 8 aylik ken dunyaya getirdim..2 dusukten sonra hamile kalmistim..dusuklerin nedeni kandaki pihtilasma imis..15 gun yogun bakimda kaldilar..simdi 9 ayliklar..ve gelisimleri normal...sunu soyleyebilirim ki,henuz anneligi deneyimledim..artik ben de onlar da herseyin yavas yavas farki na variyorlar..gercekten zor ve messakatli bir surec ikiz anneleri nin yasadiklari....ikiz kizlarima tek basima bakiyorum...dogum dan itibaren 35 kilo verdim...tumyorgunluklar,cekilen sikintilar onlarin bir gulusuyle yok olup gidiyor...ikiz bebeklerini tek basina buyutenlere Allah sabir versin....Arkadaslar """ee ben de 2 cocuk buyuttum""""nolucak yani diyorlar...ikiz bebek sahibi olanlar birbirini anlayabilirler.onlar bizlere Allah in emaneti...Saglikli buyusunler...